Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
 euterpe
#9054
Myślę, że producent lepiej zna swój lek niż dermatolog który pewnie go na oczy nie widział :) poza tym potrzymać dłużej nie zaszkodzi bo to nie cygnolina.
#9059
Polytar stosuję już od kilku miesięcy, chociaż faktycznie nie z jakąś wielką regularnością, ale systematycznie.. To, że nie leczy nie dziwiłoby mnie (jak ma leczyć przez łuskę) no ale przynajmniej nie powinny się pojawiać kolejne zmiany..

Cocois działa tylko tyle, że ściąga łuskę, ale co z tego jak następnego dnia mam pokrytą zmianę na nowo, cieńszą łuską, o tyle gorszą, że się sypie. (gruba jest spoko, bo oprócz tego, że wyczuwam ją dłońmi chociaż się nie prószy)

Oliwka salicylowa też nie pomaga. Jestem zwolenniczką naturalnych sposobów, ale może zainwestuję w jakąś maść. 70 zł trochę żal mi wydać, skoro i tak nic mi nie pomaga :(

(podobnie mam z łuską na ciele, ale to nie wątek o tym)
 euterpe
#9062
Mi na łuskę zawsze pomagało po prostu moczenie się w wannie. Jeśli CI to bardzo przeszkadza możesz zawsze użyć parę razy sterydu diprosalic albo belosalic.
Awatar użytkownika
 henia
#9079
spring_flower pisze:Polytar stosuję już od kilku miesięcy, chociaż faktycznie nie z jakąś wielką regularnością, ale systematycznie.. To, że nie leczy nie dziwiłoby mnie (jak ma leczyć przez łuskę) no ale przynajmniej nie powinny się pojawiać kolejne zmiany..
Szampon jest tylko dermokosmetykiem. On nie ma żadnego wpływu na to czy będziesz miał wysyp czy nie.
...Cocois działa tylko tyle, że ściąga łuskę, ale co z tego jak następnego dnia mam pokrytą zmianę na nowo, cieńszą łuską, o tyle gorszą, że się sypie. (gruba jest spoko, bo oprócz tego, że wyczuwam ją dłońmi chociaż się nie prószy)...
Cocois ma w swoim składzie salicyl dlatego ta łuska po nim Ci ginie.
Najpierw likwidacja łyski: maść siarkowo-salicylowa, maść Lenartowicza, czy też mający dobre recenzje Sqaumax, i to przez kilka czy kilkanaście dni a dopiero potem systematyczna kuracja Cocoisem.
....(podobnie mam z łuską na ciele, ale to nie wątek o tym)
Mechanizm Twojego postępowania powinien być jednaki, bez względu na części ciała, które leczysz. Najpierw likwidacja łuski, dopiero potem zabiegi pielęgnacyjno- lecznicze. Spróbuj tak, powinno zadziałać. Powodzenia :)