Tu jest odpowiednie miejsce, aby porozmawiać na temat spożywanych produktów, diety w łuszczycy.
Awatar użytkownika
 szater
#1263
To całkiem jak u mnie ...sok moge pic litrami....kawa...po 10 min jestem już załatwiona :crazy:

PS.Prosze o podanie zródła wiadomosci o moczopędnym działaniu soku z marchewki,zainteresowała mnie taka informacja,podaje kilka wiadomosci o innych sokach(moze sie komus przyda):

Wpływ poszczególnych soków na nasz organizm:
Sok z buraków
Polepsza skład krwi i jest najkorzystniejszy do wytwarzania czerwonych ciałek krwi. Likwiduje choroby układu pokarmowego, jelita grubego i układu krwionośnego. Niezwykle pomocny jest w pozbywaniu się kamieni z organizmu (rozpuszcza je w wątrobie, nerkach i pęcherzu moczowym).

Sok z marchwi
Wpływa na polepszenie struktury zębów, włosów, paznokci, a przede wszystkim likwiduje wrzody żołądka i dwunastnicy. Sok z marchwi jest niezwykle bogaty witaminy: A, B1, B2, B12, PP, K i E.

Sok ze świeżej kapusty
Pomaga w leczeniu nieżytów żołądka, wrzodów dwunastnicy, hemoroidów, nadciśnienia tętniczego krwi, miażdżycy i cukrzycy. Jest obfity w witaminę z grupy B, K i PP oraz w witaminę C.

Sok z ziemniaków
Pomaga w oczyszczaniu organizmu z bakterii i skóry ciała z plam i wyprysków. Normalizuje procesy organów trawiennych. Zawiera witaminę C, grupy B oraz fosfor, potas i siarkę.

Sok ogórkowy
Jest najlepszym naturalnym środkiem moczopędnym. Zawiera potas, sód, wapń, fosfor. Krzem i siarka zawarta w tym soku poprawia wzrost włosów.


Sok z zielonej papryki
Jest bogaty w krzem niezbędny dla paznokci i włosów. Pomaga w likwidowaniu skurczy w jelitach i kolek.

Sok ze szczawiu
Wpływa na regenerację błony śluzowej jelit. Zawiera spore ilości następujących pierwiastków: fosfor, siarka, krzem, żelazo, magnez.

Sok z szpinaku
Potrzebny jest do całego procesu trawiennego (od żołądka do jelita grubego). Surowy szpinak zawiera substancje pomagające w oczyszczaniu i regeneracji jelit.

Sok z dyni
Wzmacnia i regeneruje wątrobę (pobudza wydzielanie żółci). Posiada właściwości moczopędne i działa przeciwgorączkowo.

Sok z arbuza
Sok ma właściwości przeciwmiażdżycowe. Działa moczopędnie. Oczyszcza wątrobę i nerki.

Sok z pomidorów
Silnie działające fitocydy zawarte w tym soku hamują procesy fermentacyjne i gnilne w naszych jelitach. Sok zawiera potas poprawiający pracę serca. Posiada duże ilości witaminy A i C.

Uważajcie z sokiem ze swieżej kapusty(super mozna na nim schudnac) ci którzy maja kłopoty z tarczyca
Awatar użytkownika
 henia
#1269
Generalnie nie lubię soków, może jestem za leniwa żeby je robić xD .
U mnie w tej materii sprawdza się jak ulał dieta grupy krwi...

warzywa - unikać: bakłażana, białej kapusty, chińskiej kapusty, czerwonej kapusty, grzybów shiitake, oliwek czarnych, oliwek greckich, oliwki hiszpańskiej, pieczarek, papryki: czerwonej, zielonej, żółtej, pomidorów, ziemniaków: białych, czerwonych, słodkich.

owoce - unikać: bananów, mandarynek, mango, melonu, orzechów kokosowych, pomarańczy, rabarbaru.

soki i napoje - unikać: soku pomarańczowego, soku pomidorowego, soku z papai.

Najgorsze jest to, że w przyprawach jest.... unikać: kaparów, octu balsamowego, octu białego, octu z jabłek, octu winnego czerwonego, pieprzu białego, pieprzu czarnego mielonego, pieprzu czerwonego, wintergreen, żelatyny a ja galaretę uwielbiam, powiem więcej po wszelkich swoich dietach, to tz. zimne nóżki, śnią mi sie po nocach. Dlatego spożywam :D
Awatar użytkownika
 puma
#1272
szater to jak my wreszcie na tę kawę się umówimy to musimy zająć miejsca blisko wychodka xD
Awatar użytkownika
 Piołun
#1275
Działanie soku z marchwi na mnie jest takie ,a na kogoś może nie działać moczopędnie.
Ja wypijam go 0,5 litra małymi łykami.Efekt jak po piwie.
Podobnie jak piję pokrzywę, ale o niej piszą ,że jest moczopędna.

Natomiast pytanie do Heni:
Czego się tyczą te zakazy spożywania owoców i warzyw ,które przedstawiłaś ?
Łuszczycy czy grupy krwi ??
Awatar użytkownika
 henia
#1276
Witaj Piołun, już spieszę z odp. :)
W swoich poszukiwaniach otarłam się też o żywienie zgodne z grupa krwi. Jako, że mam A, to jak wynika ze wszystkich moich wieści, winnam być wegetarianką http://www.faceci.com.pl/dieta.html .
Popróbowałam ze wszystkich sił i jakoś nie dałam rady, jestem osobnikiem mięsożernym.
Natomiast przedstawione tam zalecenia odnośnie: warzyw, owoców, soków; sprawdzają sie u mnie, bez pilnowania czy narzucania sobie, jakichś specjalnych restrykcji-organizm ich nie lubi, to i ja nie. Jeżeli zmuszę się do wypicia soku np. pomidorowego-mam biegunkę.Ogólnie nie przepadam, innymi słowy, nie mam smaka na te rzeczy o których wspomniałam w poście powyżej.
Wyjątek to ziemniaki, no i te galaretki.
 Kasior
#1311
Witam
Polecam uwadze stronę http://www.howtobeatpsoriasis.com/
Znajduje się na niej dieta opracowana przez jednego z chorych na łuszczycę.
dieta polega głownie na zdrowym odżywianiu - duzo warzyw, owoców, chude mieso. wyrzucenie z jadłospisu alkoholu, slodyczy, rzeczy przetworzonych, z dodatkiem jakiejkolwiek chemii.
dieta nie jest łatwa, bo duzo jest wyrzeczen... plusem jest to, ze nie ma ograniczenia w ilosci jedzenia.
Można tam za darmo ściągnąć program w excelu, który pomaga śledzić przestrzeganie diety i obserwować rezulaty jej stosowania.
Jestem na tym programie od 2 miesięcy. Po 1,5 miesiąca zaczęłam obserwować rezultaty, łuszczyca powoli łagodniała. Niestety dopadła mnie teraz ostra infekcja gardła i ze skórą nie jest dobrze... :/ ale na diecie ciągle jestem. mam nadzieję, że po zwalczeni infekcji znowu to choróbsko zacznie się cofać.
ps. strona i program są w języku angielskim.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
 Paweł
#1315
Witaj na forum,

Generalnie to dieta taka powinna być - zdrowe odżywianie i oczyszczanie organizmu. Ale nie każdy potrafi trzymać się takiej diety ;) Ja np. nie potrafię chociażby z braku czasu, bo to jednak trzeba go trochę na przygotowanie potraw itp. A do tego długo jem. Dlatego zwykle łapię co jest pod ręką do jedzenia.

Jednak może komuś się przyda Twoje źródło. Wszak niektórzy dietą całkiem nieźle sobie radzą z łuszczycą.
Awatar użytkownika
 iwona k
#1324
co racja to racja.ja osobiście nie stosuję żadnej diety.przeszłam w dzieciństwie różne odstawianie różnych pokarmów ,żeby znależć co może być przyczyną "ł",niestety nic to nie pomagało.myślę,że można się wspomagać różnymi dietami,oczyszczać wątrobę ,nerki i co tam jeszcze ale ta nasza psiapsiułka siedzi w genach więc jej to nie rusza.chyba tylko wymiana chorych genów coś mogłaby pomóc.mogę nie mieć racji ale takie jest ogólnie moje zdanie na temat diet.
 Kasior
#1325
Trzymać się diety jest rzeczywiście trudno.
Nie trafia do mnie jednak argumentu braku czasu. Pracuję bardzo dużo, czas na gotowanie znajduję. Faktem jest jednak to, że gotowanie zajmuje mi praktycznie cały wolny czas poza pracą... Uciążliwe to bardzo, ale chcę przetestować tę dietę.
pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
 henia
#1329
Kasior: testuj, opisuj efekty i niech Ci służy.
A, że
Faktem jest jednak to, że gotowanie zajmuje mi praktycznie cały wolny czas poza pracą... Uciążliwe to bardzo, ale chcę przetestować tę dietę
Z tą @ nic nie jest proste ale wychodzę z założenia,że " dopóki walczę, jestem zwycięzcą...". Powodzenia :)
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 17