Jesteś nowy(a) na forum? Przywitaj się, przedstaw, napisz kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach, jak rozpoczęła się u Ciebie łuszczyca.
 Katherina
#5414
Właściwie nie wiem, co pisać. Moje problemy z łuszczycą zaczęły się dawno, kiedy miałam parę lat. Wtedy występowała głównie na łokciach i kolanach i wyglądała identycznie, jak ta którą miał mój tata. Potem nagle ustała na dobrych 10 lat...i teraz znowu mi dokucza, z tą różnicą, że teraz łokcie są tylko trochę pokryte tą skorupką, ale za to palce wyglądają koszmarnie. Byłam z tym dziś u lekarza ogólnego, żeby mi dała skierowanie do dermatologa i coś przepisała na ten czas, kiedy będę czekać na wizytę. Niestety zostałam potraktowana fatalnie, lekarka za wszelką cenę chciała mi wmówić, że pewnie mnie płyn do naczyń uczulił i to alergia( zaznaczę, że na początku też tak myślałam, ale leki na alergię w ogóle nie pomagały, a wręcz pogarszały ten stan, to samo z lekami przeciwgrzybicznymi). Stwierdziła również, że łuszczyca nie ma prawa występować na dłoniach. najwyraźniej także uznała, że może się ode mnie zarazić, bo kiedy poprosiła żebym jej pokazała dłonie i łokcie, odsuwała się...receptę także rzuciła (za przeproszeniem)jak psu, byleby tylko mnie przez przypadek nie dotknąć. Koniec koców po przestudiowaniu przy mnie książki zatytułowanej "Choroby skóry" wypisała mi receptę na dexapolkort:/ Ogólnie nie mam zamiaru już nigdy do niej iść, w żadnej sprawie, bo czułam się jak trędowata, jak intruz, który miał czelność przyjść z czymś takim do niej.
Wierzę jednak, że dermatolog potraktuje mnie już normalnie.

Miłego wieczoru.
 zuzia400
#5416
Witaj Katherina wsród nas.Na poczatek chcę Ci napisac ze skierowanie do dermatologa jest niepotrzebne, tylko sie zarejestrować musisz.Faktycznie rąk nie można ukryc,ale nie poddawaj się, nie załamuj. Ja jestem bardzo zadowolona z masci cocois, wystarczy ze poprosisz w aptece zeby zamowili jak nie mają, ale mysle ze pomoze Ci jak nam wielu tutaj.I trzeba nawilżac skore bo cocois wysusza, ja kupilam tez dzisiaj do nawilżania Linomag z wit A. To taka moja skromna rada, ale myśle ze otrzymasz tu duzo wiecej porad od innych uczestnikow forum.Zaglądaj tu, a napewno znajdziesz odpowiedznia porade.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
 Paweł
#5425
Witaj na forum,

Niektórzy lekarze to mają chyba doktorat kupiony za kury... łuszczyca nie wstępuje na dłoniach? To pewnie nie występuje też na głowie, twarzy i na plecach... Gotuje się we mnie jak słyszę takie bzdury...

Niemniej jednak udaj się do dermatologa. Poczytaj trochę forum. Sporo tu też wartościowej wiedzy. I co dziwne dla Pani "doktor" jest też temat o łuszczycy dłoni...
Awatar użytkownika
 szater
#5428
chetnie pani "doktor"podesle troszke informacji na temat łuszczycy ogólnie a na temat łuszczycy krostkowej dłoni i stóp ...szczególnie
Wiem ze cocois to super pomocny lek ALE to nie jest antidotum na wszystko...sa obszary gdzie sie go nie stosuje i sa rodzaje łuszczycy gdzie on sie niekoniecznie sprawdza.Odpisałam już w temacie "czy to łuszczyca? wyjasniajac sprawe konkretnego leczenia w podobnym przypadku.Bez diagnozy lekarskiej niestety nie mozna ci pomóc.Nasze rady wspieraja leczenie farmakologiczne a nie je zastepuja.W tej chwili gdy masz stan ostry napewno nie nalezy stosowac Cocoisu ktory bardzo wysusza skore...Musisz udac sie do konkretnego lekarza dermatologa...nie ma na co czekac im szybciej podejmiesz leczenie tym lepiej...powodzenia



PS
Moze to byc łuszczyca paznokci ale równie dobrze moze to byc krostkowica-łuszczyca krostkowa na dloniach...malo piszesz o zmianach...sprawdz to u dermatologa(to ze jest to jakas grzybica teżnie da sie wykluczyc)
 Katherina
#5429
No tak też myślałam, że skierowanie niepotrzebne, ale jak byłam jakiś miesiąc temu, żeby dokładnie zdiagnozować(wtedy jeszcze delikatne zmiany), to mi powiedziano, że mam przyjść ze skierowaniem:/ To chyba po prostu w moim mieście lekarze są wątpliwej wiedzy.
No cóż, mam zamiar iść w poniedziałek do dermatologa i się okaże jak długo będę czekać...choć ta "lekarka" wypisała mi to skierowanie z tytułem pilne, nie wiem czy to coś przyśpieszy.
Co do zmian, jakie mam to najpierw wyglądało to jak duża ilość potówko podobnych krostek z tym, że duża część była wypełniona taką jasno-żółtawą ropą,palce zaczerwienione i dosyć nabrzmiałe czy opuchnięte, jakkolwiek by to nazwać. Towarzyszy przy tym taki specyficzny ból...hmm jakby takie rozsadzanie od środka tych miejsc. No i potem robią się w tych miejscach duże zlane płaskie strupki, które w pewnych miejscach zaczynają odchodzić, pękać i robią rany. Skóra jej wysuszona i ponaciągana.
Kupiłam ten lek co mi tamta Pani lekarz przepisała, ale po dwukrotnym zastosowaniu odstawiłam, bo pojawiło się więcej tego i do tego zaczęło swędzieć dosyć uciążliwie.
Mam jeszcze Elocom więc chyba na razie tym będę smarować.

Stronę naturalnie będę przeglądać uważnie, bo naprawdę sporo tu informacji, które są pomocne.
Awatar użytkownika
 henia
#5432
Witaj Katherina :* Dopóki nie będziesz miała pełnej diagnozy, radziłabym nie sięgać jednak po Elocom. W zamian, proponuje kąpiele rąk w mieszance ziołowej:
BT37 napisała:
Do kąpieli stosuję szałwię,liście orzecha włoskiego,brzozy w połączeniu z siemieniem lnianym i płatkami owsianymi
Po takich maczankach, spróbuj na grubo nasmarować te swoje rąsie epikremem albo też żelem z żywokostem. Dal lepszej wchłanialności kremu możesz na rączki rękawiczki zastosować. Pozdrawiam :)
 betka
#5435
witam i ja :D
może rzeczywiście bez konsultacji z dermatologiem, nie sięgaj po ten Elocom...
Awatar użytkownika
 szater
#5438
tez bym sie wstrzymala i to ze wszelkimi eksperymentami ...prawdopodobnie to bedzie krostkowa ale to tak tylko prawdopodobnie a ona troszke inszego leczenia wymaga :notguilty:
Do dermatologa nie potrzeba skierowania :D
po wizycie daj znac jak poszlo....chociaż sama sie troszke już obawiam na jakiego tym razem "specjaliste" trafisz :*
 zuzia400
#5497
Witam ponownie z kolejna relacją.To dopiero tydzien jak skonczylam lek Heviran na półpaśca,zjadlam cale opakowanie wszystko ladnie zeszlo nawet łuszczyca,tak sie cieszylam.Teraz po półpaścu sa biale plamki a łuszczyca zaczęła szaleć, znowu mnie wysypało, nogi i kośc krzyżowa, kilka dni a takie wielkie zmiany że masakra, a myslałam że choć na krótko udało mi sie zaleczyć.Może zapytam lekarza czy moge zażywać nadal Heviran skoro pomaga mi.
Awatar użytkownika
 szater
#5501
Heviran to nie jest lek na łuszczyce...najprawdopodobniej siały wirusy półpascca...zlikwidowałas wirusy(przynajmniej ostry stan zapalny) to ustapił wysyp....wirus pewnie gdzoes sobie siedzi i sieje teraz z innego miejsca....musiał sie pojawic jakis stan zapalny....ja bym szła w tym kierunku a nie jedzenie teraz leku ,który nie jest całkowicie bezpieczny dla organizmu