Życie z łuszczycą na co dzień, czyli jak radzimy sobie z naszą chorobą w codziennych czynnościach.
#8718
no ja akurat na nosek tego nie kładłam ;) tylko na łokcie, nie rozwijałam listków tylko całą paćkę przykładałam i owijałam folią z rolki. łaziłam z tym z godzinkę, zawsze przed kąpielą, a później do kąpieli wlewałam pozostały napar i liście. na mnie działało fajnie wybielająco.
#8724
Aha, ja myślałem, że listki pojedyncze heheh :D No ja twarzy folia spożywczą sobie nie owinę - bo może się to źle skończyć ;) Ale może, wyciąć kawałek foli (w kształcie prostokąta) i położyć na nosek i policzki, aby listki herbaciane nie wyschły. Teraz wypróbuję metodę Basi. Nie wszystko naraz, bo można uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego.
#8733
Jeszcze odnośnie jałowca

Jałowiec zawiera również silną antywirusową substancję, która blokuje namnażanie wielu różnych wirusów - w tym tych, które wywołują grypę i opryszczkę. Do celów leczniczych rzadko stosuje się same owoce jałowca. Z reguły wchodzą one w skład różnych mieszanek ziołowych. Łagodniejsze działanie od surowca ma ekstrakt jałowcowy zawierający głównie cukier, juniperynę, sole mineralne oraz niewielką ilość olejku lotnego, który się ulatnia podczas zagęszczania ekstraktu. Natomiast olejek jałowcowy stosuje się często w połączeniu z innymi olejkami (rozmarynowy i lawendowy).
Ekstrakt posiada właściwości orzeźwiające i wpływa na pracę gruczołów łojowych skóry. Jest wykorzystywany w produktach do włosów, ponieważ zmniejsza wydzielanie łoju i aktywuje nasadę włosa. Wykorzystywany jest również w kremach do ciała oraz płynach do kąpieli.
Olejek jałowcowy jest bardzo wartościowy w sytuacji konieczności pozbycia się z naszego organizmu toksycznych odpadów. Obniża również ciśnienie krwi oraz reguluje w organizmie gospodarkę płynami. Ma właściwości antyseptyczne, uspokajające i wzmacniające nerwy. Stosuje się go przy tłustej, łuszczącej się skórze, przy trądziku, tłustych włosach, łupieżu i egzemie.
#8789
W miejscach intymnych też się sprawdza co zaś chodzi o dorzucenie uczepu nie sprawdzałam ja dostałam taki skład ziół w potrzebie (od sąsiadki) i taki zastosowałam sprawdził się w takim składzie to już nie kombinowałam.
#8882
Tak jakby lekko wysusza. W moim wypadku to dobrze, kiedyś wspominałem, że mam skłonności cery do wyprysków i tłustą cerę, więc nie powinno mi to zaszkodzić.
PS. Ciekawe jaki efekt dało by gotowanie ziół w oleju np. lnianym? Słyszałem, że taki olej lniany to dobrze wpływa na skórę... Co myślicie?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9