Jesteś nowy(a) na forum? Przywitaj się, przedstaw, napisz kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach, jak rozpoczęła się u Ciebie łuszczyca.
Awatar użytkownika
 Paweł
#5530
Ja tylko dodam, że wirus półpaśca siedzi na stałe w ludzkim organizmie. Jest to de facto ten sam wirus co ospy wietrznej. Tak że jego nie można się pozbyć. Nie wiem, może o tym kiedyś już pisałem.
 zuzia400
#5569
Wlaśnie słyszałam,że półpasiec może wrócic ponownie i tego sie boję, ale póki co poszedł sobie, za to pani ł zagnieździła się na dobre.Jedyne co w tym dobre to to że mam ją tylko na nogach od kolan w dół i na kości krzyżowej, więc można to ukryć.Pozdrawiam.
 Basieńka44
#5570
Może wrócić ale nie musi ja chorowałam 23lata temu i do tej pory nie miałam nawrotu
A strach osłabia prace organizmu co pogarsza ł.
Awatar użytkownika
 henia
#5572
Również nie miałam nawrotu półpaśca, spokój od 25 lat. Ale miewam opryszczkę na ustach, zawsze odzywa się kiedy przeziębię się mocno. Za nią odpowiada też ten sam wirus.
Zuziu masz następny przyczynek, żeby o siebie dbać szczególnie-suplementacja :)
Awatar użytkownika
 Paweł
#5594
Takie drobne sprostowanie. Wirus opryszczki nie jest tym samym wirusem, co wirus ospy-półpaśca. Ale wywodzi się z tej samej rodziny wirusów.
Awatar użytkownika
 henia
#5599
Tak. Nieprecyzyjne to moje określenie. Dziękuję za poprawienie go.
To ta sama rodzina; też nie do "wytrzebienia" z z organizmu raz nim zarażonego; ta sama forma leków jak i droga leczenia.
 Katherina
#5638
Wczoraj miałam wizytę u dermatologa...Wydawał się bardziej poinformowany niż lekarz ogólny, tak więc chociaż tutaj potraktowanie mnie było bardzo ludzkie.
Diagnoza to łuszczyca krostkowa/krostkowica. Dostałam maść Bedicort G na rano i Novate na wieczór. Mam nadzieje, że pomogą.

Pozdrawiam.