Tu piszemy o leczeniu tradycyjnym stosowanym w łuszczycy, czyli o maściach, płynach, tabletkach i zastrzykach oraz o światłolecznictwie.
 edd
#21955
Witam
Niedawno zaczęło sie leczenie biologiczne w Białymstoku na które sie dostałem. Chciałbym sie dowiedziec czegos wiecej o tych lekach bo jestem juz po pierwszych dwóch zastrzykach ( były na drugiej wizycie).

Sponsor: Amgen Inc.
One Amgen Center Drive,
Thousand Oaks, CS, 91320
Stany Zjednoczone

Tytuł Badania : Randomizowane, wieloośrodkowe badanie 3 fazy z zastosowaniem podwójnie ślepej próby, prowadzone w celu oceny skuteczności i bezpieczeństwa stosowania ABP 501 w porównaniu z adalimumabem u pacjentów z umiarkowaną lub ciężką łuszczycą plackowatą.

Ogólnie dostało sie na to badanie 15 osób, zastrzyki sa co dwa tygodnie i musze powiedziec , ze widziałem osobe która była po 3 zastrzykach zero łuski a plamki były jasno różowe czyli efekty dość dobre, ale nie mogłem nic znaleźć na temat tych leków.
#22069
Z tego co mogę wywnioskować to trafiłeś do dobrego badania. W tym sensie, że obojętnie w której grupie będziesz to i tak otrzymasz lek. Albo znany adalimumab, albo podobny do niego inny lek. Powodzenia, oby pomogło.
 edd
#22089
Tak. W tym badaniu napewno dostaje któryś z podanych leków (lekarz na początku juz mnie uprzedził) . Po 3 tygodniach praktycznie zero łuski, niektóre zmiany robią sie jasno różowe czyli dość szybka poprawa ( jak dla mnie , pierwszy raz jestem na leczeniu biologicznym) więc jeśli ma ktoś mozliwość to naprawde warto sie zgłosic na takie badanie.
#24498
edd pisze:Niedawno zaczęło sie leczenie biologiczne w Białymstoku na które sie dostałem.

Ogólnie dostało sie na to badanie 15 osób, zastrzyki sa co dwa tygodnie.
Czy nie otrzymujesz przypadkiem zastrzyków od dr. Poznańskiej, która przyjmuje w SPECDERM na Łąkowej? Jestem u niej zapisany w kolejce do programu już od dwóch lat i wciąż słyszę, że "zobaczymy za 3 miesiące".