Jesteś nowy(a) na forum? Przywitaj się, przedstaw, napisz kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach, jak rozpoczęła się u Ciebie łuszczyca.
Awatar użytkownika
 Paweł
#5404
Wygląda to na coś łuszczycowego, jak na moje oko. Ale wizyta u lekarza Cię nie minie. Musisz iść, aby była diagnoza. I nie czekaj czasem, aż Ci się to bardziej rozprzestrzeni.
Awatar użytkownika
 zgon1610
#5407
Strasznie zaognione na wewnętrznej stronie, było czymś smarowane aby zmniejszyć stan zapalny (nivea, balsam, sudocrem)??
Lekarz konieczny.
Zmiany Cię pieką, swędzą?

Strona wewnętrzna
Ojciec ma coś podobnego na nogach (jakby pęcherze po oparzeniu), po przerwaniu pęcherza wycieka substancja ropopodobna, a skóra wygląda tak jak na zdjęciu (zdiagnozowali mu RÓŻĘ).

Zewnętrzna strona
Wygląda mi na łuszczycę (pojawia mi u mnie okresowo identyczna na barku [na ciele mam inną, rany + łuska,] po czym samoczynnie znika, zmiany są za małe aby posmarować czymś innym jak salicyl)
 psoria7
#5408
zgon1610 pisze:Strasznie zaognione na wewnętrznej stronie, było czymś smarowane aby zmniejszyć stan zapalny (nivea, balsam, sudocrem)??
Lekarz konieczny.
Zmiany Cię pieką, swędzą?

Strona wewnętrzna
Ojciec ma coś podobnego na nogach (jakby pęcherze po oparzeniu), po przerwaniu pęcherza wycieka substancja ropopodobna, a skóra wygląda tak jak na zdjęciu (zdiagnozowali mu RÓŻĘ).

Zewnętrzna strona
Wygląda mi na łuszczycę (pojawia mi u mnie okresowo identyczna na barku [na ciele mam inną, rany + łuska,] po czym samoczynnie znika, zmiany są za małe aby posmarować czymś innym jak salicyl)
Pęka skora i oczywiście boli ale swędzenie jest znikome, tylko takie ciągniecie suchej skory, łuski odpadające . zmiany mnie nie pieką nie swędzą, no czasami tylko swędzi ale raczej jak jestem zdenerwowana.

Smarowałam najpierw Dactarinem bo myślałam ze grzyb - pogorszyło się tylko
Później hydrokortyzonem na zmianę z tibiotyk ( maść antybiotykowa ) no i troszeczkę lepiej ale na krotko .
Umówiłam się do dermatologa . Wizyta w styczniu . Pięknie co ? :devil: :angry:
Awatar użytkownika
 zgon1610
#5410
psoria7 pisze:Wizyta w styczniu . Pięknie co ? :devil: :angry:
I to bardzo :( Jeżeli zmiany są bardzo uciążliwe sprawdź czy jest jeszcze jakaś inna poradnia w regionie może mają lepsze terminy albo prywatnie... wtedy to kwestia paru dni.

Szczerze mówiąc nie wiem co Ci polecić do posmarowania (sam czytam forum w poszukiwaniu jakiś mazideł niesterydowych, z nazwy przychodzi mi do głowy tylko COCOIS)
Awatar użytkownika
 Gosiaczek68
#5413
Cocois może czasami jeszcze bardziej zaognić. Wizyta u lekarza wskazana i diagnoza, na zewnętrznej stronie wygląda jak ł ale ja tu raczej ekspertem nie jestem, u każdego ł wygląda inaczej.
Awatar użytkownika
 szater
#5421
Na podstawie zdjec naprawde można zbyt malo wywnioskowac...czasem cos podpowiedziec ale generalnie uwazam ze do diagnozowania i typowego leczenia sa potrzebni specjalisci.Kazdy na zdjeciu widzi to co widzi inny z boku widzi zupełnie cos innego dlatego droga kolezanko wybacz ale najpierw lekarz dermatolog a dopiero potem nasze porady.
Po mojemu ani nie wygląda to ladnie(czyzby tam byly ogniska ropne?) ani nie jest przyjemne dla ciebie(bol chyba okrutny) dlatego proponuje nie czekac :bo samo weszlo i samo wyjdzie tylko KONIECZNIE do lekarza.W tej chwili nie ma rejonizacji i lekarz moze cie przyjac w kazdym miescie.Czesto wlasnie korzystam z takiej mozliwosci.W ostatecznosci istnieja jeszcze poradnie przyszpitalne czy wizyty prywatne...wiem ze nie sa tanie ale gdy w gre wchodzi zdrowie i zycie....Jezeli juz jest faktycznie taki problem to chociaz z rodzinnym madrym(to tez nie jest tak oczywiste) sie skontaktuj moze cos podpowie.
Nie ma sensu proponowac ci jakiegokolwiek leczenia skoro nie wiemy co to jest...tak ze spokojnie(cocois to dobry lek ale nie na wszystko w tym wypadku najprawdopodobniej trzeba wejsc z antybiotykiem lub sterydem-jest głeboki stan zapalny-moze nawet grzybiczy a nie łuszczycowy)
 japko
#5608
Osobiście sądzę, że to jakaś grzybica. Tego Ci też życzę, bo to jest to choroba uleczalna. Pozdrawiam!