Jesteś nowy(a) na forum? Przywitaj się, przedstaw, napisz kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach, jak rozpoczęła się u Ciebie łuszczyca.

Podziel się tematem z innymi!

 mike1012
#25698
Cześć ;)

Jestem tu nowa, więc pora się przywitać ;)

Mam na imię Natalia mam 23 lata :)
Łuszczyca na moim ciele pojawiła się kiedy miałam pierwszą miesiączkę, gdzieś koło 10-roku życia :) Na początku stwierdzili, że to atopowe zapalenie skóry i przez rok leczyłam się właśnie na to, mając zmiany na łokciach i skórze głowy ale nic nie pomagała i zmieniłam dermatologa i stwierdzenie - ŁUSZCZYCA ;(
W każdym razie zawsze miałam ją tylko na łokciach i skórze głowy oraz na plecach i twarzy koło nosa. Leczono mnie zazwyczaj maściami sterydowymi co najgorsze do 16 roku życia co dzień smarowałam się na twarzy maścią elocom:( Zawsze latem było lepiej, ponieważ zmiany schodziły od słońca, mówiąc szczerze z tak znikomymi zmianami nie przejmowałam się tą chorobą, za dużo nawet o niej nie myślałam..-do czasu :(
Kiedy miałam 16 lat wpadłam na głupi pomysł chciałam mieć ładną opalenizną i położyłam się na słoneczku pryskając się wodą opalałam się chyba z dwie godziny..-miałam piękny brązowy kolor opalenizny i skakałam z radości aż na ciele zaczęły pojawiać mi się takie ropne krosty, nigdy nie zapomnę tego bólu;( Wszystko zaczeło pękać a ja smarowałam się fenistylem zapominając o łuszczycy aż w końcu nadeszła wizyta u dermatologa, łuszczyca rozlała mi się już wtedy na całym ciele, po prostu wszędzie! Jak mnie lekarka zobaczyła była załamana ale na prawdę byłą śietna była to Pani koło 70, ubolewam że już teraz nie leczy ;( Przepisała mi maść robioną na skórę, żadnych sterydów a jak się dowiedziała jak długo stosuję elocom na twarz natychmiast kazała mi odstawić i to co wyszło mi na twarzy było przerażające. Na twarzy miałam wszędzie ropne krosty, coś strasznego kazała mi to tylko okładać szałwią i po 1 miesiącu wszystko ładnie zaleczyłam ale przeszłam koszmar. Po miesiącu smarowania maścią robioną zeszła mi łuska z łuszczycy i jeździłam na lampy. Wszystko mi zeszło i byłam na prawdę szczęśliwa, bo nie ukrywam, że dopiero wtedy zobaczyłam jak straszna może być łuszczyca.. i miałam spokój do teraz.

Od miesiąca nie potrafię sobie poradzić z łuszczycą..
Zaczeło się podobnie zaczeły pojawiać się krosty i teraz jestem wysypana na całym ciele, całe nogi, brzuch,plecy ręce i twarz..Tylko, że teraz nie są to wielke place ale wszędzie mam takie małe ogniska..łuszczyca krostkowa.
Byłam u dermatologa ale dostałam same sterydy i jak przestałam się smarować wysypało mnie w tych samych miejscach..
Chodzę już dwa tygodnie na lampy, zostały mi jeszcze 3 naświetlenia..jestem załamana.
Ponieważ to tak strasznie boli i mam ją na cały ciele..ta choroba jest straszna..

Pozdrawiam wszystkich Bardzo Serdecznie ! <3 !
Awatar użytkownika
 antonia
#25699
Witam Cię serdecznie :)
Sróbuję Ci trochę pomóc. Zrób sobie maści z żywokostu, nagietka i wrotyczu- wszystie składniki razem. Rób okłady z żywokostu a po 15-20 min smaruj w/w maścią. Jeśli nie dostaniesz wrotyczu w zielarskim to kup na allegro. Smaruj 2-3 x dziennie. Pomagają również kąpiele w płatkach owsianych.

Tu znajdziesz opisy i łaściwości tych ziół, oraz przepisy na maści.

http://prawdajesttylkojedna.blogspot.se ... ie_22.html

http://www.rozanski.ch/fitoterapia3.htm

Podziel się tematem z innymi!


O łuszczycy

Sanatorium 2019 na NFZ. Zmiany i nowe zasady skier[…]

Fundacja "Tak, mam łuszczycę" zorganizow[…]

W Dermoklinice w Łodzi ruszył ośrodek leczenia bio[…]

Doniesienia naukowe

Zastosowanie fototerapii w leczeniu łuszczycy: htt[…]