Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
#21354
Witam,

Uważam, że powinienem z wami się podzielić tą wiadomością. Udało mi się prawie do końca zaleczyć łuszczycę samym solarium i maścią nawilżającą skórę. Wiem, że to nie nowość dla was, widziałem już tutaj wątki, ale zawsze warto odświeżyć takie rzeczy, jeśli ktoś nie zdawał sobie z tego sprawy. Mam również pytanie, czy ktoś z was korzystał i również wyleczył się do zera i nie dostał nawrotu po zakończeniu korzystania z solarium? Bardzo prosiłbym o opinię was. ;)
#21375
jeśli chodzi i mnie to solarka bardzo mi pomaga w leczeniu. niestety nie zawsze efekty są takie same- w jednym sezonie pomaga na 100% i nic innego nie muszę stosować, w innym niestety efekty nie są tak spektakularne. nie wiem od czego to zależy.
#21378
U mnie jest podobnie jak u pumy, naświetlanie i opalanie mają pozytywny wpływ na leczenie ale nie do końca, muszę zawsze włączyć w to leki. Podobny wpływ wywiera na moją skórę ciepło np. długa kąpiel w ciepłej wodzie + leki.
Tym sposobem zmniejszyłam o ok. 80% łuszczycy na powierzchni skóry, obecnie nie mam zmian łuszczycowych ale z doświadczenia wiem, że wcześniej czy później @ powróci.
Nie zawsze i wszystkich promieniowanie leczy, to samo dotyczy sposobów leczenia i samych leków, łuszczyca jest nieprzewidywalna.
 ivy
#21795
Witajcie :)

proszę o podpowiedź, w jakich dawkach dozować solarium i jak często? Moim głównym problemem są dwa placki czerwone, łuszczące się na łydce (jeden z przodu, drugi z tyłu) oba na tej samej nodze, o średnicy 4 cm, natomiast w wakacje wstydzę się wyjść w spódnicy czy sukience ponieważ jestem wrażliwą osobą i zniechęca mnie współczucie i pytania co mi się stało... chciałabym spróbować z solarium tylko nie wiem jak powinnam dozować takie "słońce". Będę wdzięczna za wskazówki :) poza tym zaczynają pojawiać mi się mniejsze, w innych miejscach, ale te nie są jak na razie uciążliwe...

dodam, że wydaje mi się ,że naturalne słońce w ostatnie wakacje trochę pomagało, jednak chciałabym trochę zaleczyć to przed wakacjami....
#21802
Chciałbym jeszcze powiedzieć by zbyt często nie korzystać, poniewarz skóra się wtedy przyzwyczaja do promieni i nie ma reakcji. Ja mam właśnie teraz ten problem bo chodziłem 2 razy w tygodniu, teraz muszę odczekać aż ta cała opalenizna zejdzie. Po solarium nie robie się już czerwony, a zmiany się nie pogarszają na moment.
Tak przy okazji, ktoś wie ile czasu opalenizna się utrzymuje i po jakim czasie skóra się odzwyczaji?
#21804
wiesz mysle ze problem nie tkwi z czestotliwosci a długosci emisji promieni na ciało.gdybys stosował nawet te 2x w tyg przez czas do 5min....to spokojnie mozna tak działac długo zanim wystapi brazowienie skóry.Potem robi sie przerwa 2-4 miesiące w zaleznosci od uzyskanej remisji .Dobrze jest własnie działac równoczesnie ,solarka to tylko dodatek a nie główna metoda leczenia. :)
#21805
to również możliwe.. zawsze chodziłem na 10-15 minut i to na najmocniejsze lampy bo na drugi dzień wykwity były całkowicie zlikwidowane. Teraz po tym wszystkim jestem silnie opalony a skóra nie jest już tak wrażliwa na promienie uv, jak przy początkach. I na złość właśnie mi wyskoczyło kilka plamek na czole i koło nosa, i nie mogę teraz tego zlikwidować :angry: nie wiem ile teraz muszę czekać by zeszła mi ta "bariera" a zapewne jest silnie wchłonięta w skórę.
#21827
Witam ,

Jestem na tym forum nowa :)
z łuszczyca zmagam się od 15 lat, raz jest dobrze raz jest gorzej zaczyna się wiosna więc nowy wysyp musi być jak inaczej by mogła o sobie dać znać :) na małe plamki stosuje żel siarczkowy SULPHUR szampon również siarczkowy SULPHUR można poczytać nawilżam Mediderm krem i żel pod prysznic Mediderm również. Mam od tygodnia duży wysyp byłam u lekarza i przepisane mam cocis maść i lampy więc będę może mieć spokój znowu na jakies 3 lata i na wiosnę parę kropek tylko a nie całe ciało :)
#21830
sposób powiedziałabym prosty i....znany,fajnie że u ciebie taka łatwa droga do remisjii 3-letniej....u mnie takie leczenie wogóle nieskuteczne :notguilty: ale i buskie cuda i mediderm uwielbiam xd