Rozmowy dotyczące choroby współistniejącej z łuszczycą, czyli łuszczycowego zapalenia stawów (łuszczycy stawowej).
#1300
Leki które otrzymałas
mydocalm -powoduje rozluznienie miesni gładkich,likwiduje przykurcze
ketonal(nie ketanol)-to silny lek przeciw bólowy
metypred-to steryd,konieczny przy takim stanie zapalnym(jaka dawke otrzymałas?-1tabletka to 4mg

Co do wyników ....to wskazują ewidentnie ze jest stan zapalny w organizmie(OB-Odczyn Biernackiego-powinien byc 2/4;3/6;4/8;5/10...w czasie miesiaczkowania moze byc lekko podniesiony6/12;7/14)
Wiadomo ze stan zapalny jest w stawach bo swiadczą o tym ASO i podwyższony mocznik(moze swiadczyc o dnie moczanowej-wytracaja sie kryształki moczu i atakuja stawy)Czynnik i odczyn "mogą" swiadczyc o łzs ...ale nie muszą.
Mysle że spokojnie musisz poczekac na opinię lekarz-ja poszłabym z tymi wynikami (dodatkowo robiąc zdjęcia RTG chorych stawów)do reumatologa.
Tragicznie nie jest,spokojnie podejdz do sprawy.W nocy wszystkie koty są czarne....potem jest już jasniej.Powodzenia :D
#1377
Witam na forum,na łuszczyce leczyłem się 10 lat ,a po operaci kolana leczyłem na r.z's ,a po jakim czasie stwierdzono luszczycowe zapalenie stawów na którą lecze się 6 lat,choroba ta tak atakuje mnie ,kostki kolana ,ręce i zaczyna kręgosup.Niewiem jak inni z tą chorobą przechodzą bo ja paskudnie,obecnie biore treksat . Jak wy sobie radzicie z tą chorobą ?
Awatar użytkownika
 Paweł
#1396
Witaj na forum,

Nie mam stawówki, więc z dużo nie mogę powiedzieć. Jednak z tego co czytam z historii innych to także często nie jest zbyt różowo. Z tego co wiem to dobrze robią ćwiczenia rozciągające, rehabilitacyjne - trzeba starać się, aby stawy miały ruch i nie zesztywniały czasem zupełnie.

Może ktoś bardziej doświadczony w tej materii by coś miał do powiedzenia?
#1398
Mam stawówke ....stwierdzona 16 lat...przeszłam rózne etapy leczenia...po solach złota była najwieksza poprawa...jezeli chodzi o stawy ale....leczenie jest tak mocno inwazyjne ze przy okazjii rujnuje co sie da w organizmie.Bardzo ograniczam (jak tylko sie da) sterydy i inne typowe leki na łzs zastepuje je ziołami i bardziej naturalnymi metodami leczenia.Staram sie takze byc aktywna bo....najgorsze to sie zastac...masakra.W łzs miesnie musza przejac funkcje stawów.
Nie bardzo wiem o jakim leku piszesz ze go obecnie bierzesz znam TREXAN i MTX(metotreksat) :)
#1408
Sory mój błąd ,źle napisałem nazwe leku ,biore trexsn,sulfasalazina EN i zeszłem obecnie z metypretu.Staram się być w ciągłym ruchu,nie dopuszczać aby stawy śię zastały.Najgorsze jest to ,że przy zmianach pogody mój stan nagle się pogarsza a bóle są nie do zniesienia.Czasami nie moge stać o własnych siłach.Nigdy nie próbowałem używać ziół,ale czy one pomagają ?
#2273
wczoraj byłam znów u ortopedy bo całkowicie wysiadł mi lewy łokieć, nie mogę nawet kubka z herbatką podnieść. no i ten ból... pana doktora zniepokoiły moje wyniki badania krwi.po oględzinach łokcia stwierdził, że to entezopatia nakłykcia bocznego kości ramiennej oraz zmiany degeneracyjne w strukturze kolagenu. jako, że ten opis niewiele mi powiedział to dodał krótko- łokieć tenisisty :speechless: przepisał movalis i elmetacin, kazał nosić opaskę i wysłał na rehabilitację- laser i ultradźwięki. a po tym wszystkim kolejna wizyta u reumatologa.
Awatar użytkownika
 Paweł
#2275
Nigdy jakoś nie wiedziałem czym się charakteryzuje łokieć tenisisty. A to można wyleczyć?
#2279
no, tylko ja nie gram w tenisa i nie pracuję przy komputerze :D pan doktor stwierdził, że mam raczej nie liczyć na wyleczenie "na zawsze", jak nic nie pomoże to ostrzyka łokieć sterydami, czyli da tzw. blokadę.
#2281
wyjscie najgorsze z mozliwych...blokada nie leczy tylko....blokuje ból....pozwala wprowadzic pełną ruchomosc...czyli ruszasz,niszczysz(wszak to ból informuje o tym ze cosik nie tak wiec oszczędzasz reke).....a jak blokady przestaną działac ....obudzisz sie z wiedzą ze masz staw do wymiany....(mnie tak załatwiono biodrowy staw....)