Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
 dora1000
#1319
Wyprysk ostry łuszczycy

Występuje przeważnie na rękach w postaci małych krostek lekko swędzących i pękających. Czasami giną one same , by wkrótce na nowo się pojawić już w formie ostrzejszej. Choroba jest do wyleczenia.


mieszanka ziołowa (zioła po 50 g)
1. liść melisy
2. liść mięty pieprzowej
3. korzeń kozłka
4. korzeń mniszka lekarskiego
5. kora wierzby
6. kłącze tataraku
7. ziele skrzypu polnego
8. ziele serdecznika
9 paczki topoli czarnej
pić jak wyżej


Maść : Czysty wosk pszczeli i żywicę ze świerka lub sosny każdego po 30 g. stopić. Po stopieniu dolać 30 g. swiezego masła. Wymieszać i maścią tak uzyskaną smarować wieczorem miejsca zaatakowane. Lekko obwinąć bandażem. Rano zmyć spiritusem salicylowym, rozcienczonym pół na pół z przegotowana wodą. Stosować przez kilka dni codziennie.
 dora1000
#1320
Wyprysk przewlekły łuszczycy

mieszanka ziołowa (po 50 g. ziół)

1. koszyczki rumianku
2. kwiat jasnoty białej
3. liść orzecha włoskiego
4. liść brzozy
5. liść pokrzywy
6. liść jeżyny fałdowanej
7. ziele fiołka trójbarwnego
8. owoc kminku
9. nasienie kozieradki sproszkowanej
Sposob kuracji identyczny jak wyżej


Dodatek na kompresy : po 100 g ziół

1. kłącze pięciornika
2. kora wierzby
3. kora dębu
4. koszyczki arniki
5. koszyczki rumianku


Wszystko wymieszać razem i na każdy raz używać 4 łyżki tej mieszanki. Zalać 3/4 litra wody, gotować 5 minut, odstawić na 30 minut, nasączyć czystą szmatkę odwarem i kłaść na miejsce zaatakowane.
 dora1000
#1321
Kąpiele:
2 garści słomy owsianej lub sieczki
2 szklanki otrąb pszennych
3 łyżki ziaren gorczycy białej
4 łyżki pączków sosny

Porcja wystarcza na jedną kąpiel. Kąpieli takich przeprowadzamy 9 (co drugi dzień ) Wszystkie wymienione składniki zmieszać , włożyć do dużego garnka, zalać wodą i gotować 10 minut. Odstawić na 30 minut, przecedzić wprost do gorącej wody w wannie i kąpać się przez 15 minut co drugi dzień .

Pozdrawiam
 dora1000
#1328
Piołun napisz jak działają na Ciebie zioła i którą metodę wybrałeś ?? Ja skorzystałam z pierwszej wersji.
Awatar użytkownika
 henia
#1330
Praktykowałam to: rzewień,liście brzozy,skrzypu,perzu,fasoli i akacji.Zioła mieszam w identycznych ilościach i mielę.Płaską łyżeczkę mieszanki, parzę w termosie na noc.Przez cały dzień wypijam 4 szklanki naparu-żaden problem,smaczny jest.Oprócz oczyszczania organizmu mieszanka nie dopuszcza do zaparć-jednej z podstawowych przyczyn łuszczycy.

Mieszankę znalazłam gdzieś dawno temu w necie i u mnie sprawdziła się doskonale.Polecam również :)
Awatar użytkownika
 puma
#1332
ja nie wiem czy już to pisałam ale pewna zielarka w swojej książce poleca zestaw ziół na łuszczycę:
10g kory dębu
30g kory wierzby
40g wiązówki błotnej
20g dymnicy
20g owocni orzecha włoskiego
30g glistnika
50g pokrzywy
30g nagietka
20g krwawnika

wymieszać, na szklankę wody brać 1 kopiastą łyżeczkę do herbaty, zalać wrzątkiem i parzyć przez 3minuty.pić codziennie półtora do dwóch litrów herbatki.
nigdy tego nie wypróbowałam :D

maria treben "apteka pana boga"
Awatar użytkownika
 szater
#1341
pamietajcie ze zioła to....także w pewnym sensie leki...wchodzą w reakcje z niektórymi lekami farmakologicznymi.Niektórych ziól nie nalezy stosowac przy róznego rodzaju chorobach:tarczycy,watroby,jelit.Proponuje dokładnie sprawdzic mieszanki które sie na własna reke stosuje.Bezpieczniej jest pomimo wszystko kozystac z gotowych mieszanek-na opakowaniach zawsze jest skład i ewentualne ostrzezenia,polecam mieszanki Ojców Bonifratów. :D
Awatar użytkownika
 Paweł
#1347
Dzięki wielkie :) Fajnie, że podzieliliście się tymi mieszankami :) W wolnym czasie postaram się je przestudiować, anuż coś wybiorę dla siebie :D
Awatar użytkownika
 Piołun
#1350
Dora ja stosuję różne zioła osobno ,ale wolałbym połączyć je w jakąś sensowną mieszankę.
Byłoby wygodniej.
Aktualnie stosuję: rumianek,pokrzywę,szałwię,melisę,miętę,mniszek,skrzyp.
Do tego dieta którą opisuje w dziale "Dieta", dzięki temu wszystko idzie ku lepszemu.
:)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9