Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
Awatar użytkownika
 antonia
#21699
Wszystkie ziarenka zawsze mielę tuż przed ich spożyciem w elektrycznym młynku do kawy. Zawsze mielę je pulsacyjnie, za pomocą krótkich przycisków
1. żeby uniknąć przegrzania i spalenia młynka,
2. ziarno w ten sposób mielone nie przegrzewa się nie tracąc cennych wartości odżywczych i smakowych.
Mielenie trwa bardzo krótko, wprost trzeba uważać, żeby nie zmielić na masło. :D
Awatar użytkownika
 szater
#21704
Mnie to zadanie wykonuja chłopaki ;) zawsze zmielic to zmielic na miazge,łatwiej mi sie łyka.Jeszcze jedno zawsze mielili mi wiekszą ilosc przynajmniej na tydzien.Ciezko ich złapac i zaangażowac. xd Pani w zielarskim preferuje w mozdzierzu....najwazniejsze zeby stosowac.Nie radze jedynie gryzć :D
Awatar użytkownika
 antonia
#21707
szater pisze:Mnie to zadanie wykonuja chłopaki zawsze zmielic to zmielic na miazge,łatwiej mi sie łyka.Jeszcze jedno zawsze mielili mi wiekszą ilosc przynajmniej na tydzien.Ciezko ich złapac i zaangażowac
Nie zawsze opłaca się wyręczać kimś innym xd xd ziarna zmielone "na miazgę" szybko jełczeją nawet w lodówce tracąc na smaku i wartości. Dlatego też powinno się je mielić tuż przed spożyciem. Zmielone powinny być sypkie, nie sklejające się jak masło, jeśli ktoś ma cierpliwość może używać moździerza xd xd
Awatar użytkownika
 szater
#21709
Zeby zjałczał musiałby stac bbbbbbbbbardzo długo,normalnie stosowany zostanie zużyty zanim sie zepsuje.Nie wyreczają mnie we wszystkim ale mielenie to ich wkład w ratowanie naszego wspólnego zdrówka,wszyscy łykamy :P )
Mysle że niewazne w jakim stanie byleby tylko stosowac :)
#21711
szater pisze:Zeby zjałczał musiałby stac bbbbbbbbbardzo długo,normalnie stosowany zostanie zużyty zanim sie zepsuje.Nie wyreczają mnie we wszystkim ale mielenie to ich wkład w ratowanie naszego wspólnego zdrówka,wszyscy łykamy :P )
Mysle że niewazne w jakim stanie byleby tylko stosowac :)
No no a potem jest że nie działa xd
wszystkim tylko nie mnie :D