Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
 Lea
#24525
antonia pisze:
"Lea" 2 mar 2015, o 21:30
Dodam, że aktualnie moje paznokcie są tylko słabe i cienkie. Żadnych wyżłobień ani plam. Myślicie, że mogę sobie pozwolić na przedłużenie?
...........dzisiaj, o 02:00 (4 mar 2015)
Odżywkę zaczęłam ponownie ostatnio stosować. Nie jestem pewna, ale po pierwszym kilkunastodniowym stosowaniu wyszły mi chyba pierwszy raz wyżłobienia na paznokciach, więc trochę się cykam ;)

Słyszałam, w aptece jak farmaceuta mówił,że dla niektórych te odżywki są za mocne i moją negatywnie wpływać na płytkę.
Po dwóch dobach wyszły Ci wyżłobienia na paznokciach?
Powaliłaś mnie dziewczyno na łopatki swoim wpisem. Nie wierzę, żeby farmaceuta coś takiego powiedział, bo te odżywki są wyjątkowo dobre i ich celem jest odbudowa i wzmocnienie płytek paznokci, nie cykasz się natomiast, że klej do przyklejenia tipsów może Ci je kompletnie zniszczyć.
Nie zrozumiałaś mnie.

Kiedyś ( dawno temu ) używałam tej odżywki. Po jakimś czasie po jej odstawieniu, po raz pierwszy wyszły mi na paznokciach 'wyżłobienia'. Potem miałam małą przerwę i pojawiły się na chwilę znowu z tego co pamiętam. Dlatego nie wiem, czy to miało jakiś związek czy nie. Może to był czysty zbieg okoliczności. Nie wiem.

Napisałam, że aktualnie paznokcie mam czyste bo tak jest. Wyżłobienia zniknęły. Nie robiłam nic by temu pomóc. Jedynie co, to się bardzo zdrowo przez jakiś czas odżywiałam. Myślę, że to ewentualnie mogło wpłynąć na ich kondycje.

A co do kwestii dotyczącej samej odżywki - tak słyszałam od farmaceuty ( farmaceutki dokładnie ) w jednej z Poznańskich aptek, która wyjaśniała jakiejś starszej Pani, że odżywka jest za mocna dla niektórych osób. Mówię, co usłyszałam. Dlaczego miałabym kłamać ? Nie widzę w tym żadnego celu przy tak mało istotnej kwestii. Ale jak nie chcesz, to przecież mi nie musisz wierzyć :)


Tipsy póki co zdjęte, paznokcie przez nie raczej nie ucierpiały. :)

Szater - śliczne są ! Ja niestety nawet tipsy jednak obgryzłam, ech ;)

Bartoc - ja tam nie widzę problemu :P
 half.dag789
#25188
Szater rozumiem, zgodnie z tym co w postach, że zakładasz żele na paznokcie objęte łuszczycą? Ja sama się nad tym zastanawiam. Mam zajęte całe dłonie i próbuję je podleczyć maścią cynkową, ale jeśli wrócę do szkoły będę musiała wymyślić jakiś inny sposób, żeby je ukryć.
 driver.a
#32169
Jeśli chodzi o łuszczycę paznokci, pomocne może być moczenie w naparze z liści laurowych oraz smarowanie olejkiem herbacianym. Następnie warto stosować nawilżanie intensywne. Dla mnie najlepsza okazała się maść konopna dr. Retter 24%, jednak zalecam wybieranie tej z oryginalną recepturą i hologramem na opakowaniu. Dodatkowo, można wprowadzić suplementację siarki organicznej oraz oleju konopnego CBD o stężeniu 5% od Cannatopia, który działa wyciszająco na organizm i przeciwdziała stanom zapalnym. Osobiście poradziłam sobie z tymi produktami w ciągu miesiąca puki co pól roku spokój . kupiłam wszystkie te produkty u mnie w Poznaniu w Konopnej Farmacji pani mi w tym punkcie dobrała właśnie ten zestaw, który okazał się trafnym wyborem. Jak nie znajdziecie u siebie w mieście tych produktów to mają też sklep o-nline