Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
#29912
Witajcie
Natknąłem się niedawno na artykuł o pozytywnym wpływie kurkuminy w walce z łuszczycą. Sam zacząłem ją spożywać od..dzisiaj 🙂 Przyrządzam eliksir następująco: trochę mleka (z 1/2 szklanki, moze byc woda), lekko podgrzewam, dodaję pol łyżeczki kurkumy (dobrej), 1/4 lyzeczki cynamonu (cejlonskiego) troche zmielonego pieprzu (musi być) i troszkę miodu. Piję 2xdziennie. Nawet dobre.
Poczytajcie trochę o kurkumie. Ja wklejam tylko jeden art:
https://www.kurkumina95.pl/info/kurkumi ... czyca.html
#29914
Hey :)
Metypred brałem dość krótko, za to mtx cały czas. Było wyraźnie lepiej, ale organizm się trochę rozregulował. Podwyższone wskaźniki wątrobowe.
Teraz od 9 tygodni jestem w programie leku niebiologicznego - łyka się kapsułki 2x dziennie. Drobniutka poprawa jest, ale...to na inną opowieść :)
Sledzę wpisy o ldn. Szkoda, że tak malo osób to bierze - mielibyśmy jakieś doświadczenia.
Serdeczności :-)
#29919
konkret pisze: 7 wrz 2019, o 19:17 To nie brales w trakcie MTX leków ziołowych na wątrobę np essentiale max? Próby wątrobowe byłyby wtedy w normie. A lek "niebiologiczny" tzn. biopodobny?
Brałem jakąś osłonówkę, ale jak próby wątrobowe wyszły takie sobie to włączyłem zioła. Było to jednak na kilka dni przed badaniami klinicznymi, więc i tam wyszła wątroba. Ale potem juz OK. Teraz zajadam ostropest.
Co do badania klinicznego to medykament nazywa się tak: Piclidenoson (CF101):
moje-leczenie/badanie-kliniczne-w-ktory ... t3767.html

Teraz Ty coś poopowiadaj :-)
#29922
Co do kurkuminy to kiedyś bralem. Nawet działało. Daje efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny ale nie "wyleczy" stawów. To taka tabletka przeciwzapalna.
A lek który testujesz to immunosupresant, zioło czy co to w ogole?
#29931
konkret pisze: 12 wrz 2019, o 22:19 Co do kurkuminy to kiedyś bralem. Nawet działało. Daje efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny ale nie "wyleczy" stawów. To taka tabletka przeciwzapalna.
A lek który testujesz to immunosupresant, zioło czy co to w ogole?
Z odpowiedziami przeniosę się do nowego wątku (Moje leczenie)
#30440
Brałem CURCUMIN C3 + BIOPERINIE w jednej tabletce przez 3 miesiące efektu nie było, chyba że jak ziołowe prepaaty trzeba brać ponad 6 miescy i dłużej. Ostatecznie odstawiłem ten suplement diety.
#31085
Cześć, ja akurat kurkumę polecam na odchudzanie :D Koleżanka w pracy stosuję i mówi, że widać efekty więc za jej radą zaczęłam szukać w necie informacji. Polecam artykuł: https://auraherbals.pl/blog/jak-kurkuma ... chudzanie/ Są tam różne przepisy na zastosowanie kurkumy. Ja akurat wybrałam z imbirem i miodem. Czy jest tu jakiś zwolennik kurkumy na odchudzanie i chcę się podzielić doświadczeniem ? Pozdrawiam :)