Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
 InRight
#28770
Witam, mam 23 lata a na Ł choruję od jakiś 11 lat i przez ten czas ani razu nie miałem reemisji po prostu gdzieś znikało to pojawiało się w innym miejscu, a z czasem było tego więcej. Obecnie mam chyba wszędzie. Najwięcej na plecach i brzuchu. Lekarze oczywiście od początku przepisywali mi jakieś sterydy. Od jakiś 5 lat tak naprawdę nie chodziłem do lekarzy oprócz poradni ziołoleczniczej, a zmiany smarowałem różnymi balsamami. Byłem co prawda w tym okresie raz prywatnie ale tylko ze względu na to, że potrzebowałem na studiach zaświadczenie o chorobie. Doktor oczywiście przepisał mi jakieś mocne tabletki, które ponoć działają cuda ale i trochę nastraszył, że niszczą wątrobę czy nerki więc stwierdziłem, że w tym wieku to nie ma sensu tym bardziej, że lekarz kazał mi je sobie samemu dawkować bez wymaganych badań, które powinno się przeprowadzić przed ich przyjęciem. Tak więc nie przejmowałem się zbytnio chorobą bo na krótki rękawek mogłem sobie pozwolić. Ostatnio Ł zajęła mi powiekę, kącik oka co czasem doskwiera i paznokcie na dłoniach jak i stóp. Gdzieś wyczytałem, że nieleczone zmiany w tych miejscach to już krok do ŁZS. Czy to prawda?
#29181
Mi krzem pomógł na paznokcie i łuszczycę na nogach (pisze co obecnie). Nie pomógł na skórę głowy, łokci i czoła. Krzem jest potrzebny w organizmie do wzrostu i regeneracji, dlatego najwiecej potrzebuja go dzieci i mlodziez. To tez pierwszy raz łuszczyca pojawiła się u mnie na piszczeli w 2-giej klasie liceum.

Miałam kiedyś łuszczycę też na powiekach, to zeszło mi po suplementacji wit.B2.
#29299
Pisze po kolejnych kilku miesiacach suplementacji krzemem. Mam calkowicie czysta skore. Luszczyca z czola rowniez ustapila po jakims czasie. Skora nog oczyscila sie sporo wczesniej. Bardzo poprawily mi sie paznokcie (poza jednym). Zniknely mi ogniska na przodzie glowy i za uszami. Mam z kolei nadal jedna mala plamke na lokciu i caly czas swedzi mnie tyl glowy. Rowniez paznokiec palca wskazujacego nie chce sie zaleczyc tak jak pozostale.
Badalam poziom krzemu dwa razy (tylko synevo bada). Przed suplementacja 80 (norma 190-430), po 9 miesiacach suplementacji 240.
Co wiecej moge napisac to to, ze krzem bierze udzial w procesach regeneracji i wzrostu (dlatego bambus tak szybko rosnie). I faktycznie pierwszy epizod z luszczyca mialam w wieku 15 czy 16 lat, kiedy to pojawila mi sie jedna swedzaca plama na piszczelu. Po jakims czasie zniknela. Kolejny epizod to ten obecny izaczal sie po pol roku karmienia drugiego dziecka.
Tak wiec dla mnie luszczyca to objaw niedeborow. A czego, to juz kazdy musi sam dojsc.