Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
#5110
hejka
ostatnio przez 2 tygodnie leżałam w szpitalu , a tam porobili mi możliwie wszystkie badania .Przy wypisie dostałam kartę informacyjną na której był napisane że mam łuszczyce zwyczajną aso 1282 (dużo ponad normę) i niewielką monocytozę .

niech mi ktoś napisze co to wszystko znaczy!!
na łuszczyce choruje już jakieś 4 miesiące!
#5115
ASO tak wysokie to znaczyc moze zarazanie paciorkowcem...moze to byc w gardle ale równie dobrze mozesz miec chorobe reumatyczna.(łzs....raczej niekoniecznie bardziej rzs)..powinienes odczuwac jaies bóle lub inne symptomy choroby.Dziwne ze wypisano cie ze szpitala bez dokładnego przedstawienia co ci jest i bez leczenia...tak wysokie ASO trzeba leczyc!Powinienes dostac antybiotyk tzw.celowany,zrobic jeszcze CRP i inne podstawowe badania.Oprócz choroby reumatycznej(rujnuje stawy ale tez i serce) moze to byc generalnie wszystko (gdzie mozliwe jest rozwiniecie sie paciorkowców)zęby-zepsute,kłebuszkowe zapalenie nerek,migdały.....można tak gdybac
Powtarzam powinienes byc leczony!(wysokie ASO moze też utrzymywac sie dłuższy czas po zakazeniu gronkowcem)
#5119
dostałam skierowanie do laryngologa . kiedy tam poszłam pani doktor obejrzała moje gardło i stwierdziła że migdały są w porządku .przepisała mi tylko jodyne do pendzlowania i tyle.
jakie jeszcze powinnam zrobić sobie badania i u jakiego lekarza?
#5120
a jeśli chodzi o stawy to czasem bolą mnie kolana i kostki. zgłaszałam to mojemu lekarzowi prowadzącemu ale ta tylko wzruszyła ramionami i powiedziała że to przez pogodę (chociaż nigdy przedtem mnie nie bolały)l.
#5129
...sorki nick mnie zmylił nie wiedziałam ze jestes diewczynką :notguilty:
Co do działan to już napisałam.Dziwi mnie dlaczego ze szpitala wypisano cie z tak wysokim ASO i bez dalszej diagnostyki?leczenia itd.Czy ktokolwiek widział twoje wyniki?po mojemu konieczna wizyta u reumatologa....i powiem szczerze nie czekałabym z tym na NFZ tylko poszla prywatnie.Wynik ASO jest bardzo wysoki....ale...byc moze jest jeszcze cos o czym nie piszesz a jest istotne w sprawie.Tak jak wspominałam wczesniej wysoki ASO moze byc długo po zaleczonej chorobie (zakażen gronkowcem,paciorkowcem).Napewno nie jest on związany z łuszczycą.
#5134
Też bym poszła tropem Szater. Reumatolog koniecznie. Tym bardziej, ze te stawy pobolewają jednak. Mój młody, jeszcze jako dziecko, miał podwyższone ASO i pierwszym wskazaniem do dalszej diagnostyki, to był reumatolog.
Niestety dzisiejsza rzeczywistość nie jest taka, że idziesz do szpitala, i tam cię leczą na wszystko. Zostajesz przyjęty na konkretny oddział i tylko w takim zakresie jesteś leczony. Dobrze jeżeli jeszcze Ci jakieś wyniki porobią. Dalej musisz kombinować sam.
Nawet jak na drugi dzień masz przyjecie na inny oddział w tym samym szpitalu, to wypis, do domciu, i proszę tam się zgłosić jutro. I najlepiej, to ze swoimi lekami, jeżeli jakieś się bierze.
Czasy, kiedy ze szpitala nie wypuścili chorego człowieka, to już odległa przeszłość.
#5135
ze szpitala wypisali mnie tylko ze skierowaniem do laryngologa i z niczym więcej. a co do zakażeń : przed zachorowaniem na ł miałam angine i po niej mnie sypnęło pierwszy ras (czyli jakieś 4 miesiące temu).
#5137
...sadzac po opisie to własnie typowe obiawy zarazenia gronkowcem:angina-wysyp-wysokie ASO(stad sugestia aby skontaktowac sie z laryngologiem-trzeba zrobic wymaz z gardła i antybiogram,w tej chwili gronkowiec siedzi uspiony-jet on prawdopodobnie złocisty-jak sie zaktywuje bedzie kolejna angina i kolejny wysyp).Angina bardzo osłabia serce i atakuje stawy...takich angin musiałas miec troszke w zyciu i pewnie dlatego te stawy zaczęły reagowac ....bo juz są z deczka lizniete choroba...naprawde proponuje laryngolog i reumatolog...ale raczej konkretny,napewno nie z NFZ...chyba ze trafisz na jakis diamencik...a czasami sie zdarza...powodzenia :D