Jeśli znalazłeś(aś) w Internecie ciekawy artykuł, stronkę, nowinkę czy jakąkolwiek informację związaną z łuszczycą, poinformuj innych forumowiczów o tym tutaj.

Podziel się tematem z innymi!

 magda86
#22495
fajny artykuł na temat wpływu psychiki na problemy skórne (http://www.rossnet.pl/Artykul/Emocjonal ... ory,191496).
Stres oddziałuje w szerokim zakresie, przyczynia się także do osłabienia kondycji skóry. Może być jedną z przyczyn powszechnie występujących chorób, takich jak: łuszczyca, łojotok skóry lub trądzik, wypadanie włosów, łamliwe paznokcie, opryszczka, alergia lub sucha, swędząca skóra.
W czasie przedłużających się napięć psychicznych dochodzi do zwiększonego wydzielania niektórych substancji chemicznych - hormonów i neuropeptydów, wpływających na czynność wydzielniczą komórek skóry. Szczególne znaczenie ma tzw. substancja P (SP), wzmożoną aktywność której obserwuje się w większości dermatoz skóry - trądziku pospolitym i różowatym, atopowym zapaleniu skóry, łuszczycy, czy łysieniu plackowatym. SP powoduje rozszerzenie naczyń włosowatych skóry, wydzielanie związków (tzw. prozapalnych cytokin) odpowiedzialnych za rozwój procesów zapalnych, czy w końcu aktywację czynności gruczołów łojowych skóry i pobudzenie produkcji oraz wydzielania sebum (łoju skórnego).
 Basieńka44
#22502
Brakuje mi w artykule że organizm jest również w stresie jak brakuje mu składników na regeneracje poszczególnych organów
mimo normalnego zdawałoby się jedzenia jest niedożywiony :notguilty:
i ten stres najbardziej odbija się na stanie skóry
Podczas stresów spowalnia się trawienie a co za tym idzie i wchłanianie potrzebnych składników na co zupełnie nie zwraca się uwagi.

Podziel się tematem z innymi!


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21
Potrzebuję ogromnej POMOCY.

Te przebarwienia z czasem powinny zniknąć. Kiedyś […]

Leki te obniżają działanie układu odpornościowego,[…]

Laminine

Tak bardzo w to wierzyłam, skończyło się na zaciąg[…]

Łuszczyca kropelkowa

Witaj Weroniko :) sprubój maści Sorion, je[…]