Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
Awatar użytkownika
 szater
#865
Tak Piołun siostra moja Puma zapomniała dodac ze pisze cyrylica jak widzisz :devillaugh:

Wracajac do tematu,wkleje wam tu cosik z "mojego" podwóreczka odnosnie ziółek:

Zioła dają mozliwość łączenia ich wrodzonej mocy i właściwości z Twoją mocą osobistą oraz pragnieniem uzyskania określonych rezultatów. Podobnie jak talizmany, zioła są"zaprogramowane" na osiąganie pewnych celów, a drzemiące w nich energie, prawidłowo ukierunkowane, z pewnością pomogą Ci w zdobyciu upragnionego celu. Zioła w magii pali się, zaparza, gotuje; napycha się nimi laleczki, woreczki i poduszeczki, a czasami rozsypuje na cztery strony świata. Przed sięgnięciem po jakiekolwiek zioło upewnij się, że dokładnie znasz jego magiczne zastosowanie i warunki jego skuteczności. Musisz także koniecznie sprawdzić, czy dana roślina jest trująca lub w jakikolwiek sposób szkodliwa - w dotyku, po spożyciu, poprze zwąchanie. Nigdy nie wolno ci zakładać niczego bez podstawnie. Jeżeli wyczytałeś gdzieś, że przekroczenie pewnych dawek jest szkodliwe, zawsze się do tego stosuj! Jeżeli zaś kompletnie nie znasz się na ziołach, znajdź doświadczonego zielarza, który zaopatrzy Cię w potrzebne rośliny. Jdnakże czarownica i każdy czarownik powinni sami kolekcjonować swoje zioła i znać się na nich jak najlepiej. Kończąc wymieniam zastosowanie i proszę o ostrożność, każde z ziół działa jak jest opisane pojedynczo ale im więcej zbierzesz i skierujesz w porządanym kierunku tym potężniejszy efekt:
OCZYSZCZENIE: bazylia, czarny bez, anyżek , cytryna, dracena, drzewo sandałowe, hyzop, kadzidło, kokoryczka, laur, lawenda, lubczyk, mięta, mirra, pomarańcza, rozmaryn, ruta, sosna, szafran, cedr, anyżek, benzos, janowiec, kopal, cedr, cytryna, kurkuma, werbena.
OCHRONA: arcydzięgiel, cyklamen, dziurawiec, dziwanna, estragon, geranium, hyzop, oset, jarzębina, jesion, laur, lwia paszcza, melisa, paproć, piwonia, rozmaryn, ruta, werbena, rzepik, anyż, tatarak, kminek, chryzantema, koniczyna, bez czarny, czosnek, sosna, pietruszka.
SPOKÓJ: bazylia, kadzidło, kminek, róża, kozłek lekarski, benzoes, werbena, gardenia, lawenda, fiołek.
MIŁOŚĆ: aster, fiołek, jabłoń, jaśmin, kminek, kolendra, irys, lawenda, krwawnik, lubczyk, majeranek, miryt, pięciornik kurze ziele, pomarańcza, rozmaryn, tawuła, werbena, gardenia, paczula, róża, kardamon, kocimiętka, rumianek, dracena, imbir, jałowiec, rozmaryn.
PRZYJAŹŃ: cytryna, passiflora, groszek pachnący.
PŁODNOŚĆ: dąb, granat, mak, miryt, ogórek, orzech włoski, róża, słonecznik, szczaw.
LECZENIE: szarłat, anemon, cebula, chmiel, cynamon, drzewo sandałowe, eukaliptus, fiołek, goździk, jabłoń, jesion, lawenda, melisa, mięta, mirra, narcyz, oset, pelargonia, rozmaryn, róża, ruta, szałwia, jeżówka purpurowa, mimoza, bylica.
KONDYCJA: dąb, lawenda, lipa, pierwiosnek, rozmaryn, szałwia, bylica.
UMYSŁ i UCZENIE SIĘ: ziele angielskie, dzięgiel, jabłoń, goździki, cedr, cynamon, bez czarny, eukaliptus, koper, gardena, palczatka, mięta, drzewo sandałowe, werbena, wierzba.
SIŁA PSYCHICZNA: barwinek, goździki, gałka muszkatułowa, kapryfolium, kminek, lawenda, leszczyna, melisa, rozmaryn, ruta, bez, lotos, mimoza, piołun, akacja, ogórecznik, cytryna, len, róża, tymianek, kadzidło, gardenia, mirra, drzewo sandałowe, rdest, aloes.
 konto usunięte
#870
szater, Twoje wpisy o ziołach są niezwykle ciekawe. I mają tę wyższość nad książkami zielarskimi (!), że mam możliwość zadania Ci pytań :)
A pytania są takie:
  • Skąd, wg Ciebie, pochodzi wiedza o ziołach? Zakładam, że jest ona starsza, niż nauki chemiczne i analityczne, które mogą ją tylko badać.
  • Czy przypadkiem nie jest tak, że DZIKIE zwierzęta oraz NIEKTÓRZY ludzie potrafią się kierować instynktem w wyborze pomocnych ziół?
  • Czy zestaw ziół, także przypraw, które wybieramy sami (mam na myśli te indywidualnie lubiane) może służyć do wyciągnięcia wniosków przez znawcę tematu odnośnie naszej osobowości (niekoniecznie stanu zdrowia, ale może także)?
Awatar użytkownika
 Piołun
#873
szater pisze: Jdnakże czarownica i każdy czarownik powinni sami kolekcjonować swoje zioła i znać się na nich jak najlepiej.
OOOO ! To na tym forum są czarownicy i czarownice ??? :surprised:
Awatar użytkownika
 puma
#893
no tak, i jeszcze koty, stare łuszczyki i jeden stary marynarz-teoretyk, chociaż chyba on akurat jest z innego forum :speechless: ach, i jeszcze henia z ruskiej bani ;)
Awatar użytkownika
 Piołun
#948
szater pisze:Tak Piołun siostra moja Puma zapomniała dodac ze pisze cyrylica jak widzisz :devillaugh:

Wracajac do tematu,wkleje wam tu cosik z "mojego" podwóreczka odnosnie ziółek:

Zioła dają mozliwość łączenia ich wrodzonej mocy i właściwości z Twoją mocą osobistą oraz pragnieniem uzyskania określonych rezultatów. Podobnie jak talizmany, zioła są"zaprogramowane" na osiąganie pewnych celów, a drzemiące w nich energie, prawidłowo ukierunkowane, z pewnością pomogą Ci w zdobyciu upragnionego celu. Zioła w magii pali się, zaparza, gotuje; napycha się nimi laleczki, woreczki i poduszeczki, a czasami rozsypuje na cztery strony świata. Przed sięgnięciem po jakiekolwiek zioło upewnij się, że dokładnie znasz jego magiczne zastosowanie i warunki jego skuteczności. Musisz także koniecznie sprawdzić, czy dana roślina jest trująca lub w jakikolwiek sposób szkodliwa - w dotyku, po spożyciu, poprze zwąchanie. Nigdy nie wolno ci zakładać niczego bez podstawnie. Jeżeli wyczytałeś gdzieś, że przekroczenie pewnych dawek jest szkodliwe, zawsze się do tego stosuj! Jeżeli zaś kompletnie nie znasz się na ziołach, znajdź doświadczonego zielarza, który zaopatrzy Cię w potrzebne rośliny. Jdnakże czarownica i każdy czarownik powinni sami kolekcjonować swoje zioła i znać się na nich jak najlepiej. Kończąc wymieniam zastosowanie i proszę o ostrożność, każde z ziół działa jak jest opisane pojedynczo ale im więcej zbierzesz i skierujesz w porządanym kierunku tym potężniejszy efekt:
OCZYSZCZENIE: bazylia, czarny bez, anyżek , cytryna, dracena, drzewo sandałowe, hyzop, kadzidło, kokoryczka, laur, lawenda, lubczyk, mięta, mirra, pomarańcza, rozmaryn, ruta, sosna, szafran, cedr, anyżek, benzos, janowiec, kopal, cedr, cytryna, kurkuma, werbena.
OCHRONA: arcydzięgiel, cyklamen, dziurawiec, dziwanna, estragon, geranium, hyzop, oset, jarzębina, jesion, laur, lwia paszcza, melisa, paproć, piwonia, rozmaryn, ruta, werbena, rzepik, anyż, tatarak, kminek, chryzantema, koniczyna, bez czarny, czosnek, sosna, pietruszka.
SPOKÓJ: bazylia, kadzidło, kminek, róża, kozłek lekarski, benzoes, werbena, gardenia, lawenda, fiołek.
MIŁOŚĆ: aster, fiołek, jabłoń, jaśmin, kminek, kolendra, irys, lawenda, krwawnik, lubczyk, majeranek, miryt, pięciornik kurze ziele, pomarańcza, rozmaryn, tawuła, werbena, gardenia, paczula, róża, kardamon, kocimiętka, rumianek, dracena, imbir, jałowiec, rozmaryn.
PRZYJAŹŃ: cytryna, passiflora, groszek pachnący.
PŁODNOŚĆ: dąb, granat, mak, miryt, ogórek, orzech włoski, róża, słonecznik, szczaw.
LECZENIE: szarłat, anemon, cebula, chmiel, cynamon, drzewo sandałowe, eukaliptus, fiołek, goździk, jabłoń, jesion, lawenda, melisa, mięta, mirra, narcyz, oset, pelargonia, rozmaryn, róża, ruta, szałwia, jeżówka purpurowa, mimoza, bylica.
KONDYCJA: dąb, lawenda, lipa, pierwiosnek, rozmaryn, szałwia, bylica.
UMYSŁ i UCZENIE SIĘ: ziele angielskie, dzięgiel, jabłoń, goździki, cedr, cynamon, bez czarny, eukaliptus, koper, gardena, palczatka, mięta, drzewo sandałowe, werbena, wierzba.
SIŁA PSYCHICZNA: barwinek, goździki, gałka muszkatułowa, kapryfolium, kminek, lawenda, leszczyna, melisa, rozmaryn, ruta, bez, lotos, mimoza, piołun, akacja, ogórecznik, cytryna, len, róża, tymianek, kadzidło, gardenia, mirra, drzewo sandałowe, rdest, aloes.
Zagłębiając się w temat ziół i poznając ich działanie można się do nich przekonać.
Jednak jak ktoś podaje ,że zioła działają na PRZYJAŹŃ i MIŁOŚĆ to trudno mi go traktować
poważnie. A rozsypywanie ziół na cztery strony świata i wypychanie nimi laleczek to praktyki
przypominające VOO DOO lub inne magiczne rytuały,ale tu nie miejsce dla nich.
Awatar użytkownika
 szater
#1168
Praktykowac ...a posiadac wiedze to zupełnie inna broszka.Nie wysmiewaj rzeczy o których nie masz zielonego pojecia...bo w tym swiecie nic nie jest tylko białe ani tylko czarne :devillaugh:
 dora1000
#1314
Ja od tygodnia też próbuję pić ziółka. Byłam w sklepie zielarskim gdzie polecono mi na łuszcyce 12 ziół, które trzeba zmieszać i regularnie pić. Na efekty trzeba poczekać zobaczymy z jakim skutkiem. Dzięki Waszym radom odrzuciłam sterydy, które towarzyszyły mi od 20 lat. Jest naprawdę ciężko. Każdego dnia walczę z łuską. Ciągle nawraca. Niby już widzę czystą glowę,a w południe to samo. Pani Ł nie daje za wygraną. Do tego swędzenie jest nie do wytrzymania. Wczoraj pobiegłam do apteki zamówić sobie cocois, zobaczymy jak na mnie ta maść za działa. Pani w aptece zaproponowała mi maść z witaminą A za 3 zł. Jest o tyle dobra że bardzo nawilża skórę i nie czuje się tej suchości na głowie. Pierwsza noc bez drapania. Zwrócie uwagę w aptece że koniecznie ma być maść nie krem. Może Wam też na chwile umorzy to swędzenie. To tyle co mogę Wam doradzić, choć zdaje sobie sprawę że nie którzy mają większą wiedzę ode mnie. Nie chcę się wychylać, ani wymądrzać.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
 Paweł
#1316
Po odstawieniu sterydów może być ciężko. Dlatego musisz być cierpliwa, bo wszystkie te toksyny sterydowe z organizmu będą wychodzić i leczenie może początkowo nie pomagać.

A mam pytanie, jeśli możesz to zdradź co za zioła zakupiłaś?
 dora1000
#1318
mieszanka ziołowa - po 50 g. ziół
1. liść bobrka
2. liść pokrzywy
3. korzeń arcydzięgla
4. korzeń łopianu
5. korzeń lukrecji
6. kłącze pięciornika
7. ziele drapacza
8. ziele skrzypu polnego
9. ziele fiołka trójbarwnego
10. ziele poziomki
11. ziele rdestu ptasiego


Pić 3 razy dziennie po szklance, 20 minut przed posiłkiem (Zioła przygotowuje się w następujacy sposób : łyzkę kopiastą ziół zalewamy wrzatkiem w szklance i odstawiamy na 3 godziny by zioła mogły się "wymacerować " po tym okresie odcedzamy zioła, podgrzewamy je i pijemy powoli)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9