Jeśli znalazłeś(aś) w Internecie ciekawy artykuł, stronkę, nowinkę czy jakąkolwiek informację związaną z łuszczycą, poinformuj innych forumowiczów o tym tutaj.
 doti
#18090
Plinka pisze:
doti pisze:a długo stosujesz ten krem i maść i co na skórę głowy używasz?
Stosuję już ze trzy m-ce (drugie opakowania idą) tyle że z powodu ceny tylko na ręce :) a głowę zaleczyłam sobie maseczką z drożdży i octem jabłkowym a skorupę miałam po całości.
ja robiłam sobie maseczki z drożdży kilka lat temu i nic nie pomogło
 Basieńka44
#18091
To może zrób z żółtka i olejku rycynowego u mnie ta lepiej działa :D
Awatar użytkownika
 henia
#22953
[...]Nie ukrywajcie się po kątach, nie dajcie sobie wmówić, że jesteście gorsi, albo brzydsi. Może i macie łuszczące się placki na skórze i co z tego? Innym śmierdzi z buzi, albo spod pachy i nie siedzą w domach. Ta choroba nie jest warta tego, żebyście nie mieli normalnie żyć. Nie dajcie jej zagarnąć kolejnej przestrzeni swojego ciała. Nie dajcie jej zagarnąć swojej głowy, bo to tam przecież siedzą nasze smutki. Jesteście łuszczakami, ale przede wszystkim jesteście ludźmi więc żyjcie, a nie wegetujcie!
http://foch.pl/foch/1,132260,16359491,M ... tydze.html
Awatar użytkownika
 antonia
#22955
Badania, które zaleci dobry lekarz:

1) usg tarczycy

2) badanie TSH

3) badanie FT4

4) badanie FT3

5) badanie anty - TPO

Dobry lekarz będzie umiał zinterpretować otrzymane wyniki, weźmie pod uwagę fakt, że kiedyś normy bywały zawyżone, nie zlekceważy objawów, nawet wtedy, kiedy wyniki będą w granicach normy. Jednym służy lekka nadczynność, innym nie przeszkadza niewielka niedoczynność. Jesteś indywidualnym przypadkiem i tak należy cię traktować.
http://foch.pl/foch/1,132038,14183748,T ... l#TRrelSST
Awatar użytkownika
 henia
#23894
Wojciechowski Marek
Ratownicy medyczni, którzy interweniują na miejscu wypadków, napotykają na trudności, kiedy muszą kontaktować się z bliskimi poszkodowanych. Dlatego, zaproponowali, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp. Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach.

Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency). Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, IE3, itd. Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace wszystkim służbom ratowniczym. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski.

Proszę poinformujcie o niej swoich znajomych!.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Awatar użytkownika
 henia
#25836
Za Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Chorych na Łuszczycę:
Głównym problemem wpływającym na bezpieczeństwo stosowania leku biologicznego jest immunogenność, czyli wywołanie w organizmie pacjenta reakcji ze strony układu odpornościowego (immunologicznego). Część reakcji immunologicznych wywołanych zastosowaniem leku biologicznego może być zidentyfikowana dopiero po dłuższym czasie od podania leku (niektóre dopiero po wielu latach od rozpoczęcia leczenia). Żadna z obecnie wykorzystywanych metod analitycznych nie pozwala na przewidzenie, czy i kiedy taka reakcja wystąpi.
http://www.sior.pl/index.php/101-aktual ... iologiczne