Życie z łuszczycą na co dzień, czyli jak radzimy sobie z naszą chorobą w codziennych czynnościach.
#16979
Basieńka44 pisze:
koktajlowa pisze:
Basieńka44 pisze:a czy tych spojrzeń tylko ty nie widzisz :) :)
Ja też tak miewam a potem okazuje się że tylko ja widzę że inni się patrzą oni nic nie zauważają
my łuszczycy jesteśmy bardzo przewrażliwieni na spojrzenia innych to siedzi w naszych głowach :D
gdzie masz zmiany.............. ja na dłoniach
i czym to leczysz
może da się coś podpowiedzieć

Gdzie mam zmiany? Praktycznie wszędzie. Na głowie, brzuchu, plecach, szyi.. Na twarzy, na łokciach.. Ogólnie na rękach, na nogach, w uszach. Nawet w miejscach intymnych. Jeszcze nie mam dobrze działających maści. Mój dermatolog cały czas eksperymentuje szukając mi takich, które pomogą. Zmiany na głowie smaruję rozgrzaną w mikrofali oliwą. Zakrywam to potem na 2 godziny folią spożywczą, tak żeby było ciepło. Potem mama mi to wyczesuje - łuski świetnie odchodzą. Ale niestety jest to syzyfowa praca, gdyż muszę to robić co 1,5 tygodnia. No i myję głowę nizoralem. Ostatnio jak byłam u dermatologa, to przepisali mi maści na sterydach. Zmiany schodzą, ale niestety powracają z potrójną mocą.. ;<
Czytałaś forum
próbowałaś kąpieli ??naturalnych metod jakie opisujemy co u nas się sprawdziły???????????????
Czytałam forum. Dzisiaj postaram się wypróbować kąpieli w płatkach owsianych. Zobaczymy jakie będą tego efekty na mojej skórze. Mam nadzieję, że dobre :)
Awatar użytkownika
 antonia
#16981
koktajlowa pisze:Czytałam forum. Dzisiaj postaram się wypróbować kąpieli w płatkach owsianych. Zobaczymy jakie będą tego efekty na mojej skórze. Mam nadzieję, że dobre
Na pewno od razu się nie zaleczysz, ale ta kąpiel sprawi Ci dużą ulgę, efekty też przyjdą. Życzę powodzenia :) :)
#16985
Beatrycze pisze:sorki, może głupie pytanie, ale jak mają wyglądać te kąpiele w płatkach owsianych? :blush: wsypuję do wody paczkę? :)

Do ciepłej wody wrzucasz 2-3 paczki płatków owsianych. Czekasz, aż zrobią się miękkie i wchodzisz. Tak wyczytałam na innym forum. Woda najlepiej taka gorąca, ale żeby Cie nie parzyła ;]
#16987
Płatki się gotuje ok 15 min i dodaje do wody w kąpieli a ilość zależy od uznania
płatki podczas gotowania wydzielają klej to on działa zbawiennie na podrażnienia jak i zabezpiecza skórę
Poszukajcie na forum tematu kąpiele tam wszystko opisane ze szczegółami :D
#16989
o, dzięki za odpowiedź :D swoją drogą, ja uwielbiam płatki owsiane, będzie mi szkoda, ale cóż...czego się nie robi... :P
No, dobra i zalecane są codzienne kąpiele?
Awatar użytkownika
 antonia
#16992
Beatrycze pisze:ja uwielbiam płatki owsiane, będzie mi szkoda, ale cóż...czego się nie robi...
Tylko nie przesadzaj z tym uwielbianiem, płatki tuczą, o czym ja się przekonałam, też je lubię :D :D
 Mizak
#17409
Ja też nie chodzę na baseny, w lecie najwyżej na jakieś jeziorko z dala od innych. Włosy noszę średnie, obowiązkowo z grzywką bo na czole mam tych zmian od groma. Na szczęście na rękach nie mam nic, więc krótki podkoszulek mogę nosić. Na nogach poniżej kolan to jest tragedia niestety, więc krótkich spodenek nie ubrałem już od 10 lat. Przyzwyczaiłem się do takiego postępowania i jakoś żyję w ten sposób.