- 1 gru 2012, o 09:58
#16093
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
Jurek85 pisze:Blog z artykułami o łuszczycy - nie znalazłem jakiś merytorycznych błedów, fajnie napisane, zbierające ogólno dostępną wiedzę plus kilka ciekawostek.Od jakiegoś czasu śledzę blog, w większości wpisy ciekawe, pojawiają się dosyć regularnie, więc jak dla mnie ciekawa czytanina calkiem
Blog jest pod patronatem producenta dermokosmetyków, ale jak na razie nie są w żaden sposów eksponowani we wpisach, więc można spokojnie czytać.
Syntetyczne witaminyhttp://faktydlazdrowia.pl/uwazaj-na-nie ... uplementy/
Istnieje zasadnicza różnica między witaminami występującymi naturalnie w roślinach a tymi, które są pozyskiwane w laboratoriach.
Witaminy w warzywach, owocach i ziołach są w unikalny sposób bio-przyswajalne. Syntetyczne witaminy mogą być pozyskiwane nawet z toksycznych źródeł takich, jak smoła węglowa lub ropa naftowa.
„Syntetycznym witaminom brakuje synergicznych kofaktorów i transporterów. Dlatego syntetyczne witaminy mogą stymulować metabolizm komórki, ale nie potrafią uaktualnić lub wymienić składników komórki na lepsze, wyższej jakości. Efektem jest degradacja komórki” – podaje Stowarzyszenie Konsumentów Organicznych w USA (Organic Consumers Association).
Wiele suplementów witaminowych – nawet tych z górnej półki – zawiera substancję, która z czasem może wręcz zablokować wchłanianie wartości odżywczych przez organizm.
Trudno w to uwierzyć, ale regularnie przyjmowany stearynian magnezu może doprowadzić do problemów trawiennych i związanej z tym obniżoną przyswajalnością.
Co więcej – pomimo, że w nazwie występuje „magnez”, stearynian magnezu nie jest źródłem magnezu, ale ułatwia przetwarzanie produktu przez linię produkcyjną, dlatego jest dodawany przez producentów suplementów.
. Udowodniono, że C. albicans, powodując nieszczelność jelit,
umożliwiaprzechodzenieobcegobiałkapokarmowego
do układu krążenia [11]. W badaniu in vitro wykazano,wjaki sposóbC. albicanspokonuje kolejną barierę
– śródbłonek naczyń krwionośnych [12]; dotyczy to
również bariery krew – mózg [13].
Zjawiskoprzenikaniadrobnoustrojówprzezbarierę jelitową znane było od dawna. Początkowo używano określenia „migracjaprzezścienna” (transmural
migration) [14]. Następnie wprowadzono termin
„translokacja” (translocation)[15]. Oznacza ono przedostawanie sięmikroorganizmówzprzewo#@!%okarmowegodokrezkowychwęzłówchłonnychinastępnie do innych narządów.