Baner fototerapia
Jesteś nowy(a) na forum? Przywitaj się, przedstaw, napisz kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach, jak rozpoczęła się u Ciebie łuszczyca.

Podziel się tematem z innymi!

 egeria1980
#28825
Nazywam się Beata. Łuszczycę zdiagnozowali u mnie 16 lat temu. To był pierwszy prawdziwy wysyp, który można powiedzieć zmusił mnie by iść do dermatologa. Jednak jak sięgam pamięcią to już w wcześniejszym okresie życia pojawiały się zmiany u mnie głównie na dłoniach i twarzy. Miałam tą przyjemność zaleczyć łuszczycę na tyle skutecznie by wejść w 8 letni okres remisji. Choroba uaktywniła się ponownie z początkiem ciąży i silnym stresem jaki wtedy przeżyłam. Raz jest lepiej raz gorzej. Największy wysyp miałam w 2014 roku po tym jak zachorował mój mąż. Stres zrobił swoje
Awatar użytkownika
 Motylek1405
#28895
Witaj Beato

Mam na imię Katarzyna.Choruje na luszczyce oraz na lzs.
Niedawno urodziłam i podczas ciazy też tak miałam ze chorobą cofnela się a kiedy urodziłam to zaatakowała mnie ze zdwojoną siłą.Najgorzej u mnie z skóra głowy ale to nie boli jak stawy.Czy leczysz się?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
 szater
#28900
Witaj Motylku...to charakterystyczne dla łuszczycy...w ciązy jakby przygasa ale silnie sie pobudza po porodzie...poczytaj co proponujemy na skórę głowy,szczególnie w okresie gdy karmisz malucha,w razie potrzeby pytaj...pomozemy. :)
 egeria1980
#28916
Witaj Motylku 1405. U mnie było ciut inaczej. U mnie wraz z ciążą choroba uaktywniła się po 8 letniej remisji. Jak widać nie ma reguły. od tamtej pory, a to już 7 lat, róznie bywa z moją łuszczycą. Miewałam i bardzo duze wysypy i okresy czasowej remisji, Teraz jestem praktycznie czysta, choć zauważyłam drobne zmiany, które pojawiły się kilka dni temu. Moje leczenie zmin skórnych do tej pory w przeważajacym stopniu polegało na używniu cygnoliny, maści salicylowej i naświetleniach. Reaguję na to bardzo dobrze wiec się tego trzymam. Stosowałam również krem sorion z dobrym efektem.

Podziel się tematem z innymi!


Stosujecie tą chińską maść jest pewno z domieszką[…]

O łuszczycy

Badania Kliniczne Oczami Polaków – so[…]

O łuszczycy w telewizji

Rozmowy o łuszczycy w Dzień Dobry TVP 3 Kielce: ht[…]

W Łodzi odbędą się warsztaty radzenia sobie ze str[…]