Baner fototerapia
Tu piszemy o leczeniu tradycyjnym stosowanym w łuszczycy, czyli o maściach, płynach, tabletkach i zastrzykach oraz o światłolecznictwie.

Podziel się tematem z innymi!

 m.api
#6536
Witam mam taki mały problem. Dostałam receptę na Proderminę a w zasadzie maść z nią z tego forum taką jak na Psorisan ale nie zrealizowali mi jej w aptece bo powiedzieli że od 10 lat tego składnika nie ma i mi jej nie zrobią. Czyli jej nie ma albo ta apteka jest to kitu. Dobra mam jeszcze receptę do Czech (mieszkam blisko w zasadzie do apteki mam tyle samo do nich co do siebie :)
Najpierw w tej Polskiej aptece na hasło Prodermina wogóle nie wiedzieli że to dziegć i jej nie realizowałam w Czechach teraz jestem mądrzejsza (dzięki forum) i pojadę ją zrealizować. Ale może ktoś mi ją rozgryzie bo ona chyba słaba jest a stosuję cocois.

Hydrocortisoni 1,0
Prodermini 3,0
Oleum parafini 20,0
Pasta zinci ad 100,0
To chyba tylko 0,3% dziegciu jak mniemam.

Ta druga jest taka:
Prodermini 20,0
Zinci oxydati 50,0
Acidi Salicylici 4,0
Cerae flavae 20,0
Vaselini albi ad 200,0
I tu jest gdzieś 10%
Zobaczę czy mi tą zrealizują i czy mają w Czechach Proderminę albo inny tańszy dziegć bo 38 za 40 g cocoisu to jest przesada dla kogoś kto tym się cały prawie smaruje.
Jeśli ktoś się orientuje to proszę niech coś napisze.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2011, o 10:56 przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Poprawiona literówka w składzie.
Awatar użytkownika
 henia
#6537
leczenie-tradycyjne/prodermina-czyli-sm ... -t414.html
Tu cały wątek o proderminie, nie wiem czy czytałaś ;)

Nigdy nie leczyłam się proderminą ale jej powrót do obrotu osobiście mnie interesuje-dziegcie na mnie działają, i taka maść z nią, to koszt znacznie niższy niż np. zakup exorexu, którym ja się zaleczałam ostatnio.
U mnie, a jestem z południa Polski, też problem z proderminą, przynajmniej jeszcze w ubiegłym miesiącu, występował. Za kilka dni sprawdzę jak sytuacja wygląda obecnie.

Co do recept: druga składem podobna do Psorisanu ale z większą zawartością proderminy. W/g mnie tam 20% dziegciu ale jeszcze się upewnię, w sensie sprawę przegadam ze znawcą :D Sprawdziłam już- 20% dziegć :D
Pierwsza Twoja recepta, to prodermina ze sterydem, więc i działanie z podwójną siłą rażenia. Stąd prawdopodobnie niższy % zawartości dziegciu.

Jeżeli będziesz miała dalsze kłopoty z realizacją recept z proderminą w składzie, zwróć się do Bimanola, tutejszego użytkowniaka. Różnimy się co prawda z nim, co do sposobu dyskusji, niemniej myślę, że w sprawie proderminy będzie Ci pomocny. Przynajmniej podpowie Ci gdzie, najbliżej Ciebie takowe recepty będziesz mogła zrealizować. Polecam :)
Awatar użytkownika
 szater
#6539
Podaję hurtownie które posiadają na stanie magazynowym
Pix Lithanthracis 50 g (Proderminum)

1. PGF Łódź
2. PZF Cefarm Białystok
3. PZF Cefarm Szczecin
4. Slawex Lublin
5. PGF Cefarm Lublin

zwróc uwage iż obecnie prodermina jest zarejestrowana pod nazwą Pix Lithanthracis okazuje sie ze nie wszystkie panie farmaceutki znają nazwe...proderminy nie było w Polsce 8 lat.....
 m.api
#6541
Dzięki. Dzwoniłam jeszcze do jednej apteki i się upierałam i mówiłam o tej drugiej nazwie. Mają mi jutro oddzwonić. Zobaczymy. Jakby co to im podam te hurtownie. Opieram się tym sterydom jak mogę więc zrezygnuję z tej recepty i spróbuje tą drugą opchnąć. Ja jestem z południa z Kotliny Kłodzkiej. Zapomniałam jeszcze dodać że czasem wypróbowuję miody i pyłki i wosk pszczeli. Teraz uzupełniam braki w witaminach i mikroelem. pyłkiem łycha dziennie (fuj) ale jadę. No i miodek teraz jadę z gryczanym rano na czczo. Szef bez butów chodzi bo zapominam o sobie i pasiece. Chciałam jeszcze kupić Balneum Hermal ale też już nie ma. Co się dzieje z tymi lekami?
 swiecki45
#6542
Mi w Sanoku (podkarpackie)receptę na proderminę zrealizowano choć w cefarmowskiej aptece kręcono nosem i załatwiłem w innej.Po prostu trzeba stanowczo żądać podając bezsporny fakt pojawienia się jej w obrocie.
 bimanol
#6544
I.

Najpierw skoryguję wypowiedź Heni:

Recepta o następującym składzie:

Prodermini 20,0
Zinci oxydati 50,0
Acidi Salicylici 4,0
Cerae flavae 20,0
Vaselini albi ad 200,0

zawiera 10% proderminy a nie 20%.
Dlaczego?
Jest to przepis na 200 g maści. Stężenie procentowe określa ilość substancji w 100 g. Innymi słowy 10% tj. 10 g w 100 g preparatu.
Więc 20 g proderminy w 200 g preparatu, 20 g proderminy : 200 g maści x 100 - z przelicznika, tj. 10%II.

Do obydwu podanych maści przez Panią składniki są produkowane. Przypuszczam, że apteki poza Proderminą mogą robić problemy z Cera flava, twierdząc, że od lat nie ma... To, że rzadko stosowany składnik, nie oznacza, że go nie ma. Produkują go aż 3 firmy w Polsce: Pharma Cosmetic, Galfarm i Amara. Jak mówią, że nie ma, to znaczy - nie chcą nawet porządznie sprawdzić.

III.

W Polsce prodermina nawet 8 lat temu była dostępna handlowo jako Pix Lithanthracis - to nic nowego!
Brak wiedzy aptekarzy na temat synonimów surowców farmaceutycznych niczego nie tłumaczy, a nawet pokazuje brak chęci zajrzenia do podręcznika z receptury (choćby L.Krówczyńskiego) - obie nazwy są koło siebie wymienione.

Proderminum = Pix Lithanthracis, Pix Lithanthracis = Proderminum, ale również lekarz może napisać na recepcie Pix Carbonis, Pyroleum Lithathracis czy Pix mineralis.
To synonimy tego samego surowca farmaceutycznego. Wszystkich można uzywać w składach recept. Aptekarze powinni znać synonimy, jak nie znają - mają ku przypomnieniu podręczniki - nie ma usprawiedliwienia.

IV.

Prodermina jest dostępna na terenie Czech, również pod nazwą Pix Lithanthracis. Produkują ją 2 czeskie firmy: Kulig Pharma oraz Fagron Czechy (dawna Tamda Olomouc Czechy).
Jednak nie ma potrzeby tam jechać realizować rp., w Polsce są Dopuszczone do Obrotu i dostępne surowce.

V.

Podaję ponownie składy na robioną maść odpowiadającą składowi dawnej maści PSORISAN


5% - przepis na 100 g

Rp.

Prodermini 5,0
Zinci oxydati 25,0
Acidi Salicylici 2,0
Cerae flavae 10,0
Vaselini albi ad 100,0

M.f.ung.


------------------------------
5% - przepis na 200 g

Rp.

Prodermini 10,0
Zinci oxydati 50,0
Acidi Salicylici 4,0
Cerae flavae 20,0
Vaselini albi ad 200,0

M.f.ung.

-------------------------------

10% - przepis na 100 g

Rp.

Prodermini 10,0
Zinci oxydati 25,0
Acidi Salicylici 2,0
Cerae flavae 10,0
Vaselini albi ad 100,0

M.f.ung.

------------------------------

10% - przepis na 200 g

Rp.

Prodermini 20,0
Zinci oxydati 50,0
Acidi Salicylici 4,0
Cerae flavae 20,0
Vaselini albi ad 200,0

M.f.ung.

------------------------------

20% - przepis na 100 g

Rp.

Prodermini 20,0
Zinci oxydati 25,0
Acidi Salicylici 2,0
Cerae flavae 10,0
Vaselini albi ad 100,0

M.f.ung.


-----------------------------

20% - przepis na 200 g

Rp.

Prodermini 40,0
Zinci oxydati 50,0
Acidi Salicylici 4,0
Cerae flavae 20,0
Vaselini albi ad 200,0

M.f.ung.

--------------------------------pozdr.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2011, o 10:56 przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Poprawione literówki w składach.
Awatar użytkownika
 henia
#6545
Bardzo pięknie dziękuję za korektę, bo to bardzo ważne miejsce, i wieści tu muszą być zgodne z istniejącą/dostępną wiedzą medyczną. Pozdrawiam, i jeszcze raz dziękuję :)
 m.api
#6553
Super dzięki. Mój upór się opłacił znalazłam aptekę w której pracują jacyś normalni ludzie. Pani zadzwoniła do producenta który był bardzo zdziwiony że hurtownie nie zamawiają. Ale koniec końców sprowadzą i zrobią. Tylko jest mały problem z tą receptą na 10% prodermine jest tam jakiś błąd nie wiem dokładnie jaki jeśli jest tu ktoś bardziej kumaty to proszę o podpowiedź może przyda się też innym. Jakiś składnik jest błędny albo jest go za dużo albo za mało nie wiem bo mąż mi zawoził receptę i jeszcze mi pewnie zadzwonią a teraz jest taki mętlik w aptekach że szok.
Proszę o pomoc co do tej recepty.
Awatar użytkownika
 szater
#6562
Piotr -bimanol jest farmaceuta podał dokładne składy recepturowe na masc z prodermina...sprawdz i porównaj ze swoimi receptami....
Awatar użytkownika
 henia
#6573
m.api pisze:Super dzięki. Mój upór się opłacił znalazłam aptekę w której pracują jacyś normalni ludzie. Pani zadzwoniła do producenta który był bardzo zdziwiony że hurtownie nie zamawiają. Ale koniec końców sprowadzą i zrobią. Tylko jest mały problem z tą receptą na 10% prodermine jest tam jakiś błąd nie wiem dokładnie jaki jeśli jest tu ktoś bardziej kumaty to proszę o podpowiedź może przyda się też innym. Jakiś składnik jest błędny albo jest go za dużo albo za mało nie wiem bo mąż mi zawoził receptę i jeszcze mi pewnie zadzwonią a teraz jest taki mętlik w aptekach że szok.
Proszę o pomoc co do tej recepty.
Na mój łeb, to nieprawidłowo- błędnie, i w Twojej recepcie a tych podanych przez Bimanola, napisana jest łacińska nazwa wosku żółtego. Jest:
Carae flavae
winno być:
Cerae flavae
Co do gramatury, to moje wieści są tożsame :)

Podziel się tematem z innymi!


O łuszczycy

Czy ścieżka pacjenta prowadząca do leczenia biolog[…]

Doniesienia naukowe

Dimetyl fumaranu (DMF) to pierwszy lek klasyczny w[…]

Stowarzyszenie Reumatyków i Ich Sympatyk&o[…]

Obecnie ponownie prowadzony jest nabór do l[…]