W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.
 Basieńka44
#25123
Basiu, Adzia nic nie pisała o bąblach :surprised:, ale jeśli ma, to z pewnością Twoja rada z wodą utlenioną jest OK :)
Wiem że nic nie pisała ale jako praktyk wiem jak się to na dłoniach zaczyna owszem nie u każdego musi ale...................
Mam jeszcze pytanie czy znacie jakąś maść,która mogę zastosować żeby na 5 września mieć przynajmniej blade dłonie nie tak zaczerwienione ?
Po moczeniach w płatkach po tygodniu wszystko powinno być blade i mało widoczne,ewentualnie krem bambino rozjaśni.
Awatar użytkownika
 szater
#25124
Adzia pisze:Mam jeszcze pytanie czy znacie jakąś maść,która mogę zastosować żeby na 5 września mieć przynajmniej blade dłonie nie tak zaczerwienione ?
Najszybciej zadziała Daivobet,do 5 wrzesnia mało czasu,sama walczę z łuszczycą na dłoniach i wiem że tydzien czy dwa niewiele zmienią w owej sytuacji...płatki,moga byc wspomagaczem ale jako podstawowe leczenie musi isc cos radykalnego....

Ja stosuje peeling solny,potem Daivobet a na nocke zakładam rekawiczki bawełniane a dłonie smaruje Buską maska siarczkowa-ta zółta-dr Dudy,grubo...wtedy efekty sa szybsze a tu jak piszesz cos ważnego cię czeka 5 wrzesnia wiec potrzeba szybkosci działania xd powodzenia
Awatar użytkownika
 antonia
#25134
szater pisze:Najszybciej zadziała Daivobet,do 5 wrzesnia mało czasu,sama walczę z łuszczycą na dłoniach i wiem że tydzien czy dwa niewiele zmienią w owej sytuacji.
Trzeba wiedzieć, że Daivobet również zawiera silny steryd i często zamiast pomóc może zaszkodzić.
Zanim się zdecyduje na leczenie nim trzeba wiedzieć o możliwych skutkach ubocznych:

"Świąd skóry, przemijające podrażnienie lub stany zapalne skóry, rumień, nasilenie objawów łuszczycy. Rzadko: nadkażenia bakteryjne i grzybicze, ścieńczenie i zanik skóry. Stosowanie preparatu w dużych dawkach (powyżej 100 g na tydzień) może prowadzić do przemijającej hiperkalcemii (zwiększenie poziomu wapnia we krwi)"
Także jest ryzyko gdy " jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.
http://www.doz.pl/leki/p1971-Daivobet
 Adzia
#25135
Boję się już sterydów bo moje dłonie są purpurowe chyba przez nie.Może będziecie wiedzieć wczoraj wieczorem zamoczyłam dłonie w owsiance i .. z bólu aż płakałam tak mnie dłonie parzyły jakbym włożyła w ogień. Nic nie pomagało ani zimna woda ani okłady.Po jakiś 20 minutach ból ustąpił i znowu zamoczyłam i tylko w jednym miejscu bolało ale moczyłam dalej .Od czasu do czasu mam takie silne bóle dłoni parzące.
Awatar użytkownika
 antonia
#25136
Adzia pisze:Od czasu do czasu mam takie silne bóle dłoni parzące.
Ulgę powinien ci przynieść Panthenol, 10%, pianka, regenerująco-łagodząca,
lub Bepanthen Plus, krem.
Działanie:
Lek Bepanthen Plus zawiera dwie substancje czynne: dekspantenol i chlorheksydynę.
Dekspantenol po przeniknięciu do skóry szybko przekształca się w kwas pantotenowy, który odgrywa ważną rolę w budowie skóry oraz regeneracji skóry w trakcie gojenia się ran.
 Adzia
#25137
antonia pisze:
Adzia pisze:Od czasu do czasu mam takie silne bóle dłoni parzące.
Ulgę powinien ci przynieść Panthenol, 10%, pianka, regenerująco-łagodząca,
lub Bepanthen Plus, krem.
Dziękuje idę do apteki oby pomogło.
Awatar użytkownika
 szater
#25138
Daivobet to na chwilę obecną jest najlepszym srodkiem farmaceutycznym w leczeniu łuszczycy.Jego głównym składnikiem jest KALCIPOTRIOL pochodna wit D3 a dodatek sterydu jest minimalny.Daivobet jest rekomendowany przez najlepszych specjalistów w tym profesora Kaszubę....wielki autorytet dermatologiczny.Nie ma wiec powodów do straszenia ,bo to najbezpieczniejszy w tej chwili preparat,sam fakt iż mozna go stosowac na duże powierzchnie ciała przez okres 54tyg chyba swiadczy najlepiej.

Nie znam nikogo kto miałby jakiekolwiek skutki uboczne po Daivobecie wiiec błagam nie stawiajcie go na równi z masciami sterydowymi typu Dermovate czy ELOCOM...bo to zupełnie inna bajka.

Wymóg UE spowodował że na ulotkach muszą pojawiac sie nawet najmniej spodziewane sytuacje wiec....spokojnie,nie demonizujcie zioła też moga spowodowac uczulenie i reakcje trudne do przewidzenia.... :P
 Adzia
#25139
Siedzę od godziny i ryczę z bólu .. z wkurzenia na moją chorobę.Nigdy jeszcze tak nie miałam.Boli mnie nawet to jak pisze na klawiaturze.Ja już nie wiem co mam robić.Mam dość pomału po prostu dość.Kobieta w sklepie mi powiedziała,że mam towaru nie dotykać bo mogę zarażać ( brałam cukier ! )
Awatar użytkownika
 antonia
#25140
szater pisze:Daivobet to na chwilę obecną jest najlepszym srodkiem farmaceutycznym w leczeniu łuszczycy.Jego głównym składnikiem jest KALCIPOTRIOL pochodna wit D3 a dodatek sterydu jest minimalny.Daivobet jest rekomendowany przez najlepszych specjalistów w tym profesora Kaszubę....wielki autorytet dermatologiczny.Nie ma wiec powodów do straszenia ,bo to najbezpieczniejszy w tej chwili preparat,sam fakt iż mozna go stosowac na duże powierzchnie ciała przez okres 54tyg chyba swiadczy najlepiej.
Centrum Leczenia Łuszczycy Febumed przesłało wideo: - Pacjent chory na łuszczycę: Poprzednie leczenie sterydami - brak skutku. Nowe skuteczne leczenie to terapia dr Michaela Tiranta.

Obejrzyj wideo!
Odbierz kupon!
No to mamy dwa wielkie autorytety dermatologiczne, bo dr Michael Tirant znany jest na całym świecie, w Polsce również zrobił karierę swoim lekiem, nawet co niektórzy na tym forum dali by się za niego pociąć. Czy ten lek faktycznie jest taki skuteczny?
Wielu ludzi żałuje wydanych na niego pieniędzy, tak zresztą jak i na Daivobet. Poza tym jaki sens ma smarowanie się przez więcej niż rok (54 tygodnie)? Ciekawa kuracja!
Przyjmując, że obydwa leki są dobre i skuteczne po co w takim razie eksperymentować i maziać się innymi drogimi wynalazkami typu Dermokosmetyki Body Empire z trudem znosząc niewygody spowodowane obrzydliwymi tłustościami skóry przyklejającej się do ubrania i pościeli?
Zioła, które ja tutaj rekomenduję są badane i polecane przez również światowej sławy dr nauk profesora Henryka Różańskiego, z tą różnicą, że są lekiem naturalnym a nie chemicznym.
Awatar użytkownika
 henia
#25141
szater pisze:Daivobet to na chwilę obecną jest najlepszym srodkiem farmaceutycznym w leczeniu łuszczycy.Jego głównym składnikiem jest KALCIPOTRIOL pochodna wit D3 a dodatek sterydu jest minimalny[...]
Daivobet to nie srodek farmaceutyczny, to steryd.

Jakieś 2 lata temu, firma Leo - producent daivonexu, stwierdziła, że nie opłaca się jej produkować maści w oparciu o kalcipatrol(za mała skuteczność w zwiazku z tym i mały popyt; na domiar złego koszmarnie droga). Wycofała wiec ją z obiegu, wprowadzajac na wolne miejsce maść z domieszka sterydu - silnego, i wcale nie w takim małym stężeniu - czyli daivobet.
Co do reszty w sensie bezpieczny, itp itd, to stara śpiewka u nas. Popularność? ano jak jest kasa na promocję, jest i popyt :P

Obie maście (daivonex i daivobet) wypraktykowałam u siebie, żadna nie zaskutkowała. Aczkolwiek, przyjaciółka stosuje daivobet na skórę głowy i nie moze się go nachwalić.

Uważam, że w leczeniu naszej osobistej ł., nie ma autorytetów, tylko na własnej doopie, na drodze prób i błędów, możemy się nauczyć - co na nas działa.

Antonia - piąteczka :D

Andziu, przejście w sensie wycofanie się z leczenia sterydami na rzecz leczenia naturalnego, jest koszmarnie bolesne, i tu niestety nie ma drogi na skróty, czasu trzeba. Te swoje ręce to może w cieplej oliwie, i kapiele w szałwii? Powodzenia