Tu piszemy o leczeniu tradycyjnym stosowanym w łuszczycy, czyli o maściach, płynach, tabletkach i zastrzykach oraz o światłolecznictwie.
 meggi77
#24371
Hej. Półtora tyg temu dowiedziałam się że mam luszczyce kropelkowa. Zmiany mam od 3 tyg. Kropki na udach lydkach, kilka na plecach i brzuchu, kilka na rekach. Leczenie w tej chwili to :duomox 2 razy dziennie, dermovate raz dziennie, od jutra co drugi dzień, cerkoderm i dexeryl. Na glowe ( wydawało mi się ze to lupiez) clobex 2 razy w tygodniu, cerkogel. Dziś posmarowalam głowę olejkiem lopianowym.Poprzedni dermatolog zastosował dermovate i diprosalic a na głowę artepil i belosalic. Nigdy na tych krostkach nie pojawiła się luska. Mam wrażenie ze dermovate nie działa. Co myślicie o takim leczeniu? Co polecacie? Jestem ciemna w tych sprawach
 michal00705
#24372
Hej. miałem ten sam problem i dermovate na głowe nie pomaga wydaj mi sie zbyt ostre. Na głowe polecam Protopic 0.1% jest troche droższy niż inne maści ale jest bardzo dobry i nie tak szkodliwy. pozdrawiam
Awatar użytkownika
 szater
#24380
na chwile obecna najlepszym preparatem jest DOVOBET-polski DAIVOBET to pochodna witaminy D# z dodatkiem sterydu dużo łagodniejsze i skuteczne w leczeniu ,jest i na głowe-żel i na skóre masc :)

Dermowate to ostatecznosc nie ma już nic silniejszego...mam nadzieje ze wiesz jak smarowac i jak...wycofywac sie ze smarowania bo sterydów nie wolno przerwac natychmiast :)
 meggi77
#24381
Przez tydzień codziennie, następnie co drugi dzień, potem dwa razy w tygodniu a na końcu raz w tyg do ustąpienia zmian.Takie zalecenia. Dobre?
Awatar użytkownika
 antonia
#24383
Najlepsze, chociaż sterydy to i tak ostateczność. :)
 meggi77
#24385
To może polecacie coś niesterydowego? Mam cerkoderm , cerkogel i dexeryl. Capivit, olej lopianowy na głowę i szampon pirolam. Ale czym jeszcze te zmiany traktować
Awatar użytkownika
 antonia
#24387
Łuszczyca to taka wybredna choroba, że bardzo trudno jest doradzić i od razu trafić. Czasami potrzeba bardzo długo eksperymentować, żeby dobrać odpowiedni lek i może się też okazać, że działa bardzo krótko i znów trzeba kombinować coś nowego. Tak więc musisz sama czytać posty, przeglądać forum i praktykować na sobie to, co uważasz, że może Ci służyć. Ja kilka lat nosiłam chełm z łuski na głowie zanim odkryłam, że pomaga mi ocet. Są tutaj też różne podpowiedzi leczenia, poczytaj chociaż, jeśli czymś będziesz zainteresowana, wtedy pytaj. Jestem pewna, że w końcu znajdziesz coś dla siebie. Miłej lektury Ci życzę. :)
 meggi77
#24390
Co myślicie o zelu do ciala Atoperal? A jesli chodzi o szampon co lepsze? Pirolam czy Polytar?