Życie z łuszczycą na co dzień, czyli jak radzimy sobie z naszą chorobą w codziennych czynnościach.
Awatar użytkownika
 szater
#21376
Pomijam istotny szczegół iż owy link dotyczy skóry atopowej-troszke innej jak nasza a już w żadnej mierze nie tyczy miejsc intymnych gdzie w wiekszosci jest błona sluzowa a nie naskórek dlatego min:

"Surowiec ten stanowi podstawę wielu baz absorpcyjnych stosowanych do suchej skóry. Działanie jej w dużej mierze związane jest z wytwarzaniem na powierzchni bariery okluzyjnej zabezpieczającej skórę przed nadmiernym odparowywaniem wody, jak również niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Podobnie jednak jak inne oleje mineralne może ona powodować powstawanie zbyt zwartego filmu, blokującego całkowicie wymianę między skórą i otoczeniem. "

powoduje powstawanie w miejscach intymnych NADKAŻEN GRZYBICZYCH
MIEJSCA TE BOWIEM ZAWSZE SĄ CIEPŁE I WILGOTNE DLATEGO LECZENIE TYCH MIEJSC WYMAGA WIELOKIERUNKOWOSCI-leczenie srodkami i p/grzybiczymi i likwidującymi zmiany łuszczycowe.
Po opanowaniu ostrego stanu zapalnego mozemy wspierac leczenie srodkami naturalnymi,pamietając iż kazdy z nas moze zareagowac inaczej na polecany przez kogos preparat czy sposób.
usmiech i życzliwy stosunek do swiata to brak stresu a brak stresu to także wspomagacz leczenia.Zdrówka i remisji życze :*

PS
cytowany fragment pochodzi stąd
http://www.doz.pl/czytelnia/a1331-Atopo ... enie_skory
 Basieńka44
#21377
Tak AZS to inna nazwa a czy przy zmianach łuszczycowych nie występuje stan zapalny??
tak jak myślałam tysiące linków nic nie da musiał by je opracować naukowiec :crazy: a co najmniej potwierdzić lekarz a nie laik :notguilty:
więc zbędna ta dyskusja ja myślę :notguilty:
Zamiast tracić czas na takowe korzystniejszym jest zgłębiać problem
szukając info
A remisją może już za chwileczkę się pochwale trzecią w ciągu 5 lat samodzielnego leczenia :D
Awatar użytkownika
 antonia
#21379
Basieńka44 pisze:A remisją może już za chwileczkę się pochwale trzecią w ciągu 5 lat samodzielnego leczenia
Życzę Ci tego serdecznie tak jak rozumienia faktów. :* :*
 Ptysia1
#21381
Witam jestem nowa na forum szukam pomocy. łuszczycę stwierdzono u mnie rok temu cholerstwo mam na wzgórku łonowym razem z stwierdzoną infekcją grzybiczą. Stosowałam maści, antybiotyki efekt tylko był tymczasowy. Czy ktoś miał podobny problem jak sobie poradzić z tym. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
 antonia
#21382
antonia pisze:Do celów leczniczych oraz profilaktycznych zaleca się:
Vagosan — mieszanka ziołowa z 6 ziół (odwar: 2 łyżki stołowe mieszanki na 2—4 szklanki wody) — służy do irygacji, przemywań, tamponów i okładów, również jako środek profilaktyczny.

Azucalen — wyciąg alkoholowy z kwiatów nagietka, rumianku (roztwór: łyżka stołowa wyciągu na l przegotowanej ciepłej wody) — stosowany do irygacji i tamponowania w stanach zapalnych pochwy, sromu oraz profilaktycznie.

Maść TERRACORTRILL med POLYMYXIN B na receptę
skład:
5 mg/g Oxytetracycline
10 mg/g Hydrocortisone Acetate
10000 u/g Polymyxin B Sulphate

Maść jest przeznaczona do leczenia stanów zapalnych uszu i oczu lecz doskonale leczy zmiany łuszczycowe w miejscach intymnych.
szater pisze:w miejscach intymnych dochodzi do nadkazen i problem jest taki ze nie dosc ze tam siedzi łuszczyca i wysusza skóre-nabłonek to jeszcze grzybica powoduje maceracje i pekanie.Każdy lekarz rodzinny po wysłuchaniu ciebie podpowie co takim miejscu zastosowac...leczniczo! nie kosmetycznie!....powinien pójsc preparat z antybiotykiem i p/grzybiczy
taki krem dostaniesz bez recepty:
https://lekosfera.pl/product/clotrimazo ... m-20-g-465
polecam też
https://lekosfera.pl/product/linomag-krem-30-g-443

dobrze też zalecza w miejscach intymnych,pachwinach i fałdach skórnych:
http://www.doz.pl/leki/p710-Pigmentum_Castellani
Masz trochę sposobów do wyboru, pamiętaj jednak nie przerywać leczenia nawet gdy Ci się wydaje, że miejsca są zdrowe. To może być pozorne wrażenie, wskazane jest smarowanie co drugi - trzeci dzień przez ok. 2 tygodni i stała pielęgnacja z użyciem ziół i środków nawilżających.
 Ptysia1
#21383
Brałam przez 2 m-ce orungal i inne odp tego antybiotyku, pigment castellaniego przez 5 dni, masć borno-salicylową, i trovocort w kremie. Antybiotyk nic mi nie dał zmiany znikneły pięknie po trovocorcie ale skończył mi się i powrociło cholerstwo na nowo. Swędzi mnie tak że po nocach nie mogę spać i drapie zmiany przez sen. Wiem że nie powinnam a wizytę u pani dermatolog mam za tydz . Już nie wspomnę o innych miejscach objętych łuszczycą ale to pikuś. A co z rumiankiem warto zastosować jakieś nasiadówki.
Awatar użytkownika
 antonia
#21384
Ptysia1 pisze: Antybiotyk nic mi nie dał zmiany znikneły pięknie po trovocorcie ale skończył mi się i powrociło cholerstwo na nowo.
To są skutki niedoleczenia. Jak już pisałam leczenie grzybicy trwa długo
antonia pisze: pamiętaj jednak nie przerywać leczenia nawet gdy Ci się wydaje, że miejsca są zdrowe.
Staranna higiena i stałe stosowanie ziół powinno poprawić sytuację.

A tu masz jeszcze skład ziół według dr. Różańskiego, popytaj w aptece czy moą Ci to zrealizować:

Rp. 1. Mikstura przeciwgrzybicza, przeciwłuszczycowa
przeciwbakteryjna i przeciwroztoczowa na skórę
Olejek kminkowy - 5 ml
Tran - 15 ml
Maść ichtiolowa - 1 tubka 20 g
Maść siarkowa lub dziegciowa - 20 g
Olejek sandałowcowy lub paczulowy - 5 ml
Składniki wymieszać bardzo starannie. Stosować 3-4 razy dz.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2014, o 13:40 przez antonia, łącznie zmieniany 1 raz.
 Ptysia1
#21385
Niestety wiem już cos na ten temat, to nie moj pierwszy kontakt z grzybicą walczyłam przez conajmniej 3 lata z grzybicą pochwy. zaleczyłam a teraz skóra, wstydzę się rozebrać przed chłopakiem mimo że rozumie to ale nie jest to piękny widok. coś w końcu musi zadziałac. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
 antonia
#21386
Twój chłopak również powinien zastosować leczenie, w przeciwnym wypadku nigdy grzybicy nie wyleczysz.
 Ptysia1
#21387
Rowniez był leczony on nie ma objawow ani żadnych zmian grzybiczych, zmieniłam cały swój styl higieny podmywam się białym jeleniem, równiez bieliznę piore w nim lub w proszku jelp, nie płukam poscieli ani bielizny żadnymi płynami amiękczającymi.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19