Tu jest odpowiednie miejsce, aby porozmawiać na temat spożywanych produktów, diety w łuszczycy.

Podziel się tematem z innymi!

Awatar użytkownika
 szater
#22520
ja ostatnio zakochałam sie w gorzkiej czekoladzie 98% z sola morską ,mówie wam pycha,nigdy bym nie przypuszczała i jakim cudem udało sie mojemu Januszkowi mnie przekonac żebym spróbowała to nie wiem ale teraz jem...zdecydowanie lepsza od Milki :P
 Mindar
#25041
Ja niestety średnio mogę jeść czekolade, nie działa na mnie dobrze i dlatego odpuszczam.
Awatar użytkownika
 camisado
#26470
Ja np. zauważyłam, że u mnie Ł nasila się, gdy piję za dużo mleka.. Miałam taki okres jakoś w lutym, że potrafiłam litr mleka w przeciągu 24h wypić, bo taką miałam ochotę.. I niby Ł zawsze nasilała się zawsze w okolicach jesieni i całą zimę była 'gorsza', to tym razem w zimie było okej i dopiero po tym mleku się nasiliła..
Miałam ten sam problem z mlekiem - wystarczy, że wypiję jakieś większe ilości przez jakiś czas to objawy się wzmagają...
A jakie to mleko masz ???????????????????
mnie po wiejskim nic nie jest po tym sklepowym lepiej nie mówić
Ja równiez zauważyłam, ze u mnie łuszczyca nasila się, gdy pozwolę sobie na łakocie. Te łakocie to: czekolada, ciasto cukierki i wszelkie słodycze. Po takich łakociach mam nie tylko większy wysyp łuski lecz inne brunatne plamy na skórze.
Wszyscy macie rację. Rzeczy, które Wam szkodzą i pogarszają stan skóry, szkodzą Wam nie bez powodu. Od jakiegoś czasu czytam fajną książkę na ten temat ("Antyrak") i tam są przedstawione jasno wyniki badań, dlaczego te produkty mogą szkodzić.
Kochani, wrzucę foty z książki, możecie poczytać. Ogólnie na samym początku książki jest napisane, że komórki nowotworowe zaczynają się od stanu zapalnego. Natomiast produkty, o których na zdjęciach mowa, przyczyniają się do powstawania nowych stanów zapalnych i zaognienia tych już istniejących. Jak wiadomo - łuszczyca to stan zapalny skóry. Dlatego czekolada, w ogóle słodkości, mogą Wam szkodzić. Jeśli komuś nie szkodzą - ma szczęście, ale to nie znaczy, że nie zaszkodzi np. inny produkt z tej negatywnej kategorii, np. mleko, mąka itd.

Inna sprawa oprócz cukru to kwasy omega-3 i omega-6. Nadmiar omega-6 = stany zapalne = pogorszenie stanu skóry. To też macie na zdjęciach wyjaśnione. Widać też, dlaczego mleko ze sklepu powoduje wysypy, a takie wiejskie nie.

Najogólniej potraktujcie informacje z tej książki w ten sposób: skoro te produkty przyczyniają się do powstawania stanów zapalnych i nowotworów, to na łuszczycę mogą szkodzić tym bardziej. Łapcie zdjęcia. A książkę szczerze polecam.:)

http://funkyimg.com/i/2cZsM.jpg
http://funkyimg.com/i/2cZsN.jpg
http://funkyimg.com/i/2cZsP.jpg
http://funkyimg.com/i/2cZsQ.jpg
http://funkyimg.com/i/2cZti.jpg
http://funkyimg.com/i/2cZtk.jpg
http://funkyimg.com/i/2cZsR.jpg
http://funkyimg.com/i/2cZsS.jpg
http://funkyimg.com/i/2cZsY.jpg
http://funkyimg.com/i/2cZsZ.jpg
 mariola.K
#26476
Ja kiedyś jadłam dużo czekolady i stan mojej skóry pozostawiał wiele do życzenia. Odstawiłam jakiś czas temu czekoladę całkowicie, cukier zresztą też i jest lepiej. Czekolada nie jest zdrowa dla nikogo, chyba że taka z bardzo dużą zawartością kakao, ale to czekolada dla smakoszów.
 kalarepa150
#26555
Jeśli o mnie chodzi to mi czekolada wywołała plamki,więc ja nie jem, zresztą od zawsze miałam uczulenie na czekoladę tylko moje łakomstwo mnie pokusiło znowu :D
 medi
#27623
Geneeralnie czekolada ma zły wpływ na stan skóry

Podziel się tematem z innymi!


Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego organizuje 3-[…]

Podobno leczenie w chorobach przewlekłych może pot[…]

O łuszczycy

Akademia Łuszczycy i ŁZS "Łuszczyca i ŁZS od […]

O łuszczycy w telewizji

O łuszczycy znów w PnŚ: http://www.pytanien[…]