Życie z łuszczycą na co dzień, czyli jak radzimy sobie z naszą chorobą w codziennych czynnościach.

Podziel się tematem z innymi!

Awatar użytkownika
 antonia
#23118
szater pisze:Stosowac mozna ale wcale nie trzeba,najczesciej zmiany poddają sie dużo wczesniej,tak długa terapia jest przystosowana dla ludzi o najcięzszej postaci-to jedyne bezpieczne dla nich leczenie!pozwalające normalnie życ i funkcjonować bez bólu i popękanej do krwi skóry 90% ciała.
No to już chyba nie jest trafiony pomysł na leczenie takich ciężkich przypadków Daivobetem, chociażby ze względu na cenę jednej tubki (Daivobet żel 1 g zawiera: 0,05 mg kalcypotriolu, 0,5 mg betametazonu 60 g LEO Pharma cena 242.33 zł oraz niezbyt wysoką efektywność tego leku.
Ile takich tubek potrzeba zużyć do smarowania 90% ciała ?
Awatar użytkownika
 szater
#23120
Ciezkie przypadki sa leczone w klinikach,wiec nic nie płaca :P
Wszelkie inne wiadomosci nalezy chyba uzyskać od profesora Kaszuby,profesora Placka,Profesora Bozenckiego-to wydaje mi sie najodpowiedniejsza kadra mogaca udzielic wyczerpujacych odpowiedzi.
Wszak sami udzielali rekomendacji na leczenie tym preparatem.
Stoją za tym lata testów i badań,przeprowadzonych w klinikach w Polsce i za granicą,skoro maśc i żel takowe rekomendacje otrzymały widać są korzystne do leczenia łuszczycy. :notguilty:

niestety moja wiedza w tym temacie ogranicza sie do oceny preparatu działającego u mnie i wielu moich znajomych,konkretne informacje można uzyskać u specjalistów.Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
 antonia
#23121
szater pisze:Ciezkie przypadki sa leczone w klinikach,wiec nic nie płaca
Nie ma różnicy kto płaci, pacjent czy społeczeństwo - cena jest ta sama.
szater pisze:Stoją za tym lata testów i badań,przeprowadzonych w klinikach w Polsce i za granicą,skoro maśc i żel takowe rekomendacje otrzymały widać są korzystne do leczenia łuszczycy
No właśnie, tylko jakoś za granicą nie mają tak fantastycznej opinii, lekarze tu mówią otwarcie, że działanie Daivobetu jest słabe i na ogół nie wszystkim pomaga. Jeśli chodzi o leczenie kliniczne łuszczycy ciała objętego w 90%, to są już na to bardziej stanowcze metody niż używanie witaminowej maści. :*
Awatar użytkownika
 henia
#23122
antonia pisze:[...]No właśnie, tylko jakoś za granicą nie mają tak fantastycznej opinii, lekarze tu mówią otwarcie, że działanie Daivobetu jest słabe i na ogół nie wszystkim pomaga[...]
Moje rozważania, jeżeli chodzi o Daivonet, idą również w kieruku lobbingu farmaceutycznego jednak. Tym bardziej, że producent wycofał Daivonex z polskich aptek, nie dając żadnego wyboru tym, u których kalcypotriolu jednak działał - zrobił miejsce nowemu swojemu produktowi??? :annoyed:
Zastanowiające dla mnie jest też to, że i stow. pacjenckie łuszczyków, również idą w tym kierunku w sensie lobbing - bo jeżeli kalcypotriol tak cudnie skutkuje, to czemu przyzwolono na jego wycofanie? I gdzie się podział jrgo polski zamiennik - Sorel plus? Leo Pharma posprzatała rynek? :notguilty:
Awatar użytkownika
 szater
#23124
jezeli chodzi o Daivonex faktycznie niespecjalnie działał ale...byly rzesze ludzi którym pomagał i pomaga do dziś.

DOVOBET-DAIVOBET to jednak troszkę cos innego.Nie bedę sie wypowiadała na temat kto za tym stoi,czy sie panstwu opłaca czy nie wazne ,że na mnie działa,jestem zadowolona a i gro znanych mi osób chwali produkt.

Z tego co wiem Sorel Plus wycofano bo nie spełniał warunków przy produkcji.Zbyt szybko firma chciała osiągnąc wieksze obroty produkujac wiecej danego produktu i dbając o czystośc i zalecone parametry.Tyle moich wiesci,nie ma w nich żadnego podwójnego dna,no ale kto ma życzenie niech szuka.Powodzenia :P
Awatar użytkownika
 antonia
#23128
szater pisze: wazne ,że na mnie działa,jestem zadowolona a i gro znanych mi osób chwali produkt.
Na jednych działa Daivobet, na innych krem z wit.A, nie na wszystkich to samo, nie ważne co na kogo, byleby zmiany ustępowały. Im więcej opini na temat leków, tym lepsze rozeznanie w ich skuteczności, do wszystkiego trzeba podchodzić z dystansem, żeby potem nie było przykrego rozczarowania. :)
 marcin
#23197
Witam

Też dostałem lek daivobet.

Odnośnie składu daivobetu i diprosalicu to po przeczyatniu ulotki to moim zdaniem jest takie samo stężenie substancji czynnej.
Poniżej cyt. z ulotek tych dwóch preparatów.
Daivobet
Jeden gram żelu zawiera 50 mikrogramów kalcypotriolu (w postaci kalcypotriolu jednowodnego) i 0,5 mg betametazonu (w postaci dipropionianu)
diprosalic
substancje czynne: 0,5 mg betametazonu w postaci dipropionianu betametazonu oraz 30 mg kwasu salicylowego/g

chyba że źle to rozumiem.
więc jeśli chodzi o steryd to to samo, różnica jest w tym kalcy..coś tam.

PS.
Lek ten dostałem na łuszczyce (nie do końca zdiagnozowaną) paznokci, która u mnie objawia się rozdwajaniem się paznokci a w ekstremalnych przypadkach deformacją paznokcia.
Różne preparaty stosowałem (nie pamietam nawet już), jednak zauwazyłem że jak stosowałem diprosalic to zmiany o dziwo się cofały. Teraz ten shit poprubuję, może ten kalcy .... pomoże jeszcze bardziej.
Awatar użytkownika
 henia
#23199
Marcinie jak najbardziej masz rację w sensie tego czynnika sterydowego. Niemniej w daivobecie został on połączony z pochodna vit.D3, i ponoć czyni cuda.
Osobiście nie korzystałam ale przyjaciółka, tak - na ł. skóry glowy - i jest zadowolona. Próbuj. Powodzenia :)
 marcin
#23200
O...myślałem że tu już nikt nie zajrzy, a tu proszę :)
Tak zwróciłem na to uwagę, i pomyślałem że jakby dziś był dostępny daivonex to kupując 1 buteleczkę diprosalicu 30 ml (lub inny zamiennik, propiosalic - dziś kupiłem 15 zł) + 1 buteleczk daivonexu za 70 zł, to mamy daivobet = koszt 85 za 60ml.
Raczej można to mieszać :), jeśli nie w butelce to na zmianach nanosząc kolejno. No ale biznes to biznes :D

pzdr
Awatar użytkownika
 antonia
#23202
W praktyce mieszanie jest opłacalne pod każdym względem xd
A przy łuszczycy mieszanie leków też daje njlepsze rezultaty. :)

Podziel się tematem z innymi!