Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
 Carley
#8752
Witajcie :)
Mam taki mały problem, otóż gdzie przyszła zimna strasznie mnie wysypało, tysiące malutkich plamek. Oczywiście najgorzej jest na łokciach i kolanach. Strasznie bolą mnie łokcie, czasami nie dam rady się do nich dotykać. Możecie mi jakoś pomóc? Coś podpowiedzieć? Dziękuję z góry.
#8767
Troszke mało danych:
opisujesz jako łuszczyce krostkowa-jej sa dwa rodzaje
1.łuszczyca zlokalizowana,umiejscowiona-dłonie, podeszwy stóp oraz palce nóg i rąk,wtedy obszary te zazwyczaj są obrzmiałe i nieco zaczerwienione, oprócz tego można zauważyć niewielkie żółte pęcherzyki, które wypełnione są ropną wydzieliną.
2. uogólniona łuszczyca krostkowa-wtedy krostki sa po całym ciele,moga tez zlewac sie w wieksze skupiska-to jest rzadka odmiana i juz musi byc leczona w szpitalu(konsekwencje tej odmiany to wysokoa temperatura,dreszcze ,brak apetytu)

To takie ogólne wiadomosci,zapewne z powodów silnych mrozów,nastapiło wychłodzenie skory,ktora zareagowała nadwrazliwie.Nie wiem co stosowałes do tej pory ale konieczne jest zlikwidowanie silnego stanu zapalnego:proponuje kapiele ziołowe,w soli z olejem,duze natłuszczanie -masc z wit A,Linomag,Mediderm....co tam masz w domku,oczywiscie konieczna wizyta u lekarza niech on podejmie decyzje o konkretnym leczeniu.
Z miojej strony uwazam iz przemroziłes skore z łuszczycą,ona nie lubi chłodu-dotyczy sie to całego ciala i głowy rowniez(to dla tych co bez czapek ganiaja w takie mrozy)Wazna jest takze bielizna i rzeczy ktore maja stycznosc z chora skora-powinny byc z naturalnych materiałów. :D
Awatar użytkownika
 Carley
#8784
To już wiem dlaczego lekarz kazała mi się inaczej ubierać.W sumie to ostatnio trochę zmarzłam więc może to dlatego. Dzięki za pomoc :*