W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.

Podziel się tematem z innymi!

Witajcie
Jak w tytule. Oto moje uwagi:
Medykament nazywa się tak: Piclidenoson (CF101) i jest lekiem przeciwzapalnym. W programie jest rozkład 3:3:3:2 (3 osoby dostają ten lek wielkości 3mg, 3 wielkości 2 mg, 3 dostają zarejestrowany Apremilast, a dwie placebo). Po 16 tygodniach likwidują placebo, a Ci, którzy to mieli są rozlosowywani do 3 pozostałych grup. Ja jestem w 10 tygodniu. Efekt jest taki, że niektóre drobne zmiany poznikały, inne się pojawiły. Generalnie całość zmian na moim ciele, a mam dużo, minimalnie się powiększyła. Za to łuska nie jest taka duża. Zmiany czasami lekko przygasają (wtedy krzyczę z radości, że nareszcie działa!), a czasami się zaostrzają (f*k, nie działa!) :-) Sam nie wiem, co o tym sądzić. Obawiam się, że jednak dostaję jakiś lek, a nie placebo. Wtedy nadzieja, że coś się zmieni po wykluczeniu placebo umiera. A to, co biorę działa minimalnie. Ale to tylko moje przypuszczenia.
Lek jest w postaci kapsułek, które bierze się dwa razy dziennie.
Będę informował o dalszym przebiegu badania. Może ktoś jeszcze jest w programie?
Nie ma za dużo info o tym leku na polskich stronach. Ale np takie znalazłem:
Selektywnymi agonistami receptora A3 badanymi klinicznie są IB-MECA (CF101,
Can-Fite Biopharma, 16) (Rys. 5) oraz jego 2-chloro analog, Cl-IB-MECA (CF102, 17) (Rys.
5). U pacjentów z chorobami przebiegającymi z procesem zapalnym, takimi jak łuszczyca,
choroba Crohna i reumatoidalne zapalenie stawów ma miejsce zwiększona ekspresja
receptorów A3 [126]. Na tej podstawie zaproponowano leczenie wymienionych schorzeń za
pomocą IB-MECA. Dane z II fazy badań klinicznych na pacjentach z łuszczycą zwykłą
pokazały bezpieczeństwo, dobrą tolerancję i skuteczność doustnie podawanego związku, co
pozwoliło rozpocząć przygotowania do kolejnej fazy badań [127]. Ponadto, IB-MECA
znalazł się w fazie IIa badań klinicznych prowadzonych na pacjentach z reumatoidalnym
zapaleniem stawów, którzy nie reagują na terapię Metotreksatem. Podawanie związku dwa
razy dziennie przez 12 tygodni skutkowało złagodzeniem objawów choroby przy
jednoczesnej dobrej tolerancji leku
Źródło: http://pbc.gda.pl/Content/34304/phd_samsel_monika.pdf

Podziel się tematem z innymi!

Nie ma za dużo info o tym leku na polskich stronac[…]

Co do kurkuminy to kiedyś bralem. Nawet działało[…]

Dostępne pochodne wit d 3

Jeśli to jest łuszczyca paznokci, to raczej słaby […]

O łuszczycy

Ludzie na ulicy bali się jej chorej córki, […]