Rozmowy dotyczące choroby współistniejącej z łuszczycą, czyli łuszczycowego zapalenia stawów (łuszczycy stawowej).
#30110
Dzień dobry Wszystkim Forumowiczom.
Mam pytanie odnośnie boli nóg przy łuszczycowym zapaleniu stawów.
Mężczyzna lat 43, łuszczyca stwierdzona w wieku 8 lat, ŁZS w wieku 14. Choroby współtowarzyszące to przepuklina kręgosłupa na odcinku krzyżowym oraz fibromialgia stwierdzona 2 lata temu.
Od kilku miesięcy pojawia się co kilka dni bardzo silny ból w lewej nodze, towarzyszy temu opuchlizna kostki. Od kilku tygodni opuchlizna obejmuje także stopę. W ostatnich dniach pojawił się ból także w drugiej nodze. Diagnozowanie ma być w kierunku problemów krążeniowych, co nie wydaje się prawdopodobne.
Może ktoś ma podobne objawy i ma jakieś doświadczenie.
Dziękuję z góry.
#30119
Blocket pisze: 6 kwie 2020, o 20:42 Nikt nic...? 🙁
Proponuje sprawdzic poziom kwasu moczowego bo równie dobrze moze to byc podagra.Krązenie jak jest problem dotyczy obu kostek i równomiernie puchną.Ból jak sie pojawia trwa długo a i opuchlizna też sie utrzymuje.Takie napadowe bóle to moze trzeba sprawdzic markery nowotrworowe lub podagre..Choruje na Łzs już kupe lat,mam kłopoty z krązeniem,przez leki ale takich opisanych objawow nie mam.
#30402
A nie czujesz też mrowienia w tej nodze ? lub bólu w tylnej części łydki ? bo to może być też powiązane z kręgosłupem a wspominasz że masz z nim problemy.

Jakiś uraz stopy ? nieraz poprostu źle stąpniesz nawet nieświadomie i coś może powstać w okolicach kostki.

Przydał by się rentgen i usg żył w nodze no i jak ból utrzymuje się powyżej 3 tygodnie ortopeda (dobry) aby zobaczył tą nogę może też pokieruje cię dalej do innego lekarza.