Jesteś nowy(a) na forum? Przywitaj się, przedstaw, napisz kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach, jak rozpoczęła się u Ciebie łuszczyca.
#4876
WITAM :)
CHCIAŁAM SIĘ WAS PORADZIĆ GDYŻ W ŻYCIU NIE MIAŁAM ŁUSZCZYCY I MOI RODZICE TEŻ,JEDYNIE WIDZIAŁAM ŁUSZCZYCE U MOJEJ ZNAJOMEJ.OPOWIEM WSZYSTKO OD POCZĄTKU
PLEWIŁAM W OGRÓDKU I ZACZĘŁAM WYRYWAĆ NIEZNANĄ MI ROŚLINĘ,WIECZOREM ZACZĘŁY MNIE SWĘDZIEĆ RĘCE I ZAUWAŻYŁAM DROBNE PĘCHERZYKI.POD STOPAMI TO SAMO.MYŚLAŁAM ŻE TO POKRZYWA I ZACZĘŁO SIĘ :( POWSTAWAŁY DUŻE RANY ODCHODZIŁA SKÓRA NIE MOGŁA SIĘ ZREGENEROWAĆ ALE NIC NIE BOLAŁO TYLKO SZPECIŁO :( NOSIŁAM OPASKI ELASTYCZNE NA RĘKACH I NOGACH ,PRZYZNAJE SIĘ NIE MIAŁAM CZASU WEJŚĆ DO LEKARZA GDYŻ NIE MAM CIERPLIWOŚCI DO NICH ,ALE W KOŃCU POSZŁAM DO SZPITALA I PRZYJĄŁ MNIE INTERNISTA, KAZAŁ MI TO LECZYĆ OLIWKĄ Z OLIWEK LUB KREM BAMBINO,MYŚLĘ SOBIE ŻE TAK ŻLE NIE JEST JAK DOSTAŁAM TAKĄ TERAPIĘ.DERMATOLOGÓW ZWIEDZIŁAM DUŻO ALE JAK SŁYSZAŁAM JAKIE TERMINY TO ZACZĘŁAM SIĘ ŚMIAĆ,ZNALAZŁAM W KOŃCU PRYWATNEGO I CO SIĘ OKAZAŁO? ŻE JEST TO ŁUSZCZYCA NAWRACAJĄCA SIĘ !!!! BOŻE !!(SORY) ALE STRUCHLAŁAM , NIE MOGŁAM WYDUSIĆ SŁOWA ,JAK TO? PRZECIEŻ NIE MIAŁAM TEGO ,TO SKĄD SIE NAWRÓCIŁA? DAŁA MI MAŚCI BARDZO SKUTECZNE ALE GDY SIE SKOŃCZYŁY TO STOPY TAK MNIE PARZĄ JAKBYM CHODZIŁA PO GORĄCYM WĘGLU ;( BÓL NIEPRZECIĘTNY ;( MAM 47 LAT I W DALSZYM CIĄGU NIE WIEM CO JA MAM ,ALE IDĘ ODWIEDZIĆ PANIA DOKTOR I NAPISZĘ WAM CO ZROBILA ZE MNĄ :)POZDRAWIAM WAS WSZYSTKICH I POMÓŻCIE MI W TYM
#4877
Ogrodniczko Kochana witaj :*
Nie panikuj, diagnoza w leczeniu ł., to podstawa. Raz już opanowałaś chorobę, dasz radę i teraz. Może warto iść tropem tych maści, które już u Ciebie się sprawdziły :)
I koniecznie wyłącz caps locka na klawiaturce ;)
Awatar użytkownika
 Paweł
#4883
Witaj Ogrodniczo,

Czyżby to była łuszczyca krostkowa? Ciężko powiedzieć, musisz jednak do lekarza się wybrać - potrzebna jest jednoznaczna diagnoza. A z tymi lekami co Ci zaleczyły to, to może były to sterydy?

W każdym bądź razie głowa do góry i nie załamuj się!
#4889
Mysle że chodziło o ŁUSZCZYCE ODWRÓCONA a nie nawracajaca sie xd ...gdybys zechciała sprawdzic byłabym wdzieczna,po konkretnej diagnozie postawionej przez lekarza wróc i podziel sie wiadomosciami,postaram sie pomóc w miare swoich mozliwosci.
#4894
witam wszystkich i dziękuję za rady i pocieszenie :)
byłam u lekarza i dostałam maści dwa razy dziennie belosalic i wielokrotne smarowanie pilaryx
stosuje to i złagodził ból ale na opuszce palca mam skorupę jakby spadła mi klej kropelka :D
na rękach powstały plamy czerwone . jedynie na spodach stóp odchodzi non stop skóra
mam nadzieje że będzie lepiej po tych maściach ale bardzo mi to przeszkadza
w pewnych momentach mam doła DLACZEGO JA ? wstydzę się podawać rękę na przywitanie gdyż mam wrażenie że za chwilę usłyszę że ona coś ma na rękach :blush: mam dyskkomfort :blush: przepraszam że nudzę ale przynajmniej to wyrzucę z siebie :(
jeszcze raz dziękuję :)
#4899
Ogrodniczko a Ty nudź sobie tu ile dusza potrzebuje, i wyrzucaj co Ci tam na wątrobie leży. Cierpliwi jesteśmy, i jeżeli za dużo Ci nie pomożemy, to przynajmniej wysłuchamy Cię/przeczytamy, z wielka uwagą.
Co do lepszego ogarnięcia, tych Twoich smutków: jaka diagnoza w sensie jaki typ ł.? To nie wścibstwo, to początek merytorycznego podejścia do tematu Twojego leczenia. Bo to, co zostało Ci zapodane do leczenia, to standard- steryd+ nawilżanie.
Być może, w niedługim czasie, będę mogła dać Ci namiary na forumowicza, który boryka się z podobnymi problemami. Czekam na jego powrót do kraju. Myślę, że wzajemna wymiana doświadczeń, będzie Wam bardzo pomocna. Pozdrawiam :*
#4927
dziękuję za rady ale nie mam w dalszym ciągu podanej nazwy jaka to odmiana łuszczycy a maści które stosuję to za bardzo efektu nie widzę ,Jedynie mnie nie piecze ale nie goi sie tak jakbym tego chciała :(
#5705
Ogrodnik, czy kiedykolwiek robiłaś jakieś badania na robaki? np tęgoryjec ,właśnie niektóre przenikają robaki przez skóre i dostają sie do krwioobiegu , te twoje bąble na poczatku ,nie dają mi spokoju. Pare razy udało mi się określić co powoduje chorobe u danej osoby , spróbuj zaopatrzyć się w polskie zioła na robaki oraz oliwy z oliwek , lniany i przy robakach z pestek dyni , może takie przeczyszczanie pomoże Ci się podleczyć i tymi olejami smaruj się , pij też rumianek, szałwie , ostropest , spróbuj....
#5708
Jeśli mogę coś doradzić.....................
Mocz ręce w wodzie z szarym mydłem (biały jeleń) i/
lub krochmal lub płatki owsiane
albo zioła (kora dębu,ziele skrzypu,jałowiec,dziurawiec)
również stopy tak ok 15-20 min po wymoczeniu porządnie wmasuj epikrem na noc maść z wit A lub zwykłą wazelinę jak skorupa zejdzie żel z żywokostu lub maść
nie ma znaczenia jaki to rodzaj łuszczycy te sposoby działają także na egzemę
i daj znać jak podziała :) :) :)
ps.
W tym przypadku stan jelit jest bardzo ważny zwłaszcza jelito grube.
A jak u ciebie z czekoladą lubisz sobie jej podjeść?????????????????