Życie z łuszczycą na co dzień, czyli jak radzimy sobie z naszą chorobą w codziennych czynnościach.
Awatar użytkownika
 Shamhat
#16876
Witajcie, to jeszcze ja swoje 3 grosze :)Staram się smarować okolice intymne natłuszczaczami, lepiej nie przesadzać ze sterydami, mam zmiany na tzw. bikini część owłosiona, dawniej zmiany pojawiały się znikały, swędziały, zaczęłam smarować nawet 5 razy dziennie, od kilku miesięcy zmiany nie znikały ale nie swędziały, wciąż czerwone ciągle łuszczące, czasem robiłam delikatny peeling /własnej roboty - kawa mielona i olej - jakikolwiek/ znudziło mnie już to czerwienienie więc wczoraj posmarowałam sterydem Advantan - emulsja, rano już była poprawa, posmaruje jeszcze kilka dni, rzucę sterydy, pozostanę przy moim maśle shea, wg. mnie świadczy to o tym że skóra jest jeszcze w dobrej kondycji bo steryd zadziałał od razu.
Wcześniej miałam też łuszczycę w bruździe pośladkowej, masakra, wyleczyłam ją masłem shea i vitella ictamo, jest ok, ale codziennie muszę smarować.
Jeszcze jedna rada, którą mi podpowiedział lekarz, uważać należy na podrażnianie okolic intymnych, papierem toaletowym, chusteczkami do higieny intymnej i itp. "najlepiej umyć dupkę wodą", niestety nie jesteśmy krajem w którym popularne są bidety.
Awatar użytkownika
 antonia
#16882
[quote="Shamhat"] chusteczkami do higieny intymnej i itp. "najlepiej umyć dupkę wodą", niestety nie jesteśmy krajem w którym popularne są bidety.

Jesteśmy za to mistrzami prowizorki i ze wszystkim potrafimy sobie poradzić. Z umyciem pupci w domu nie ma problema, na wychodnym też możemy mieć w kieszonce lub w torebce woreczek foliowy z uprzednio zmoczonymi w rumianku czy szałwii paroma chusteczkami papierowymi do nosa i tym sposobem zastosować higienę w miejscach intymnych. Pamiętajmy jeszcze, że jeśli już stosujemy steryd na miejsca intymne to z antybiotykiem - przeciwbakteryjnie. Naprzemiennie z innymi maściami i nie na długo.
 Basieńka44
#16883
Jesteśmy za to mistrzami prowizorki i ze wszystkim potrafimy sobie poradzić. Z umyciem pupci w domu nie ma problema, na wychodnym też możemy mieć w kieszonce lub w torebce woreczek foliowy z uprzednio zmoczonymi w rumianku czy szałwii paroma chusteczkami papierowymi do nosa i tym sposobem zastosować higienę w miejscach intymnych.
Pełna zgodność koleżanko
a papier najlepiej bezzapachowy te miejsca nie szczególnie je lubią :D :D
Awatar użytkownika
 Shamhat
#16899
O tak Antonio :) 100% mistrzostwo.
A nawet w terenie można mieć podręczny bidet w plastikowej butelce.
Awatar użytkownika
 antonia
#16903
Shamhat pisze: posmarowałam sterydem Advantan - emulsja, rano już była poprawa, posmaruje jeszcze kilka dni, rzucę sterydy, pozostanę przy moim maśle shea,
Bardzo rozsądne to co piszesz. Lepiej nie stosować sterydów, ale jeśli się już musi to na krótko, nie więcej niż siedem dni. Ale pamiętajmy też o tym , że od sterydów odstępuje się powoli, czyli co drugi, a potem co trzeci dzień chore miejsce cieniutko nim przesmarować :)
Takie są zasady. A zamiast masła shea proponowałabym olejek kokosowy, który sam w sobie jest doskonałym lekiem. Ciężko go co prawda dostać, ale jeżeli już ma się tę okazję, to warto wypróbować. Jest bardzo miły w użyciu, polecam wszystkim, w każdym wieku, nawet dla niemowląt.
http://www.planetazdrowie.pl/index.php? ... Itemid=178
Awatar użytkownika
 Shamhat
#16906
Tak, tak wiem że powoli odstawiać, ale dobrze że o tym piszesz, bo jestem tak anty-sterydowa, że mogłabym o tym zapomnieć, zaleczone, wielka radość, steryd precz :)
A kokosowy też lubię, wewnętrznie i zewnętrznie, można bez problemu kupić na allegro w takich litrowych słojach, tłoczony na zimno, pycha i tu i tam :)
 Basieńka44
#16907
Nigdy nie zastosowała w te miejsca sterydu odkąd choruje a jest już ponad 10 lat
zmiany się zalecząją w ciągu miesiąca
stosuje tylko to co wyżej
ostatnim razem było dość ostro a jednak i tym razem sobie poradziły naturalne mazidełka
a jestem niecierpliwa też lubię szybo zaleczać :D
do tego pije sok z cytryny z wodą
jest bardzo pomocny w tej terapi
Awatar użytkownika
 antonia
#16911
Skoro już jesteśmy przy cytrynach to może króciutko przypomnij Basiu najprostszy sposób oczyszczania nimi organizmu, nie zawsze i nie wszystkim chce się szukać takich wiadomości a przecież dla nas jest to ważne. :)
 Basieńka44
#16912
Mówisz i masz
wieczorem przygotować sok z połówki cytryny z przegotowaną wodą przykryć a rano na czczo wypić :D :D
takiego napoju można wypić do 5 szklaneczek dziennie
ważne żeby pierwszy był na czczo :D :D
można dodać łyżeczkę miodu
działa bakteriobójczo
a cytryna rozpuszcza kamienie
nerkowe,jelitowe i woreczka żółciowego
zakwasza mocz dzięki czemu łagodzi stany zapalne miejsc intymnych
albo tak
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=18839
ja wolę swój sposób sprawdzony j.w
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 19