Życie z łuszczycą na co dzień, czyli jak radzimy sobie z naszą chorobą w codziennych czynnościach.
#8919
Bo to nie od łuszczycy wypadają włosy a od skorupy jak robi się na głowie skóra jest wtedy słabo dotleniona dlatego tak ważne jest usuwanie łuski.
A co robisz na stopy??????????????????
#9311
Mi tak samo, jak Anekanii najbardziej przeszkadza w chodzeniu, też mam łuszczycę krostkową. Trudno znaleźć buty, które by przy chodzeniu nie zrywały krostek. Jak sobie z tym radzisz? Jak radzisz sobie ze smarowaniem maściami, bo strasznie zatłuszczają buty.
#9312
Ja moczyłam stopy w płatkach owsianych i grubo smarowałam epikremem na to skarpety (tak robiłam w domu) do tego zażywałam duże dawki cynku i ból stóp ustąpił teraz mogę nosić każde obuwie i nie boli ale i tak staram się wybierać miękkie i wygodne żeby nie podrażniały naskórka.Stosowałam też maść dernilan świetnie zmiękcza skórę i natłuszcza.Moczę też czasami nogi w ziołach i używam w/w mazideł żeby zapobiec nawrotom tego co było.Krem dernilan szybciej się wchłania a działa podobnie do maści na wyjście lepszy.
Na samych stopach ustąpiło.
#9313
Ja stosowałam przeróżne maści, lorindeny, tormentiole itp. były chwilowe, bardzo niewielkie poprawy.Naczytałam się też o skuteczności terapii nad Morzem Martwym. Niestety jechać tam nie mogłam, więc kupiłam cały wór soli z Morza Martwego i w roztworze moczyłam nogi przez wiele miesięcy. Poprawa była,ale też nie nadzwyczajna. Teraz, po smarowaniu squamaxem zeszła /prawie/ łuska.Od niedawna na dzień smaruję medidermem, a na noc cocoisem.Czekam na efekty, bo do tej pory nie udało mi się doprowadzić do remisji.
#9375
Mnie najbardziej przeszkadzają zmiany na skórze głowy ;( Nie tylko wygląda to nieestetycznie, lecz także utrudnia w znacznym stopniu życie :( Ciągle coś się sypie na ubrania, a dodam, ze mam bardzo gęste włosy i smarowanie głowy to naprawdę ciężka sprawa... a przy okazji czy włosy mogą zrudzieć po cocoisie?
Awatar użytkownika
 Paweł
#9404
Nie no raczej nie zrudzieją :) Tak to byłbym już rudy od dawna ;)
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10