Jesteś nowy(a) na forum? Przywitaj się, przedstaw, napisz kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach, jak rozpoczęła się u Ciebie łuszczyca.
 majgata
#18870
Tylko i wyłącznie rano i wieczorem olejek arganowy....
Łuski nie ma, ale te plamy czerwone nie chcą zniknąć od kiedy pamiętam .
Awatar użytkownika
 antonia
#18871
Tzn. od kiedy masz te plamy, czy to są po smarowaniu, czym smarowałaś, czym się leczyłaś?
 majgata
#18872
Nie smaruję się żadnymi maściami od stycznia, tzn po kąpieli stosuję Mediderm , stwierdziłam że i tak systematyczność nic nie daje w moim przypadku, więc kąpałam sie tylko w takiej soli z biedronki ( niebieskie opakowanie)... po tym łuska jakby sama odpadała. Nogi mam własnie takie jak na załaczonym zdjęciu. Na łokciach, w dolnej pratii pleców, na kaltce piersiowej pojedyncze kropki a na nich łuski. Wszystko tak strasznie swędzi.

Odwiedzam solarium raz na tydzień, co sprawia że łuska ( tam gdzie się znajduje) robi się miększa, a tam gdzie jej nie było tylko zostały same te plamy nic się nie zmienia.

Na głowę dostałam od dermatologa DERMOVATE na zmianę z LOCOID CRELO. Przyniosło mi to ulgę na jeden tydzień, teraz do dnia dzisiejszego nie wiem jak pozbyć się śniegu.

Co można stosować na same te plamy? Nie wiem co gorsze, czy ta łuska, czy już zmiany bez niej. Jedno i drugie swędzi.
 Basieńka44
#18873
więc kąpałam sie tylko w takiej soli z biedronki ( niebieskie opakowanie)... po tym łuska jakby sama odpadała.
ja bym dodała olej przestało by swędzieć :)
Na głowę dostałam od dermatologa DERMOVATE na zmianę z LOCOID CRELO. Przyniosło mi to ulgę na jeden tydzień, teraz do dnia dzisiejszego nie wiem jak pozbyć się śniegu.

Co można stosować na same te plamy? Nie wiem co gorsze, czy ta łuska, czy już zmiany bez niej. Jedno i drugie swędzi.
http://aptekaodnowa.pl/p,pl,20,pharmace ... 25+ml.html
Awatar użytkownika
 antonia
#18874
Same kąpiele w soli i oleju nie leczą, jedynie wspomagją leczenie maściami. Żel żywokostowy też przynosi ulgę w swędzeniu. Z łagodnych, nieagresywnych maści można użyć nagietkową, A-derma na bazie owsa, a przede wszystkim polecałabym kąpiele w płatkach owsianych i chlorku magnezu, które leczą takie przestarzałe stany zapalne.
Na skórę głowy ocet jabłkowy i maseczki z olejem kokosowym.
 Basieńka44
#18876
Same kąpiele w soli i oleju nie leczą, jedynie wspomagją leczenie maściami.
oczyszczają skórę to napewno,która szybciej się leczy
akurat ja oprócz octu i płynu Feliksa i do nawilżania maśc z wit A czy epikrem nie stosowałam nic więcej
no i kąpiele w kminku wcześniej w chlorku czy sól i olej :D :D
na dzień dzisiejszy od grudniowego wysypu na rękach mam ślady po zmianach które się wyrównują ze zdrowa skórą na łydkach troszkę więcej ale goi się ładnie :D :D
Nagietkowa jak kiedyś działała tak tym razem nie
A wewnętrznie nie jem mącznych i mlecznych oprócz tłustej śmietany :D którą mogę samą pić :D
słodycze ograniczam choć tutaj oporniej to idzie uwielbiam słodkości :D
Awatar użytkownika
 antonia
#18884
Basieńka44 pisze:Nagietkowa jak kiedyś działała tak tym razem nie
Skóra szybko się do jednego leku przyzwyczaja i przestaje się goić.Trzeba często zmieniać maści. A swoją drogą dziwię się, że niektórzy mogą latami leczyć się cygnoliną czy dziegciami. W moim przypadku maści działają krótko, przy dłuższym smarowaniu następuje stagnacja i żeby doleczyć, muszę zmienić na inne. :surprised: :annoyed: