Baner fototerapia
Jeśli znalazłeś(aś) w Internecie ciekawy artykuł, stronkę, nowinkę czy jakąkolwiek informację związaną z łuszczycą, poinformuj innych forumowiczów o tym tutaj.

Podziel się tematem z innymi!

Awatar użytkownika
 antonia
#24309
Łuszczyca
f-luszczyca.jpg
f-luszczyca.jpg (10.08 KiB) Przejrzano 564 razy

Kup teraz za 16,22 zł

Pani doktor juz zna przyczyny powstawania łuszczycy!
Niezły pomysł na biznes, na coś się przydały studia dermatologiczne :notguilty: :notguilty:
Awatar użytkownika
 antonia
#24311
euterpe pisze:Sporo o przyczynach jednak wiemy...
Bo tak nam się wydaje? Są jakieś dwody naukowe?
Cały świat medyczny głowi się nad przyczyną powstawania łuszczycy i skutecznym sposobem jej wyleczenia, jak do tej pory badania niczego konkretnego nie wykazały.
 stalman5
#24312
To prawda że cały świat pracuje nad Łuszczycą . I niewiadomo zkąd to diabelstwo się bieże . Ja 10 lat temu miałem tę przypadłość.Miesiąc w szpitalu byłem - maść Cygnolina/Cygloderm/,maści sterydowe i siarkowo-salicylowe a także mydło siarkowe które używałem przez 2lata.Teraz wruciło :pod pachami,na nogach i obie pachwiny .A podobno cygnoliny niema w aptekach . Mam 63lata i odwiedzę dermatologa - po receptę .
 Basieńka44
#24313
antonia pisze:
euterpe pisze:Sporo o przyczynach jednak wiemy...
Bo tak nam się wydaje? Są jakieś dwody naukowe?
Cały świat medyczny głowi się nad przyczyną powstawania łuszczycy i skutecznym sposobem jej wyleczenia, jak do tej pory badania niczego konkretnego nie wykazały.

A mnie się zda że głowi się nad tym jaki lek dorzucić a nie gdzie przyczyna :notguilty: :notguilty:
Awatar użytkownika
 szater
#24314
Cena nie jest zaporowa wiec mozna ewentualnie rzucic okiem,jak spotkam pewnie zakupie.Zawsze to jakas szansa dowiedziec sie czegos nowego,nie zapewnia ,ze wyleczy łuszczyce na zawsze a znam takie panie co to daja 100% pewnosci na pozbycie sie łuszczycy jedyny warunek....zakupienie ksiązki i to za nie małe pieniążki :P
Awatar użytkownika
 antonia
#24317
Myślę, że z wielu milionów ludzi chorych na łuszczycę każdy widząc taką książkę chętnie ją kupi mając nadzieję na przełom w leczeniu, bo przecież sama okładka do tego zachęca, nawet jeśli w środku są znane nam fakty.
Swoista forma oświaty i współczucia dla chorych. ;)

Dodam jeszcze, że w naszych przychodniach książeczki, broszurki i opinie na temat nowości w leczeniu łuszczycy w każdej poczekalni przychodni wystawione są za darmo z zachętą by je brać. Co za rozrzutność! :surprised:
 euterpe
#24333
Etiologia. Choroba dziedziczona. Prawdopodobieństwo wystąpienia łuszczycy u dzieci wynosi 25%, a jeśli oboje rodziców choruje – 60%. Geny odpowiedzialne za wystąpienie choroby zlokalizowane są na chromosomie 6, 17 i 19. Polega na nadmiernych podziałach (proliferacjach) komórek naskórkowych (keratynocytów) oraz nadmiernie szybkiej migracji ku powierzchni oraz starzeniu keratynocytów. Procesy różnicowania keratynocytów są nieprawidłowe (niepełne) i przyśpieszone. Jest to spowodowane zaburzeniami przemian aminokwasowych w skórze. Naskórek ulega stanom zapalnym, następuje przy tym napływ granulocytów do naskórka. W naskórku wzrasta stężenie prostaglandyn, interleukiny i leukotrienów, nagromadzeniu ulegają antygeny keratynowe i przeciwciała. Wyzwala to niepożądane reakcje immunologiczne i enzymatyczne (lityczne) – autoagresja.

Cechą histochemiczną skóry łuszczycowej jest gromadzenie glikogenu w warstwie kolczystej naskórka i spadek poziomu cyklicznego adenozynomonofosforanu cAMP w naskórku.

Biochemiczną cechą chorej skóry jest także wzmożona aktywność enzymów: fosfatazy kwaśnej, dehydrogenazy bursztynianowej i oksydazy cytochromowej.

Zakażenia skóry gronkowcami i paciorkowcami nasilają objawy zapalne i wysiękowe łuszczycy.

Około 4-6% populacji w Polsce cierpi na łuszczycę. We krwi chorych wykryć można antygeny HLA (Human Leukocyt Antigen): HLA-B13, HLA-B17, HLA-B37.

Palenie tytoniu i spożywanie alkoholu nasilają objawy łuszczycy.

Choroba została dokładnie opisana i wyróżniona w samodzielną jednostkę, spośród innych podobnych schorzeń, przez angielskiego lekarza Robert’a Willan’a (1757-1812). Znana jest jednak od czasów starożytnych (objawy typowe dla łuszczycy opisał Hipokrates). Nie jest chorobą zakaźną.

Rokowanie: nie jest pomyślne. Z uwagi na podłoże autoimmunologiczne choroby leczenie nie powoduje całkowitego ustąpienia choroby. Prawidłowa terapia zapobiega jednak powikłaniom choroby oraz hamuje postęp choroby.

http://rozanski.ch/psoriasis_etiologia.html
Awatar użytkownika
 antonia
#24347
Przytoczyłaś kawałek tekstu najbardziej szanowanego doktora nauk Henryka Różanskiego, jego bezcenne i szczegółowe artykuły i opisy na temat chorób i sposobów leczenia za darmo i bez trudu można znaleźć na stronach internetowych.
Pytanie, czy pani dr. Wolskiej naprawdę zależy na zdrowiu pacjentów, czy raczej na prezentacji i popularności udzielając niezbyt interesujących wywiadów radiowych i celebrując się na okładkach swoich książeczek, przy okazji czerpiąc z tego niezłe zyski? Jedni sieją, inni zbierają plony. :nomnom:


Od 2000 roku nie podaję w internecie wykazu literatury i przypisów, bowiem dochodziło do kompilacji, kopiowania całych fragmentów moich prac, łącznie z bibliografią. Całe fragmenty moich prac internetowych znajdowałem potem w książkach drukowanych, artykułach, pracach magisterskich, licencjackich, semestralnych, a nawet doktorskich, niestety bez podania źródła i mojego nazwiska. Z takimi przykrymi niespodziankami zetknąłem się najczęściej przypadkowo lub dowiedziałem o nich od innych ludzi, a nawet promotorów tych prac. W Polsce jest nagminnie łamane prawo autorskie i nie ma szacunku dla cudzej pracy. Dając do internetu teksty pełne – dawałem gotowce dla ludzi leniwych, którym nie chciało się iść do biblioteki, kupić trochę książek i nie chciało się przetłumaczyć tekstów.

http://www.gramzdrowia.pl/spis/dr-henryk-rozanski/

Podziel się tematem z innymi!


Stosujecie tą chińską maść jest pewno z domieszką[…]

O łuszczycy

Badania Kliniczne Oczami Polaków – so[…]

O łuszczycy w telewizji

Rozmowy o łuszczycy w Dzień Dobry TVP 3 Kielce: ht[…]

W Łodzi odbędą się warsztaty radzenia sobie ze str[…]