Aktualności i nowości dotyczące świata łuszczycy oraz całego portalu luszczyce.pl.
#6658
Troszke ta lista taka nieczytelna dla przecietnego człowieka.Bo tak naprawde kto z nas wie który lek o jakiej nazwie jest zarejestrowany do leczenia łuszczycy.Z tego co dowiedziała sie to napewno dla nas jest refundowany Equoral-cyklosporyna o takiej nazwie i takiej postaci leku,co do innych "zamienników" musze popytac bo niestety nie mam takiej info.
Wiele spraw rozwiazało by wpisanie łuszczycy do spisu chorób przewlekłych-standard leczenia lepszy i leków wiecej ale ktos miał interes aby ja wykreslic bo była...wiele lat była.Sprawdze i zapodam info.


PS
Aby prawidłowo odczytac liste trzeba dokładnie wiedziec na jaka chorobe jest dany lek zarejestrowany .Podawałam juz przykład :
Protopick-jest zarejestrowany na -Atopowe Zapalenie Skóry-maja wiec pełna refundacje,przy łuszczycy ten lek sie sprawdza ale...nie był na nia zarejestrowany i dlatego był objety małą refundacja ale i tak był drogi jak chol...a(10ml-60zł) teraz to nawet nie sprawdzałam.
Dlatego jest troszke zamieszania bo teraz naprawde nie wiadomo(lekarze pisali leki na pamiec) czy dany lek przysługuje na dana chorobe i w jakiej postaci....musza sprawdzac a to...podobno zbyt duże obciazenie dla nich...
#6662
Poz. 572, 576, 69. Refundowane.
Co do
Aby prawidłowo odczytac liste trzeba dokładnie wiedziec na jaka chorobe jest dany lek zarejestrowany
http://www.nfz-krakow.pl/index.php?com= ... ty&id=1286 Na dole pełna lista leków refundowanych, przy chorobach przewlekłych.

Szater czy możesz mi wyjaśnić: na podstawie jakich wieści, i skąd? po raz wtóry podajesz tu informacje o refundacji Protopicu.
W/g mnie są one błędne
Gdyby atopowe zapalenie skóry zostało zaklasyfikowane jako choroba przewlekła, wtedy wszystkie leki stosowane w jej leczeniu musiałyby być refundowanie niemal w całości (np. w 99%). Jest faktem, że atopowe zapalenie skóry w mniejszym lub większym stopniu dotyka ok. 20% społeczeństwa. W tej sytuacji refundacja maści Protopic oznaczałaby załamanie budżetu i nie można liczyć na refundację leku w ten sposób....
http://www.atopowe-zapalenie.pl/mediawi ... oldid=8425
Kiedyś już tu zapodawałam to moje źródło informacji, z lipca u.b.r., jeżeli jest ono błędne czy niepełne, poproszę o korektę.
#6665
Sprawa Protopicku była tylko przykladem i nie ma o co kruszyc kopii-info otrzymalam od lekarza,nie zastanawiałam sie czy jest zgodne ze stanem faktycznym czy nie....do niczego mi to potrzebne.
Wypowiadam sie w tym temacie w sprawie CYKLOSPORYNY i łuszczycy...ktora jak wiadomo nie jest na liscie chorob przewleklych totez ten link nic nie wyjasnia :
http://www.nfz-krakow.pl/index.php?com= ... ty&id=1286

Czekam na wiarygodne info dotyczace konkretnie cyklosporyny i jej refundacji czy nie na łuszczyce(lek ten zarejestrowany jest przy przeszczepach) jak uzyskam konkretne potwierdzone wiadomosci napewno je tu umieszcze.Na szczescie wszystkie inne moje choroby sa "przewlekłe" tak ze zawsze jakas alternatywa leczenia jest ;) .Miłego wieczorku :D
#6666
To pozostaje tylko mieć nadzieję, że to info. odnośnie refundacji cyklosporyny, zapoda Ci inny Twój lekarz, niż ten od Protopicu.

Z moich wieści wynika, że w ciężkich postaciach ł. skóry i Equoral i Sandimmun Neoral są zakwalifikowane do refundacji. Problemy są chyba w łzs :(
....Kolejne dwa leki, których wskazania rejestracyjne nie odpowiadają wskazaniom klinicznym i rekomendacjom, to cyklosporyna A (CsA) i sulfasalazyna (SSZ). Pierwszy został pierwotnie zarejestrowany jako lek immunosupresyjny w transplantologii. W późniejszych latach dołączono wskazania pozatransplantacyjne.

Dobra wiadomość dla reumatologów stosujących CsA jest taka, że zgodnie z rejestracją można lek stosować w RZS i zapaleniu błony naczyniowej oka często towarzyszącemu chorobom reumatycznym. Zła wiadomość jest taka, że ŁZS nie jest wskazaniem rejestracyjnym - jest nim tylko „ciężka łuszczyca”. Więc jeśli pacjent z ŁZS nie ma jednocześnie ciężkiej łuszczycy, to refundacja mu nie przysługuje....
http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Reuma ... ,1011.html
#6686
Kochani sledzę troszke temat,jest male zamieszanie jak ze wszystkim na poczatku.Proponuje podejsc do sprawy z tzw.chłodna głowa.Skierowałam zapytanie do farmaceuty ,któremu wierzę ze wzgledu na zaangazowanie ,wiedze i niezwykle kompetentna postawe wobec chorych,otrzymałam taka odpowiedz:

"Wg Dziennika Urzędowego aktualnie wszystkie preparaty zawierające Ciclosporinum są refundowane cyt. "we wszystkich zarejestrowanych wskazaniach".

Więc Equoral-e są za 3,20; natomiast Sandimuny mimo refundacji są z dość dużą dopłatą pacjenta."
..
..wyglada na to ze cyklosporyna bedzie dostepna jedynie w zaleznosci od NAZWY preparatu z dopłata wiekszą lub mniejszą.

Sadze ze czas wyprostuje wiele spraw,w tej chwili działaja emocje i dlatego nie dostrzegamy prostych rozwiazan.Media dodatkowo [cenzura] sprawe,szukajac sensacji.Chyba trzeba spokojnie zajac sie swoimi lekami nie martwic sie na zapas problemami chorego sasiada,ktory w/g nas bedzie miał problemy,choruje na łzs jestem po rozmowie z moja pania reumatolog-nie przewiduje ona zadnego trzesienia ziemi w leczeniu.Podobne problemy mamy od lat i dlatego nasi zaufani lekarze-oddani chorym-znaja bramy i bramki,furtki i furteczki :D ....spokoju,pogody ducha ,wiary i usmiechu zycze na te ciezkie dni :*
#6687
[/quote].Podobne problemy mamy od lat i dlatego nasi zaufani lekarze-oddani chorym-znaja bramy i bramki,furtki i furteczki :D ....spokoju,pogody ducha ,wiary i usmiechu zycze na te ciezkie dni :*[/quote]

A jak ktoś nie ma tego zaufanego lekarza albo idzie pierwszy raz to nic nie stoi na przeszkodzie żeby dopłacił trochę więcej :D :D :D :D
#6689
szater pisze:Kochani sledzę troszke temat,jest male zamieszanie jak ze wszystkim na poczatku.Proponuje podejsc do sprawy z tzw.chłodna głowa.Skierowałam zapytanie do farmaceuty ,któremu wierzę ze wzgledu na zaangazowanie ,wiedze i niezwykle kompetentna postawe wobec chorych,otrzymałam taka odpowiedz:

"Wg Dziennika Urzędowego aktualnie wszystkie preparaty zawierające Ciclosporinum są refundowane cyt. "we wszystkich zarejestrowanych wskazaniach".....
henia pisze:Poz. 572, 576, 69. Refundowane....

Och jak dobrze, ze wreszcie jest ktoś komu wierzysz, bardzo bardzo się cieszę. I gratuluję.

....Więc Equoral-e są za 3,20; natomiast Sandimuny mimo refundacji są z dość dużą dopłatą pacjenta."....wyglada na to ze cyklosporyna bedzie dostepna jedynie w zaleznosci od NAZWY preparatu z dopłata wiekszą lub mniejszą...
Sandimmun Neoral, w/g moich wieści zawsze był drogi dla pacjenta. Stąd Equoral-generyk, częściej w użyciu, przecież.
I dopytaj Ty kochaniutka tego swojego farmaceutę dokładnie, jeśli możesz, czy to czasem nie jest tak
.....bo ten Equoral przepisuje mi reumatolog na stway a jak weszła nowa ustawa refundacyjna to jedynym lekiem refundowanym dla nas z ŁZS jest metotrexat...Do tej pory leczyłem łuszczyce u reumatologa bo faktycznie equoral przypisany mi na stawy pomagał tez w łuszczycy...a teraz muszę zacząść chodzić do dermatologa żeby leczył stawy...bo akurat refundacja tego leku u dermatologa moizliwa a od reumatologa nie....A rozchodzi sie o nowy przepis w ktory lekarz moze tylko te leki na refundacje przepisywac w ktorych sam producent wyraźnie określa wskazaniaC...Equoral jest na łuszczyce, reumatoidalne zapalenie stawów ale już na na ŁZS nie!
http://www.luszczyca.pl/read.php?1,73101 Pozdrawiam :)