Życie z łuszczycą na co dzień, czyli jak radzimy sobie z naszą chorobą w codziennych czynnościach.

Podziel się tematem z innymi!

#28436
Agata24 zawsze po zaleczeniu wysiewów sa odbarwienia na skórze,niezależnie czy sie bedziesz leczyła,czy Daivobetem,dziegciami,cygnolina...beda jasne plamy,po masciach sterydowych brazowe mogą byc...trudno sie ich pozbyc,z czasem ustąpia lub nie,trudno sie też opalaja,ja pomagałam skórze scierajac Buską Maska Siarkowa(białaa w niebieskim opakowaniu)
https://www.google.pl/search?client=ope ... a&tbm=shop

Fajnie działa peeling...PAMIETAJ ŻE DLA NAS NAJLEPSZY TO SOLNY!!! nie cukrowy :P
#28439
Dotarła moja chińska maść. Na tubce jest napis YIGANERJING Antibacterial Cream. Zamówiłam na allegro. Tubka wygląda identycznie tylko nie ma kartonika, no i co z datą ważności. Kolor maści jest taki jak tubka, zapach lekko miętowy, chłodzi po nałożeniu na skórę. Posmarowałam wczoraj jedną plamkę na nodze i jedną dość sporą na twarzy. Trochę mam obawy.
#28440
Ja zamawiałam z Ali i tez dotarła bez kartonika. Myśle ze nie masz się czego obawiać, jak już wcześniej wspominałam, pięknie zaliczyłam sobie nią twarz. Reszta ciała jest trochę bardziej na nią oporna ale powoli do przodu :)
#28441
Judyta napisz kiedy spodziewać się efektów choćby najmniejszych i jak długo stosowałaś maść. Smaruję dopiero drugi dzień na dość dużą zmianę wielkości małego paznokcia ale na razie nic się nie dzieje. Jestem zdesperowana. Leczyłam twarz ziołami, maścią rumiankową i cynkową. Były małe efekty, niektóre zmiany zniknęły. Ale teraz kolejna angina i znów wszystko zaognione. Jutro mam dermatologa ale cudów się nie spodziewam.
#28442
kruszynka pisze:Judyta napisz kiedy spodziewać się efektów choćby najmniejszych i jak długo stosowałaś maść. Smaruję dopiero drugi dzień na dość dużą zmianę wielkości małego paznokcia ale na razie nic się nie dzieje. Jestem zdesperowana. Leczyłam twarz ziołami, maścią rumiankową i cynkową. Były małe efekty, niektóre zmiany zniknęły. Ale teraz kolejna angina i znów wszystko zaognione. Jutro mam dermatologa ale cudów się nie spodziewam.
angine leczysz antybiotykiem ??
nic dziwnego
#28444
Wszystko pomalutku jakoś szło a tu następna angina. Poradź Basieńka44 co zrobić, żeby ustrzec się przed tym paskudztwem. Biorę leki na odporność. To na razie tyle. Poza tym obawiam się, że mając w domu przedszkolaka ciężko mi będzie się ustrzec.
#28449
kruszynka pisze:Basieńka44 nie ja leczę tylko lekarz. Nie mam na tyle wiedzy i odwagi żeby odmówić brania antybiotyku kiedy lekarz twierdzi, że mam brać bo angina jest bakteryjna.
Normalne że angina jest bakteryjna :)
zamiast stale brać antybiotyki oczyść drogi oddechowe wydal tą rope a nie będzie siać na skórę.Gorąca herbata z miodem

Herbata ma być gorąca, przed chwilą zaparzona. Słodzimy ją miodem do smaku, a zaraz potem pijemy siorbiąc. W gruncie rzeczy bardziej przypomina to inhalację niż picie, chodzi bowiem o to, by do dróg oddechowych wniknęły olejki eteryczne unoszące się przez kilka minut od dodania miodu do gorącej herbaty.

Gorących herbat posłodzonych miodem możemy dziennie wypić kilka - 3, 4, a nawet 5.

Jest to kuracja pomocna przede wszystkim w usuwaniu przewlekle powiększonych migdałków podniebiennych.

Ponadto picie gorącej herbaty posłodzonej miodem ma zastosowanie w leczeniu zadawnionych schorzeń dróg oddechowych, a także płuc. W tym wypadku kuracja wzmaga, a nawet prowokuje kaszel, a więc ma charakter prozdrowotny.

Przepis
Gorącą herbatę (prawie wrzątek) należy posłodzić miodem (najlepiej lipowy) i pić siorbiąc, czyli wdychając przy tym dużą ilość powietrza potrzebnego do schłodzenia gorącego płynu.

W tej kuracji najważniejsze są substancje eteryczne miodu parujące w wysokiej temperaturze, więc taki sposób picia herbaty raczej przypomina inhalację, niż tradycyjne picie.

Kurację należy stosować tak długo, aż nastąpi całkowite wygojenie się migdałków, tj. ich wchłonięcie, a także ustąpienie zaczerwienienia (przekrwienia) śluzówki. Jest to bardzo skuteczna metoda, doskonale wypróbowana przeze mnie i najlepsza, jaką znam. Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, by jej systematyczne stosowanie nie przyniosło spodziewanych efektów.

Chcę jednocześnie zastrzec, iż wiem, że podgrzany miód traci wszelkie właściwości odżywcze. Ale nie ma to najmniejszego znaczenia w tej kuracji, bowiem w tym przypadku miód stosujemy w celach terapeutycznych, a nie odżywczych. To tak nawiasem, gdyby ktoś chciał się przyczepić... :D
druga mieszanka ziół.....................
Oczyszczanie dróg oddechowych

Często spotyka się ludzi zachrypłych, pochrząkujących, pokasłujących. Większość z nich nie uważa tego za chorobę, w czym najczęściej utwierdzają ich lekarze stwierdzeniem, że to nic takiego; już taka uroda, albo podobnymi bzdurami.

W rzeczywistości wieczna chrypka, a także częste odchrząkiwanie i pokasływanie mogą świadczyć o grzybicy dróg oddechowych wywołanych przez grzyby Candida, które wrastając w błonę śluzową tworzą w niej nadżerki stanowiące wrota, przez które do organizmu wnikają toksyny będące przyczyną wielu poważnych chorób. Wprawdzie Mikstura oczyszczająca może załatać te dziury, ale to wymaga czasu i nie zawsze jest możliwe, zwłaszcza w przypadkach bardzo zaawansowanych. W usunięciu grzybicy dróg oddechowych niezwykle skuteczny jest napar ziołowy.

Przygotowanie naparu
Składniki: 2 łyżki stołowe siemienia lnianego, 2 łyżki stołowe kwiatu wrzosu i po jednej łyżce stołowej: korzenia omanu i liści melisy.

Napar należy przygotować wieczorem. Składniki wsypać do litrowego termosu i zalać wrzątkiem. Uzyskane 3 szklanki naparu należy wypić następnego dnia w przerwach między posiłkami, tj. co najmniej 30 minut przed posiłkiem i 40 minut po posiłku, najlepiej małymi łykami.

Napar należy stosować 6 tygodni. W przypadku, gdy stan zdrowia tego wymaga, kuracje należy ponawiać, robiąc między nimi trzytygodniowe przerwy.

Działanie naparu
Napar ma działanie ogólnie wzmacniające, nieco moczopędne oraz świetnie oczyszcza drogi oddechowe i przełyk, przynosząc szybką ulgę, również przy refluksie żołądkowo-przełykowym.

Naturalnym objawem usuwania przez organizm grzybicy dróg oddechowych jest uwalnianie olbrzymiej ilości gęstej wydzieliny.

Kuracja dla dzieci
Dla dzieci napar wykonujemy tak samo jak dla dorosłych, natomiast ilość naparu przeznaczonego dla dzieci dobieramy w zależności od wagi ciała:

do 20 kg - ¼ dawki zalecanej dorosłym,
do 40 kg - ½ dawki zalecanej dorosłym,
do 60 kg - ¾ dawki zalecanej dorosłym.
Autor: Józef Słonecki

sama tak oczyszczam drogi oddechowe i działa,schodzi dużo flegmy a potem ropy, którą trzeba wydalić bo uszkodzi serce, oprócz tego że wywala na skórę. Jest okropnie gorzka.Przestanie sypać na twarz i okolice.
#28450
Oj Basieńka44, skarbnica wiedzy jesteś. Dziękuję za wszystkie rady, z miodem już próbowałam ale pewnie zbyt krótko i mało systematycznie. Picie gorących napojów utrudnia mi trądzik różowaty. Zaraz widać na twarzy plamki. Ale napar ziołowy fajna rzecz. Jeśli tylko czas pozwoli spróbuję.

Podziel się tematem z innymi!


  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Laminine

Tak bardzo w to wierzyłam, skończyło się na zaciąg[…]

Pytanie o leczenie immunosupresyjne

Witam, mam pytanie czy teraz w czasach pandemii le[…]

Łuszczyca kropelkowa

Witaj Weroniko :) sprubój maści Sorion, je[…]

TRANSFER FACTOR

Witam. czy ktoś używał TRANSFER FACTOR?