Życie z łuszczycą na co dzień, czyli jak radzimy sobie z naszą chorobą w codziennych czynnościach.

Podziel się tematem z innymi!

 Marlena P.
#30201
Cześć, jestem tu nowa.
Z łuszczycą walczę dopiero od jakichś 5 lat, ale na 4 zanikła.
Zmieniłam miejsce zamieszkania i ponownie wrociła :(
z tym, że mam prawie na całe głowie ją, dosłownie. oczywiście uczucie swędzenia mega mocne. Ale mało tego - zaczynają jakieś małe zmiany bardzo pojawiać się na nogach, ale boje się, ze zaraz będę cała w niej. Wiem że nie powinnam się tym stresować, ale sami rozumiecie ciężko.
U lekarza byłam, oczywiście prywatnie bo teraz nie da sie inaczej dostać. I maść mi pomogła, ale tylko do ucha i to tak średnio, ale stosowany płyn i szampon nie pomógl.. ani troche.
Chciałam Was zapytać - pewnie macie więcej doświadczenia.
1. Co na tą nieszczęsna głowę?? Koleżanka polecała dziegieć, ale czytałam że sterydy nie są dobre?
2. Jak zatrzymać resztę ciała? - chyba że się nie da :(
3. Czy czegoś nie powinno się szczególnie jeść?? Może nie wiem.
4. Co stosujecie na ciało?
Pozdrawiam, Marlena ;*
 Patryk
#30204
Jeżeli chodzi o skórę głowy to ja osobiście stosowałem szampon z firmy cannaderm plus jakiś krem na głowę, w moim przypadku był to eloderm . Najpierw myłem głowę szamponem, ale nie spukiwałem go tylko zostawiałem, a za jakiś czas nawilżałem kremem i zostawiałem to wszystko na noc.
 Kepto
#30274
Maść z dziegciem to nie steryd. Możesz spróbowac, ponoć daje dobre rezultaty, aczkolwiek jeśli chodzi o mnie to wymiekłem z uwagi na zapach. Może w trakcie używania jest ok, ale nie mogłem wytrzymać potem całego tego zapachu w łazience (a ponoc trzymałem ją w szczelnym opakowaniu - to nic nie dało). Ponoć faktycznie jest skuteczna.
Na pewno polecam nawilżać zmiany, możesz wypróbować sobie linomag, sorion. Poczytaj sobie o metodzie mycia głowy za pomoca rozwodnionego szamponu, mniej szkodzi skórze i jest delikatniejsza. Na lekki świąd pomaga mi maść z wit A, na mocniejszy Maxicortan - akurat jest to steryd, ale delikatny i bez recepty. Stosuję miejscowo na swędzące zmiany jak nic innego nie pomaga bo chyba bym w nocy nie zasnął.
Przynajmniej u mnie takie metody dają najlepsze działanie.

Podziel się tematem z innymi!