Tu piszemy o leczeniu tradycyjnym stosowanym w łuszczycy, czyli o maściach, płynach, tabletkach i zastrzykach oraz o światłolecznictwie.
 Ma25
#22226
Witam.
Choruję na łuszczycę tradycyjną i jak zapewne większość z Was testuje i stosuję kolejne produkty do zwalczania objawów tej choroby. Stosowałem już bezskutecznie wiele produktów i dotychczas jedynie stosowanie cygnoliny oraz naświetlanie wyczyściło moją skórę w 100 %. Wydałem kupę kasy na leki dr Michaelsa, które kompletnie mi nie pomogły oraz na wiele innych leków, które również nie przynosiły efektów. Koleżanka poleciła mi krem Mediderm. po stosowaniu tego kremu po każdej kąpieli wyczyścił 90% zmian skórnych zostawiając białe plamki (byłem zachwycony). To jak dotychczas jedyna maść, która tak skutecznie działa na moją skórę. Czyści mi plamkę za plamką, ma przyjemny zapach i nie jest uciążliwy w stosowaniu.

Jednak chciałem zapytać Was czy ktoś może orientuje się jakie skutki uboczne może przynieść stosowanie Medidermu. Stosuję ten krem od 3 miesięcy. Czy po zaprzestaniu stosowania czeka mnie reakcja odwrotna? Jakie macie doświadczenia z kremem Mediderm?

Dużo zdrowia, pozdrawiam
Awatar użytkownika
 puma
#22227
mediderm to fajna sprawa :) nie wydaje mi się, żeby dłuższe używanie miało jakieś skutki uboczne. u mnie zaobserwowałam tylko tyle, że działał coraz słabiej- czyli wnioskuję, że skóra się troszkę do niego przyzwyczaja.
Awatar użytkownika
 henia
#22228
Ma25 pisze:po stosowaniu tego kremu po każdej kąpieli wyczyścił 90% zmian skórnych zostawiając białe plamki (byłem zachwycony). To jak dotychczas jedyna maść, która tak skutecznie działa na moją skórę.

Jednak chciałem zapytać Was czy ktoś może orientuje się jakie skutki uboczne może przynieść stosowanie Medidermu. Stosuję ten krem od 3 miesięcy. Czy po zaprzestaniu stosowania czeka mnie reakcja odwrotna? Jakie macie doświadczenia z kremem Mediderm?

Dużo zdrowia, pozdrawiam
Mediderm nie jest żadnym lekiem, to tylko najprostszy kosmetyk zawierajacy parafinę i wazelinę. Po odstawieniu go, raczej nie powinne wystapić jakies odbicia, tak uważam.

Mediderm doskonale sprawdza się u mnie, jak jestem w trakcie leczenia czy to proderminą czy cygnoliną - oba medykamenty podczas leczenia się nimi, bardzo wysuszaja mi skórę. I mediderm działa wtedy na zasadzie okluzji - zalepia pory i nie dospuszcza do jeszcze wiekszego przesuszenia mojego naskórka.

W dalszych leczeniach swoich, korzystam jednak już z czegos lepszego w sensie bogatszego w składzie np. mój już kilkakrotnie polecany basam z nagietka.
Aha i nie lubię zapachu medidermu - wali dla mnie chemią :crazy:
 euterpe
#22241
Mediderm ma taki uboższy krem nivea więc można stosować do woli :) Fajnie, że działa. To potwierdza, że nic tak nie leczy jak psychika i wiara.
Awatar użytkownika
 henia
#22242
euterpe pisze:[...] To potwierdza, że nic tak nie leczy jak psychika i wiara.
Z niemałym dodatkiem "nawilzaczy" i "natłuszczaczy" wszelkiego autoramentu :D
Awatar użytkownika
 antonia
#23229
dzasta90 pisze:Stosowałam mediderm na paznokcie- żadnej poprawy...:]
Mediderm nie leczy paznokci, to jest kosmetyk do nawilżania skóry. :)