Życie z łuszczycą na co dzień, czyli jak radzimy sobie z naszą chorobą w codziennych czynnościach.

Podziel się tematem z innymi!

Awatar użytkownika
 Kamila
#26449
Hej. Od kilku tygodni strasznie wypadają mi włosy. Strasznie. Wystarczy że przeczeszę je palcami a na dłoni widzę garść włosów. Wszystko przez to, że mam bardzo dużo łuszczycy na głowie. Miałam je zapuszczać ale niestety musiałam je ściąć na krótko. Przefarbowałam je też na jasno, żeby nie było widać skóry głowy. Prawie w ogóle nie używam suszarki i boję się używać szczotki bo tak mi lecą :/ Smaruję głowę squamaxem i używam też belosalic w płynie. A łuszczyca jest dalej i włosów co raz mniej :/ Już nawet czasem zakładam na głowę chustę żeby nie było widać tej łuski :/ Chyba nie ma takiej możliwości że mi wypadnie ich aż tyle że będę łysa? Mój tata się śmieje, że w razie czego kupi mi perukę ale jakoś mnie to nie pociesza...
 Basieńka44
#26450
Odstaw to co używasz a zacznij co dzień nakładać maseczkę z żółtka i olejku rycynowego zaleczysz łuszczyce,zatrzymasz wypadanie włosów i szybciej odrosną nowe.
1 łyżka olejku na 1 żółtko(jajka z wolnego wybiegu) do mycia żel PHarmaceris do skóry głowy i ciała
maseczkę na 20-30 min pod folie i ciepły ręcznik bądź chustę.
Po umyciu na mokro łuskę sczesuj grzebieniem delikatnie żeby nie podrażniać skóry.
Awatar użytkownika
 antonia
#26451
Kamila pisze:Wszystko przez to, że mam bardzo dużo łuszczycy na głowie.
Nie przez to, że masz łuszczycę na głowie, lecz przez silne leki, które nieumiejętnie używasz, takie jest moje przekonanie.
Zanim zaczniesz cokolwiek nakładać na głowę postaraj się odmoczyć, zmiękczyć i wyczesać na mokro łuskę, a potem nakładać polecone leki lub maseczki. Ułatwi to bezpośrednie wchłanianie potrzebnych składników do wewnątrz skóry nie tworząc suchej skorupy między skórą a lekiem.
Po zabiegu i myciu zawsze spłukuj włosy wodą bieżącą a na koniec przepłukaj wodą z octem jabłkowym lub ziołowym. ( 0,5 szlanki octu na 1 l wody)
 Basieńka44
#26452
Maseczka działa bez uprzedniego ściągania łuski.
Zmiękcza ja i ta odchodzi łatwo po tygodniu przestaje narastać ale trzeba stosować ja co dzień na początku.
Awatar użytkownika
 szater
#26455
Wypadanie włosów,łamliwosc i insze przykre doswiadczenia zwiazane z włosami mogą swiadczyc też o chorobie tarczycy.Choroby tarczycy czesto sa współistniejące do łuszczycy,proponuję sprawdzic i to nie tylko zrobic Tsh czy T3,T4 ale także Usg :)
Awatar użytkownika
 Kamila
#26463
Dziękuję za rady. Próbuję zmiękczyć tę skorupę ale jest ciężko. A mój dermatolog tylko by mi sterydy przepisywał... W sumie sama się na to godzę bo tak mi wygodniej i szybciej mi to wszystko schodzi. A włosy mogą też wypadać przez sterydy?

Podziel się tematem z innymi!


Mms chloryn sodu

Nie stosowałem, ale podobno DMSO jest lepsze od MM[…]

Witam, posiadam taki zastrzyk Tremfya 100mg do spr[…]

Witam serdecznie, jestem tu nowa i bardzo interesu[…]

Dieta w łuszczycy - badanie do doktoratu

Drodzy Państwo, jestem Dietetykiem, pracuję w zakł[…]