Jesteś nowy(a) na forum? Przywitaj się, przedstaw, napisz kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach, jak rozpoczęła się u Ciebie łuszczyca.
 HUN
#6038
Witam wszystkich i serdecznie pozdrawiam,ciesze się że w swojej chorobie nie pozostaje sam. Hun
Awatar użytkownika
 szater
#6040
witaj kolego...też sie ciesze ze zajrzałes do nas....prawde powiedziawszy to bardziej by mnie cieszyło gdyby sie ktos tej naszej kolezanki na zawsze pozbył niż to ze nie jestem jedyna chorą.... :*
Awatar użytkownika
 Paweł
#6045
Witaj na forum,

Oj jest nas całkiem sporo. Ponoć około 800 000 w samej Polsce ;)
Awatar użytkownika
 zgon1610
#6057
Witam na forum.
 HUN
#6058
Dziękuje za te krótkie słowa powitania. Mam na imię Andrzej moja srebrna rybka pojawiła się u mnie w wieku 41 lat,były to niewielkie zmiany obecnie moje ciało to 50% czerwonych plam jestem przerażony. Po moim pobycie w szpitalu była mała poprawa,obecnie mimo moich wysiłków następuje remisja choroby. Stosuje wiele leków ale bez większego powodzenia.Szukam skutecznego leku na złagodzenie świądu pleców,proszę o informacje i rady. Serdecznie pozdrawiam.Andrzej
Awatar użytkownika
 Gosiaczek68
#6060
Witam również :)
Awatar użytkownika
 henia
#6063
Witaj Andrzeju :)
Z twojej wypowiedzi zrozumiałam, ze masz ł. plackowatą. Ale nadal nie wiem czym Ty ją leczysz, czy też jakie kosmetyki stosujesz? Pytania ważne w moim odbiorze, bo może być i tak przy tej naszej @, że to właśnie one powodują to swędzenie.
Na świąd dobrze działają wszelkiego rodzaju kąpiele:
Ulgę swędzącej skórze przynosi kąpiel w letniej wodzie z dodatkiem octu winnego. Na pół wanny wody dwie szklanki octu winnego i moczyć ile się da radę.
Dobry skutek przynosi również kąpiel w letniej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. Pół wanny wody i pół szklanki sody oczyszczonej.
Leczyć skórę z łuszczycą pomagają kąpiele z dodatkiem soli morskiej. Można też zastosować sól bocheńską oraz sól gorzką. Sól zawiera minerały , które pomagają złuszczać zmiany.
Pozytywnie działają też okłady z zimnego mleka. Wystarczy namoczyć gazę mlekiem i przyłożyć do skóry. Potrzymać kilka minut i spłukać. Chyba,że ktoś ma możliwość kąpać się w wannie pełnej mleka
Po kąpielach odmaczających należałoby nasmarować się żelem z aloesu,który jest świetny w rozpuszczaniu martwych komórek. Po wchłonięciu żelu delikatnie "zeskrobać" ręcznikiem tyle łuski ile się da (bez przesady) i natłuścić skórę czymś tłustym np. wazeliną albo ponownie nasmarować żelem z aloesu. Jeśli mamy zamiar ( musimy) po takiej kąpieli gdzieś wychodzić i nie chcemy ( nie możemy) się smarować to można nawilżyć skórę tonikiem nawilżającym do twarzy np. nagietkowym. To taki mój awaryjny sposób jak się jest potrzebnym na cito
http://forum.biedronkowo.info/viewtopic.php?f=42&t=73
Wypróbuj, może i u Ciebie będą miał dobroczynne działanie. Pozdrawiam :)
 HUN
#6065
Witaj Henia .Bardzo dziekuje za te wszystkie rady napewno skorzystam.Obecnie leczę się cygnoliną i różnego rodzaju kremami bornymi z hodrykortizonem i bez do tego latikort na głowe i twarz i wiele innych mam możliwość jechać do senatorium czy masz może jakieś doswiadczenie w tym sposobie leczenia?Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
 henia
#6067
Hunie ja z tych co to niekoniecznie szpitale, sanatoria czy inne kliniki. I to nie dlatego, że nie wierzę w możliwość podleczenia się w nich, ja tylko źle znoszę psychicznie takie eskapady. Rdzę sobie bez :D
Jak widzisz, za wiele Ci nie pomogę w kwestii sanatorium ;) Ale przyjrzyj się, i to dokładnie, temu oto wątkowi http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index. ... &start=300
Jeżeli potrzebowałbyś więcej wieści, skontaktuj się tam z Jackiem128, na bank chłop pomocy czy rady Ci nie odmówi. Tutaj też jest użytkownikiem iwona k, dziewczyna niedawno wróciła z sanatorium, także jak coś, to wieści będziesz miał z pierwszej ręki. Pytaj.

Cygusią też dopalam właśnie swoje łokietki, witaj zatem w klubie :)