Jesteś nowy(a) na forum? Przywitaj się, przedstaw, napisz kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach, jak rozpoczęła się u Ciebie łuszczyca.
#11349
Możesz wysłać na pw lub wstawić fotkę na forum czym więcej osób tym więcej porad :D :D
 Maja
#11352
Oto aktualny stan mojej lewej dloni i lewej stopy,lusek na dloni juz bardzo malo,po paru dniach intensywnego smarowania wylacznie: masc nagietkowa, linomag,oraz wieczorne ""naoliwienie"" emolium/emulsja do ciala/ swedzenie mierne od czasu do czasu...ale ten zaogniony"" placek"" na dloni wyglada dalej fatalnie.
Z racji mojego"" wolnego zawodu"" mam wiekszy konfort pracujac w domu naoliwiac sie na maxa...hmmmmmech.......
Załączniki
P1020237.JPG
P1020237.JPG (103.65KiB)Przejrzano 1034 razy
P1020235.JPG
psoriasis pustulosa
P1020235.JPG (116.57KiB)Przejrzano 1035 razy
P1020234.JPG
P1020234.JPG (129.03KiB)Przejrzano 1035 razy
Awatar użytkownika
 henia
#11357
Witaj Majka :) Ten rodzaj ł. znam tylko z opowieści. Ale podsyłam Ci link do topicu, w którym jego założyciel, też walczy z tym typem @ http://luszczyca.info/viewtopic.php?t=1 ... sc&start=0
Jeżeli będziesz chciała/potrzebowała, pogadać z nim, daj znać, dam namiary-o ile się nie mylę, w wątku Łukasz podaje swój mail. Ja służę jego gg :D
Może Wasza wspólnota doświadczeń, pomoże i Tobie i jemu.Basi doświadczenia już znasz, może warto luknąć na innych? Pozdrawiam
 Maja
#11360
Witaj, wnikliwie poczytalam Luka posty ale nigdzie nie znalazlam jego adresu mailowego, gadu gadu nie mam,wiec wypada mi znowu zalogowac ,aby zlapac z nim kontakt.
Wielkie dzieki za podpowiedz. :)
 Maja
#11373
Dzieki, napisalam maila,zobaczymy,kupilam dzis krem eubos i balsam mavena, rozpoczynam kuracje.
Rano kapiel w siemiu lnianym i platkach owsianych,/ulzylo troche/chyba skusze sie rowniez na cocois,ale na pierwszy plan idzie mazidla wyzej wymienone.
Pozdr.Maja
Awatar użytkownika
 henia
#11377
Majeczko, i " krem eubos i balsam mavena" to tylko dermokosmetyki. One mają jedynie wspomagać leczenie zasadnicze.
Także ten cocois, to w/g mnie ważniejszy, jeżeli zdecydowałaś się na niego :)
Maja pisze:[...]kapiel w siemiu lnianym i platkach owsianych[...]
Rozważ może jeszcze, dodanie do tych kąpieli: szałwii i brzozy. Szczególnie, że masz te wykwity ropne. Pozdrawiam :)
 Maja
#11380
Dziewczyny, rzeczywiscie moj derm.zalecil plukanko w szalwi,umknelo mi uwadze, dosypie lisci szalwi zaraz..
Mam taki sam metlik w glowie jak Lukasz,za duzo wszystkiego pokupowalam i naczytalam wiec zmuszona bede zrobic liste,albo zalozyc notatnik z czym zaczynam praktykowac i co pomaga a reszta powoli wyeliminowac.
No i znowu pytanko: gdzie kupic te lampy?
Chyba nie myslicie o lampach kwarcowych bo takie 2 mam w domu./a moze te lampy maja w Swi-sciu/ w jakims sanatorium/
Wieczorem wysle fotke dloni, ja widze poprawe,osadzcie same,biorac Wasze dlugie doswiadczenie z tym paskudztwem,ja dopiero raczkuje...
Awatar użytkownika
 henia
#11394
Maja pisze:[...]No i znowu pytanko: gdzie kupic te lampy?Chyba nie myslicie o lampach kwarcowych bo takie 2 mam w domu./a moze te lampy maja w Swi-sciu/ w jakims sanatorium/[...]
No to liznęłaś trochę slangu łuszczyków: lampy-fototerapia :)
[...]Warto zaznaczyć, że pod terminem fototerapia kryje się naświetlanie różnego rodzaju. Można tu wyróżnić tradycyjne naświetlania promieniami UVA i UVB, fototerapię selektywną (SUP), a także fotochemioterapię, czyli naświetlania połączone z podawaniem psolarenów (PUVA) lub psolarenów i retinoidów (re-PUVA)[...]
Reszta tu http://www.biedronkowo.info/index.php/m ... zenia.html
Albo tu http://luszczyce.pl/fototerapia/

Lampy są napewno na oddziałach dermatologicznych, w szpitalach. Ale też w poradniach dermatologicznych. Podzwoń u Siebie i się zorientuj :)

Ale przede wszystkim, pogadaj o tym, ze swoim lekarzem prowadzącym. To on zdecyduje: co? jak?, i czy? taka terapia może być u Ciebie zastosowana.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18