Rozmowy dotyczące choroby współistniejącej z łuszczycą, czyli łuszczycowego zapalenia stawów (łuszczycy stawowej).
 aaa899
#24014
Hej, mam do Was pytanie
Wczoraj usłyszałam od lekarza, że jeśli dawka encortonu 10mg brana przez 10 dni nie przyniosła mi żadnej poprawy/ulgi, to prawdopodobnie nie jest to łuszczycowe zapalenie stawów. Jak mówi Wam doświadczenie? Czy lekarz ma rację?
Awatar użytkownika
 szater
#24016
jakies to dziwne :surprised:
swiadczyc to może jedynie o tym ,ze encorton nie zadziałał jak sie nalezy a nie o tym czy jest to ŁZS czy nie...do diagnozy potrzeba czegos wiecej niż zastosowania sterydu i sprawdzenia czy ustapia bóle....ja na Encorton wogóle nie ide,rozwalił mi żołądek i jelita....Metypred lepiej u mnie działa...dawka taka sobie ale pamietaj ze nie mozesz wycofac sie nagle ,koniecznie musisz zmniejszac dawke...pomalutku. u jakiego lekarza Ty sie leczysz? :blush:
 aaa899
#24017
Dziękuję za odpowiedź, teraz mam znów lekko zwiększoną dawkę, wiem że muszę poźniej go stopniowo odstawiać :) Leczę się u reumatologa w przychodni, on skłania się ku łzs. Dostałam skierowanie do szpitala i na kwalifikacji ordynator wyraził taką wątpliwość więc byłam trochę skołowana... Na razie czekam na wyniki przeciwciał ANA
Awatar użytkownika
 szater
#24020
oj to sie uspokoiłam...bo jak ktos na podstawie samego działania sterydu chce diagnozowac to byłoby niepowazne.
Mam nadzieje że poradzą sobie z diagnostyka,tam nie tylko wyniki ważne ale też i zdjecia...zmiany czasem wychodzą w stawach ,które nie bolą!! to jest dziwne....bo poczatkowo choroba sie rozwija w ukryciu,czasem bola jedne stawy a torbieliki widac w drugich na które nie zwraca sie uwagi.ja tak miałam ze stopami,zajete były paliczki palców i sródstopie a bolały barki,kolana i prawe biodro.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16