Tu pytamy, polecamy i odradzamy sobie szpitale, kliniki, sanatoria oraz lekarzy.

Podziel się tematem z innymi!

Awatar użytkownika
 Bella
#4626
oj tam nicki, każdy i tak wie o kogo chodzi ;)

też mnie dziwi, że nie można było jej zastąpić. w końcu to tylko miesiąć x/
ja to ja, nie wyglądam tragicznie na ciele, ale na pewno są ludzie w gorszym stanie, którzy bardzo potrzebują tych naświetlań.
Awatar użytkownika
 Bella
#4657
ale czy my mamy na to jakiś wpływ? ech... zaczynam sądzić, że w służbie zdrowia to o dobro lekarzy się rozchodzi, a nie pacjentów...
 kicia
#5242
Muszę powiedzieć,że teraz przez 3 tygodnie chodziłam na naświetlania w Poznaniu na Przybyszewskiego i pomogło nie mam ani jednej kropki :D Zobaczymy jak długo...ale wiele lat temu te naświetlania też mi pomogły i miałam 3 lata spokoju;-)
pozdrawiam Wszystkich i życzę powodzenia;-)
 CALDRONA
#5391
Jakie macie doświadczenia z tymi lampami UVB? Chodzi o określenie stanu przed i po? Proszę o wpisy, mam ciężką postać łuszczycy i tak się nad tymi lampami zastanawiam.
Awatar użytkownika
 zgon1610
#5395
W czerwcu na wypisie ze szpitala napisali mi:
Chory przyjęty na oddział z powodu ciężkiej łuszczycy pospolitej nie poddającej się leczeniu ambulatoryjnemu. W trakcie hospitalizacji po prawidłowym złuszczeniu łusek nastąpił okres stagnacji i stosowanie coraz wyższych stężeń leków zewnętrznych oraz naświetleń UVB nie dawało rezultatu. Dopiero włączenie imunosupresji doustnej w standardowych dawkach spowodowało powolną remisję z częściową redukcją wykwitów.

Na każdego zadziała inaczej, wypróbuj na sobie może Ci pomoże, moja ł w tym roku taka oporna :devil:
Moja ł uparta jak osioł a i ja nie lepszy :)
 jarek-212
#6349
Naświetlania PUVA są w chyba na kazdym oddziale dermatologicznym i to za darmo. Trzeba jednak z pewnością odczekać na ustalony termin. Wiem że lampy ma także w prywatnym gabinecie ordynator dermatologii z żeromskiego. niestety nie wiem dokładnie gdzie ale radzę podejść do niej do szpitala i dowiedzieć sie o to. :)
 jarek-212
#6442
CALDRONA pisze:Jakie macie doświadczenia z tymi lampami UVB? Chodzi o określenie stanu przed i po? Proszę o wpisy, mam ciężką postać łuszczycy i tak się nad tymi lampami zastanawiam.
Lampy zarówno UVB jak i PUVA są dla większości dość skutecznym i w miarę przyjemnym środkiem leczenia łuszczycy. Większości one pomagają choć w moim przypadku ( stosowałem je tylko od czasu do czasu) po kilkunastu latach wszystko się odwróciło i teraz po lampach i na słońcu mnie wysypuje.
Co do metod leczenia łuszczycy to jeśli mało skuteczne są zwykłe maści to należy włączyć trochę sterydu oczywiście nie należy z nim przesadzać bo to również ma negatywny wpływ na organizm. Jeśli dalej nie pomaga należałoby włączyć leczenie lampami. UVB i PUVA są znacznie bezpieczniejsze od solarium czy dawniej stosowanych kwarcówek. Wyeliminowane z nich zostały w większości szkodliwe dla organizmu fale. Różnica między nimi polega na tym, że jednymi można się naświetlać bezpośrednio a na drugie należy zażywać środki. które czynią skórę bardziej podaną na opalanie (są zbyt słabe?)
jeśli to zawodzi można włączać leczenie wewnętrzne i tu również należy zacząć od najsłabszych. Przy metotreksacie należy pamiętać o badaniach krwi gdyż wątroba może uszkodzić się bardzo szybko i wbrew panującym opiniom może to byc uszkodzenie trwałe. O leczeniu biologicznym, poza tym że pomaga w czasie brania nie wiadomo nic. Jest to wpływ na genetykę naszego organizmu i nie wiadomo czym wiązać się to będzie w przyszłości dlatego nie zachwycałbym sie tak tym leczeniem. Ponadto znam ludzi którzy po przestaniu tego leczenia wysypani zostali jeszcze bardziej. Czy wiadomo, że będzie można leczyć się tym bezpiecznie do końca życia?

Podziel się tematem z innymi!