Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
 Kajen
#30108
Witam ponownie.
Jakiś czasu zauważyłem u siebie zmiany na jednym z paznokci. Zaczyna się od bladej kropeczki, praktycznie niewidocznej. Później przechodzi w kolor czerwony a na końcu powiększa się tworząc puste miejsce pod paznokciem. Występuje tyko na jednym kciuku dłoni. Reszta paznokci stop i dłoni jest ok.
Byłem u lekarza. Zrobiłem badania na grzyby, które nic nie wykazały. Lekarka prowadząca odeslała mnie do innego lekarza we Wrocławiu, ponieważ nie jest pewna co to jest.
Niestety w obecnej sytuacji lekarz nie przyjmuje.
Dodam że czasami jest tak, że nie ma nic przez chwilę, po czym znów pojawia się jedna kropka lub kilka.
Zauważyłem też, iż spokój był przez chwilę gdy odstawiłem mleko krowie, choć nie mam pewności czy to akurat to, ponieważ nadal nie pije a kropki się pojawiły.
Powierzchnia paznokcia jest płaska, bez naparstkowania, paznokieć nie kruszy się jest w dobrej kondycji. Przy mocniejszym uciśnięciu czuje lekki ból. Gdy chore miejsce odrasta, na tyle by można ściąć paznokieć widać puste miejsce, jakby coś wyrażało tą przetrzeń. Tra to już ok 1,5 roku.
Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?
Obrazek
Awatar użytkownika
 Paweł
#30111
To może być łuszczyca paznokci. U mnie podobnie wygląda. Na początku są oleiste plamki, co jest charakterystyczne dla łuszczycy. Później paznokieć odrywa się od podłoża.
 przemex
#30118
Mi też wygląd ana łuszczycę paznokcia, u mnie mleko nasila łuszczycę tak samo jak cukier a nawet kawa.... Leczyłem paznokcie wieloma sposobami od olejku z drzewa herbacianego po maści sterydowe nic w sumie nie pomagało tylko częste przycinanie paznokcia ciągła walka...
 ezzkimoz92
#32596
Samemu to jest dużo pracy, może jedynie na początku da się to robić z powodzeniem. Dlatego ja polecam się zgłosić do profesjonalistów
-----------------------------------------------
worki na śmieci