Baner fototerapia
Tu jest odpowiednie miejsce, aby porozmawiać na temat spożywanych produktów, diety w łuszczycy.

Podziel się tematem z innymi!

 agalu
#18058
Ja np. zauważyłam, że u mnie Ł nasila się, gdy piję za dużo mleka.. Miałam taki okres jakoś w lutym, że potrafiłam litr mleka w przeciągu 24h wypić, bo taką miałam ochotę.. I niby Ł zawsze nasilała się zawsze w okolicach jesieni i całą zimę była 'gorsza', to tym razem w zimie było okej i dopiero po tym mleku się nasiliła.. Ma ktoś podobne doświadczenia?
Awatar użytkownika
 henia
#18084
w skórze łuszczycowej stres oksydacyjny to norma, słońce je tylko zwiększa , powiększając czynniki zapalne, naturalną obroną organizmu jest zmniejszenie odporności organizmu. Dlatego mówi się że opalanie się jest immunosupresyjne, dlatego łatwo się przeziębić po opalaniu. Jeśli mechanizm ten nie zachodzi to pula zapalna przeważa.
Pytanie jaki u dzieciaka jest poziom witaminy D ? i czy je jakiekolwiek antyoksydanty ( warzywa ) ?

druga możliwość , okres wiosna-jesień to wszelkie pyłki , dzieciak może mieć nadrażliwość na nie co potęguje spożycie białek np jogurtów.

przetwory mleka krowiego to także duża dawka oksydazy ksantynowej oraz krowich immunoglobin - wszystko wzmaga stres oksydacyjny oraz pulę immunoglobin w organiźmie których w łuszczycy i tak jest dużo
http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index. ... =7181&st=0

Polecam rozwadze, jak dla mnie - sama kwintesencja :)
 margot
#18164
Miałam ten sam problem z mlekiem - wystarczy, że wypiję jakieś większe ilości przez jakiś czas to objawy się wzmagają... A to dla mnie strasznie wkurzające, bo mleko mogłabym pić i pić. Z resztą trochę czasu mi zajęło dojście do tego, że chodzi właśnie o ilość wypitego mleka.

Nie mam natomiast w ogóle powiązania z ilością czekolady, a przynajmniej nie zauważyłam, żeby coś takiego miało miejsce. Możliwe, że chodzi o to, że i tak pochłaniam małe ilości wszystkiego co czekoladowe, bo niekoniecznie za nimi przepadam.
 Basieńka44
#18165
Miałam ten sam problem z mlekiem - wystarczy, że wypiję jakieś większe ilości przez jakiś czas to objawy się wzmagają... A to dla mnie strasznie wkurzające, bo mleko mogłabym pić i pić. Z resztą trochę czasu mi zajęło dojście do tego, że chodzi właśnie o ilość wypitego mleka.
A jakie to mleko masz ???????????????????
mnie po wiejskim nic nie jest po tym sklepowym lepiej nie mówić :)
 margot
#18360
Basieńka44 pisze: A jakie to mleko masz ???????????????????
mnie po wiejskim nic nie jest po tym sklepowym lepiej nie mówić :)
No niestety - mieszkam w Warszawie, więc dostęp realny mam jedynie do sklepowego. Owszem, są jakieś tam dziwne osoby sprzedające takie prawdziwe "krowie", ale ja szczerze mówiąc wolę dziesięć razy odkażone niż takie z niesprawdzonego źródła.

Próbowałam za to różnych sklepów, różnych marek, o różnych procentach - za każdym razem miałam to samo, więc po kilku próbach odstawiłam mleko, bo jednak jego smak nie jest warty późniejszych konsekwencji :)
 karolina3991
#18601
Witam,
mam koleżankę chorującą na łuszczyce,stosuje dietę o której za wiele nie wiem. Wiem tylko tyle,że pomaga jej w chorobie. Ma za niedługo urodziny i chciałabym jej upiec ciasto urodzinowe,ale nie wiem jakie mogę,ze względu na jej dietę. Proszę popatrzcie na te linki i powiedzcie czy coś bym z tego mogła upiec :)
http://www.mojewypieki.com%2Fprzepis%2Fmuffiny-kakaowe-z-buraczkami&h=SAQH09Pzm
http://www.mojewypieki.com/przepis/cias ... -najlepsze
http://emmagotuje.blogspot.com/2013/03/ ... e-bez.html
http://www.mojewypieki.com/przepis/owsi ... z-zurawina
Bardzo proszę o pomoc!! z góry dziękuję! :)
 Basieńka44
#18607
Najlepiej było by zapytać jaka to dieta co wyklucza a czego nie :)
 Plinka
#18618
karolina3991 pisze:Witam,
mam koleżankę chorującą na łuszczyce,stosuje dietę o której za wiele nie wiem. Wiem tylko tyle,że pomaga jej w chorobie.
Jeśli to nie był by problem to zapytaj i napisz proszę co to za dieta :D
 karolina3991
#18663
Zapytałabym się,ale to ma być niespodzianka i byłoby zbyt podejrzane,gdybym teraz zaczęła ją o to wypytywać. :) Myślałam,że wy coś bd o tym wiedzieć ;) Wiem jedynie,że je wszystko razowe,nie je prawie wogóle cukru i tłuszczu. Najwięcej warzyw,tylko tyle wiem... :)
 margot
#18706
No tak w ciemno to będzie ciężko, bo jeżeli to dieta to zasady mogą być różne - jedni wykluczają mleko, inni mąkę, jeszcze inni cukier i pochodne np. czekoladę. Może niekoniecznie powiedz jej w czym rzecz, ale postaraj się gdzieś przy okazji podpytać na czym to polega :) Na pewno uda Ci się jakoś tak poprowadzić rozmowę, żeby udało się zahaczyć o takie tematy. Nie musisz przecież znać konkretnych zasad diety, ale wystarczy cokolwiek, żeby mieć punkt zaczepienia :) Wtedy na pewno łatwiej ktoś będzie w stanie pomóc :)

Podziel się tematem z innymi!


Stosujecie tą chińską maść jest pewno z domieszką[…]

O łuszczycy

Badania Kliniczne Oczami Polaków – so[…]

O łuszczycy w telewizji

Rozmowy o łuszczycy w Dzień Dobry TVP 3 Kielce: ht[…]

W Łodzi odbędą się warsztaty radzenia sobie ze str[…]