Życie z łuszczycą na co dzień, czyli jak radzimy sobie z naszą chorobą w codziennych czynnościach.
Awatar użytkownika
 StainMan
#26763
Odświeżę trochę temat.
Dzisiaj byłem u swojej pani Doktor i przepisała mi DAIVOBET Żel, mówiąc że owszem jest to steryd, ale dzięki wit D. zneutralizowany i mniej szkodliwy.
Jego cena skutecznie zniechęca do zakupu.
Podobnie jak Zbyszek, który założył ten temat, chcę spytać: czy warto? Z tego co przejrzałem dyskusję, to macie różne odczucia. Jednak dla niektórych z Was ten specyfik pomógł.
Czy wciąż można kupić go u pani Katarzyny po mniejszej cenie?
Awatar użytkownika
 szater
#26770
Tak Daivobet to na chwilę obecna najlepszy lek do leczenia łuszczycy,na tyle bezpieczny ze można go stosowac długo nawet 96tyg co przy masciach ze sterydem jest naprawde wazne.
Mozna kupc u Pani Kasi,prosze powołac sie na mnie i wtedy wpadnie dodatkowy rabacik xd
Awatar użytkownika
 antonia
#26772
szater pisze: można go stosowac długo nawet 96tyg co przy masciach ze sterydem jest naprawde wazne.
No właśnie, długo, 96 tygodni to dwa lata. Gdzie tu sens? Smarować się drogim specyfikiem dwa lata, żeby nie zaleczyć do końca, bo skóra szybko się przyswyczaja i przestaje reagować. Sterydów nie ma nieszkodliwych, długo wtłaczany do organizmu odezwie się wcześniej czy później chorobą organów, żadna witamina nie jest barierą ochronną. Po sterydach są jeszcze większe wysypy, o czym jawnie piszą dermatolodzy, a mimo wszystko przepisują to świństwo.
Czy warto to stosować? Jeśli komuś zależy na zdrowiu to nie warto, jeśli na oszczędzeniu zbędnych wydatków - też nie warto :angry:
No chyba, że wspomóc finansowo panią Kasię :) - To warto! :D :D
Awatar użytkownika
 henia
#26775
antonia pisze:No właśnie, długo, 96 tygodni to dwa lata. Gdzie tu sens? Smarować się drogim specyfikiem dwa lata, żeby nie zaleczyć do końca, bo skóra szybko się przyswyczaja i przestaje reagować. Sterydów nie ma nieszkodliwych, długo wtłaczany do organizmu odezwie się wcześniej czy później chorobą organów, żadna witamina nie jest barierą ochronną. Po sterydach są jeszcze większe wysypy, o czym jawnie piszą dermatolodzy, a mimo wszystko przepisują to świństwo.
Czy warto to stosować? Jeśli komuś zależy na zdrowiu to nie warto, jeśli na oszczędzeniu zbędnych wydatków - też nie warto :angry:
No chyba, że wspomóc finansowo panią Kasię :) - To warto! :D :D
W pełni popieram :D

Jeżeli coś ma zadziałać w sensie skóra zareaguje to nie trzeba nawet tyg. Przyjaciółka podlecza tym sobie głowę - stosuje raz w miesiącu przez dwa dni.

Ps. Szater - Ci się chyba ta ilość tyg. namnożyła :surprised: raczej o coś ok. 52 jest mowa :notguilty:
Awatar użytkownika
 szater
#26776
Daivobet-Dovobet to analog wit D3 z dodatkiem sterydu,na chwile obecna najbezpeczniejsza masc i żel na rynku dermatologicznym.Poleca go sam profesor Kaszuba i można go bezpiecznie stosowac w tzw.ruchu ciągłym przez 53tyg-nie ma takiego drugiego leku.Cena rzeczywiscie jest duza,taniej można kupic u "naszej" pani Kasi -( mysia1lo@wp.pl lub gg 35962003 Katarzyna)
Jednak jak z kazda mascią i z tą nie nalezy przesadzać,umiar najważniejszy. Nie znam ludzi co smarują sie tak długo jedna mascią,widac pan Profesor zna wiec stwierdza co stwierdza,nie mnie oceniac.Dorota stosuje od lat po kila dni w miesiacu....ile wychodzi razem??? :P

Antonio leki powstały po to aby ludziom pomagac,nie wszystkie osoby maja okazje otrzymac od losu remisje,wszystko szkodzi życie najbardziej bo kto żyje ten umiera. Co do pani Kasi to wielce niesprawiedliwe po tym wszystkim co robi dla całej naszej społecznosci :annoyed: wiele ludzi zawdziecza jej darmowe tubki masci....i to od lat
Awatar użytkownika
 antonia
#26779
szater pisze:Co do pani Kasi to wielce niesprawiedliwe po tym wszystkim co robi dla całej naszej społecznosci wiele ludzi zawdziecza jej darmowe tubki masci....i to od lat
Nie napisałam nic złego o pani Kasi, pożartować można, a jeśli Cię tym lub co gorzej , panią Kasię obraziłam, to serdecznie przepraszam, nie miałam takiego zamiaru.

Co do leków, to rzeczywiście zostały stworzone po to by leczyć, ale nie wszystkie spełniają tę rolę, a pomimo wszystko zapisuje się je, chociaż definitywnie szkodzą. Pan doktor Kaszuba zdaje sobie z tego sprawę, ale szczerze mówiąc niewiele go to obchodzi. Łuszczycy tytułem doktorskim się nie wyleczy, pan doktor o tym zapomniał skoro wszystkim łuszczykom przepisuje tą beznadziejną maść.
szater pisze:Dorota stosuje od lat po kila dni w miesiacu....ile wychodzi razem???
Trudno mi zrozumieć dlaczego to robi nie zaleczając zmian, ale może wpadła w nałóg.
Awatar użytkownika
 szater
#26781
Antonia ty jak nie Kasie to teraz profesora musiałas uszczypnąc...tyle dobra co dla ludzi zrobił to żaden lekarz nie uczynił wiec daj spokój :annoyed:

Może dlatego stosuje ze łuszczyca jest chorobą nieuleczalna...i nie każdy ma szczescie miec remisje...latami :P
Awatar użytkownika
 antonia
#26782
szater pisze:Antonia ty jak nie Kasie to teraz profesora musiałas uszczypnąc...tyle dobra co dla ludzi zrobił to żaden lekarz nie uczynił wiec daj spokó
Za żart przeprosiłam, a co do profesora, to chętnie bym się dowiedziała co on takiego dobrego uczynił, że żaden lekarz nie może się z nim równać? :surprised:
Awatar użytkownika
 szater
#26783
Popytaj ludzi,chociażby znaną nam Dośke,przytocze kilka komentarzy,nawet te negatywne o tym ze profesor wyraznie mówi ze łuszczycy sie nie da wyleczyc czy takie ze stosuje cygnoline a niekoniecznie jara sie nowinkami...leczy od zarania wieków:
Grupa: Forumowicz
Postów: 68
Dołączył: 8.09.2005
Skąd: Łódź
Użytkownik nr: 5375
Nie polecam Kaszuby! Trzymajcie się od niego z daleka!
Przez takie tłumy zadowolonych i powracających do niego pacjentów są coraz dłuższe kolejki i raz na pół roku muszę czekać godzinę w Dermedzie na swoją kolej:)
Oczywiście że jest świetny, facet ma przede wszystkim wiedzę i chęci żeby leczyć, a o to coraz trudniej w tzw. środowisku.
Parafrazując komentarze z allegro: gorąco polecam. wizyta i leki ok. pozytyw!

reszta tu:
post 16.02.2007, 14:16
Post #2

Grupa: Forumowicz
Postów: 258
Dołączył: 13.03.2006
Skąd: LUBSKO
Użytkownik nr: 7180
Normalnie tylko całować tego lekarza po rękach. Wylecza bardzo dobrze pacjenta, co ja mowie podlecza tak ze prawie sladu niema jak sie wychodzi ze szpitala. Ja lezałam tam az 8 razy i jeszcze z miłą chęcią tam pojade bo niema chyba nigdzie tak wspaniałego lekarza jak on

http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index. ... entry65566

http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index. ... ntry135985

Całą mase wiadomosci znajdziesz w necie. Nie każdy jest byle jakim lekarzem a jeżeli psza o nim pacjenci i to nie ci sprzed miesiąca ale sprzed 30-lat to znaczy że jest dobrym lekarzem.Łatwo w necie napisac bzdury czy podważyc czyjes zasługi,naprawic krzywdy jest trudno.

Mam kontakt tu w Polsce od lat z wieloma lekarzami z róznych stron kraju,profesora Kaszubę znaja własciwie wszyscy szczególnie ci co borykaja sie z trudna do leczenia łuszczycą,matki małych dzieci bo dla nich potrafi doktor zrobic wszystko....nie trzeba go bronic bo on swoja wieloletnią postawa broni sie sam :P
Awatar użytkownika
 antonia
#26784
Oczekiwałam odzpowiedzi na pytanie czym się dr. Kaszuba zasłużył, że "żaden lekarz nie może się z nim równać" a Ty przytaczasz mi wpisy (tylko pochlebne, bo tych negatywnych już nie) o obowiązkowym zachowaniu lekarza w stosunku do pacjentów. To ma być zasługa, czy też lekarski obowiązek?

Z opinii w necie wynika, że 30% jego pacjentów czyli ok.30 pacjentów na 100 jest niezadowolonych z wizyty u niego. To jest ogromna liczba jak na takiej sławy doktora!
https://www.znanylekarz.pl/andrzej-kasz ... nion-stats.

Zwróć uwagę, że to nie ja powołałam się na tak wysoki autorytet w obronie sterydów jako bezpieczny lek.

Każdy lekarz nawet bez tytułów powinien się zastanowić nad przepisywanym lekiem a nie od razu walić sterydy, które może jak szczęście dopisze to częściowo pomogą na skórę, ale po dłuższym stosowaniu wyniszczą organizm. Pan doktor o tym wie i z całą świadomością konntynuuje sterydowe leczenie szkodząc tym leczeniem więcej niż pomagając. Ale cóż tam, liczy się natychmiastowy efekt, a posterydowe wysypy można przypisać zanieczyszczonym jelitom, teraz to modne wyjaśnienie wszelkich chorób.

A wracając do tytułów i zasług - swojego czasu dr.Josef Mengele był bardzo zasłużonym lekarzem z tytułem doktora nauk medycznych i w swoim czasie miał potężną armię wielbicieli.