Tu piszemy o leczeniu tradycyjnym stosowanym w łuszczycy, czyli o maściach, płynach, tabletkach i zastrzykach oraz o światłolecznictwie.

Podziel się tematem z innymi!

Awatar użytkownika
 antonia
#26324
Solidol to smar z ropy, działanie silniejsze niż dziegieć, nawet ten produkowany ze smoły węglowej.
W jakim stopniu jest szkodliwy dla zdrowia nie wiem.
Rozmawiałam z Ruskimi na temat kąpieli w ropie, opinia jest taka, że jak ktoś nie umarł, to znaczy, że nie szkodzi. :D :D
 kamalia
#26325
Czyli solidol to jest coś innego niż dziegć węglowy i zauważyłam na sobie, że tez inaczej te substancje zadziałały na moja łuszczycę. Dziegcie z Cocoisa - w 40-50% a solidol - myślę, że w 100%.
No i napewno jest szkodliwy :surprised: tylko co nie jest? xd
 tolina63
#26330
Witam wszystkich!

Kamalia - moje gratulacje. Bardzo się cieszę i życzę aby remisja utrzymała się jak najdłużej.

Dość długo mnie tu nie było, bo zmogła mnie kolejna grypa jelitowa i zapalenie odcinka lędźwiowego, po której pojawiły się u mnie nowe zmiany. Tym razem na plecach i brzuchu. Zmiany, które do tej pory zaleczyłam magnisporem są ok. Skóra jest niemalże zupełnie zdrowa. Trochę jaśniejsza od reszty. Teraz zaleczam te zupełnie nowe i dobijam te, które pojawiły się u mnie w marcu po pierwszej grypie.
Zaczynam też walczyć ze skórą głowy. W tym celu obcięłam włosy z dość długich na takie, które tylko zakrywają mi uszy. Łatwiej mi je zmywać. Mogę też wyjść z domu kiedy mam nałożoną maść np. za uszami.

Maść zakupiłam na allegro. Widziałam ją też na OLX.
Mogę podać nr telefonu do dwóch osób, u których można zakupić tą maść.
 kamalia
#26380
Andziu, nie stosowałam żadnej diety. Jadłam tak jak zawsze, z glutenem, z laktozą, z tłuszczem i z cukrem.
W moim przypadku na łuszczycę żadna dieta nigdy nie miała wpływu.

Również stosowałam troszkę inaczej niż zaleca producent, masć trzymałam od godziny do 3-4 godzin i potem zmywałam, z racji tego, że cieżko byłoby gdzieś wyjść z tak tłustymi włosami (łuszczyca na głowie) i nie wzbudzić sensacji ;) lub załozyć czapkę i szalik na wysmarowana szyję i głowę (stosowałam zimą).

Powodzenia i daj znać jakie efekty stosowania.
 Andzia123
#26385
Kamalio,

Dziękuję za szybką odpowiedź. Mam kilka zmian na głowie za uszami na skroni na łokciach i kolanach po dwie jak łebki od szpilki. Wiem że to niewiele, ale w moich oczach one są ogromne. Są niewielkie ale bardzo uparte. Stosowałam Cocois, ale były oporne. Mam więc nadzieję, że Magnipsor da radę.
Pozdrawiam
 alexsis25
#26400
witam
również zaczełam stosować MAGnispor, smaruje ponad dwa tygodnie ale juz widzę efekty. mam pytanie jezeli chodzi o przebywanie na słoncu gdy jest maść na ciele? są jakieś przeciwwskazania ?
Awatar użytkownika
 Paweł
#26402
Generalnie zawsze należy unikać przebywaniu na słońcu, gdy ma nałożony się jakiś specyfik. Bo może dojść do jakiejś reakcji promieni uv i preparatu.

Choć mi zdarza się czasem na słońce wychodzić. Ale kiedyś stosowałem preparat, który wszedł w reakcje ze słońcem. Praktycznie od razu niemiłosiernie zaczęło swędzieć. Nie szło wytrzymać.
 kamalia
#26428
Cytat ze strony polskiego dystrybutora:
Krok 9:
"Należy całkowicie wyeliminować użycie napojów alkoholowych, ograniczyć palenie, a także starać się spać nie mniej niż 8 godzin dziennie. Unikać wychłodzenia organizmu oraz długotrwałego przebywania na słońcu."

Ja stosowałam maść zimą więc nie miałam okazji wystawiać zmian na słońce. Ale tak jak Paweł napisał, nigdy nie mozna przewidzieć reakcji fal UV na dane substancje czynne maści/leków.

Podziel się tematem z innymi!


  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Laminine

Tak bardzo w to wierzyłam, skończyło się na zaciąg[…]

Pytanie o leczenie immunosupresyjne

Witam, mam pytanie czy teraz w czasach pandemii le[…]

Łuszczyca kropelkowa

Witaj Weroniko :) sprubój maści Sorion, je[…]

TRANSFER FACTOR

Witam. czy ktoś używał TRANSFER FACTOR?