Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
#6811
A ja tam jestem fanką cocoisu, mnie nie uczula. Exorex w swoim składzie nie ma salicylu, to może on byłby dobry.... Swiecki a moze własnie uczula cie salicyl??? :(
Awatar użytkownika
 Paweł
#6819
Co do tych drożdży to jak sobie robiłem i dodałem miód to mi się zrobiła płynna konsystencja, od tego miodu. A tylko troszeczkę dodałem. Pewnie drożdże jakoś z miodem reagują. Ale jak trochę odstało to zgęstniała konsystencja.
Awatar użytkownika
 Paweł
#6908
Chyba nie o to chodzi, bo u mnie poi dodaniu miodu podczas rozrabiania to drożdże rozpuściły się momentalnie.
Awatar użytkownika
 bozii
#6928
hej, mam pytanie o te drożdże
czy ta papka pomaga tylko na łuskę, a potem trzeba jeszcze coś zastosować żeby się ł pozbyć całkowicie? jeżeli to głupie pytanie to przepraszam, ale ja się dopiero "poznaje" tę chorobę...
łuszczyce na głowie mam od ok. 8-10 mies. może, do tej pory nieleczona, trochę tych zmian mam, ale nie czuję się jakbym miała hełm ;)
no i czy papkę można też stosować na ciało, a konkretnie nogę i łokcie?
Awatar użytkownika
 szater
#6930
Papka drozdzowa jest specjalnie na skore głowy,likwiduje łuske....potem trzeba zastosowac jakis preparat leczniczy,sama papka nie leczy.No kolana czy łokcie jak rowniez na cała powierzchnie pozostała ciala w celu sciagniecia łuski stosujemy okłady z fusów zielonej herbaty-oczywiscie powierzchnia zmian musi byc dosc rozlegla aby te liscie gdzies umiescic,na pojedyncze zmiany raczej niekoniecznie sie sprawdza gdyz i łuska na nich nie jest duza i gruba.
Awatar użytkownika
 Paweł
#6933
Papka przede wszystkim ściąga łuskę. Choć słyszałem o przypadkach, że także nieco łagodziła objawy łuszczycy. Ale zaleczyć nią raczej nie można łuszczycy głowy.
Awatar użytkownika
 henia
#6944
Witaj Bozii :) Papkę z drożdży stosowałam też na łokcie, tylko tam, to już folia konieczna.
Cocois w zaleczaniu ł. głowy bardzo dobre opinie ma. On w Swoim składzie ma salicyl, więc jeżeli nie masz żadnego na niego uczulenia, powinien zadziałać.
Z dziegci jestem fanką exorexu, on bez salicylu. I w postaci lotionu, zalecany jest przede wszystkim, właśnie na skórę głowy. Betka mi dziś zapodała, że właśnie zaczyna nim tam walkę.
Przy ł. głowy nieźle radzi też sobie Daivonex-nasz Sorel Plus; tylko tam, to proponowałabym wykorzystać go w postaci płynu.
Tyle podpowiedzi, ale tak czy tak, musisz sam na sobie wypróbować co tam u Ciebie się sprawdzi. Przykro mi ale innej drogi nie ma :(
Ostatnio zmieniony 14 sty 2012, o 13:44 przez Paweł, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: Posty o Exorexie przeniesione do tematu: http://forum.luszczyce.pl/leczenie-tradycyjne/exorex-t472.html
 BIATA
#10428
Na jakimś forum przeczytałam że do tej papki z drożdży można dodać żółtka dwóch jajek, naftę kosmetyczną i olej rycynowy no i cytrynę robiłam to i wychodzi mi płynna konsystencja czy taka musi być??
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8